Google Recorder jest dostępny dla wszystkich urządzeń z Androidem 9 i Android 10

Zespół programistów XDA dokonał wspaniałego prezentu świątecznego, rozszerzając funkcje Google Recorder, nowa aplikacja, która może być transkrybowana z audio na tekst, będzie dostępna dla wszystkich urządzeń z Androidem, nie tylko Pixels.

Aplikacja oparta na uczeniu maszynowym Rejestrator Google, które firma zaprezentowała z Pixelem 4 i tylko dla urządzeń Pixel został wydany dla wszystkich telefonów z Androidem, należy zauważyć, że Programiści XDA był odpowiedzialny za wydanie go, ale tylko terminale z Androidem 9 lub 10 może z niego skorzystać.

Google Recorder jest dostępny dla wszystkich urządzeń z Androidem 9 i Android 10 1

Według XDA aplikacja Google Recorder jest dostępna do pracy na urządzeniach Huawei, Honor, Motorola, Nokia i niektórych modelach LG z Androidem 9 lub Android 10, również zwróć uwagę, że terminale Samsung i Sony Xperia mogą również korzystać z aplikacji odpowiedzialnej za tłumaczenie tego, co mówimy głosem na tekst, naprawdę fajna funkcja stworzona przez Google.

Google Recorder jest bardzo przydatny, dlatego programiści XDA uważają, że powinien on być na wszystkich urządzeniach z Androidem:

Ostatni smartphones Piksel 4 Google ma wiele atrakcyjnych funkcji, takich jak ekrany częstotliwości odświeżania 90 Hz i najnowsze oprogramowanie aparatu Google, ale jedną z funkcji, które osobiście uważamy za niezwykle przydatne, jest nowa aplikacja Google Recorder.

Dlaczego wszyscy powinni mieć Google Recorder?

Aplikacja Google Recorder jest niczym więcej niż rejestratorem offline, to znaczy, że może nagrywać to, co mówisz, transkrybować lub tłumaczyć na tekst w czasie rzeczywistym dzięki potężnemu algorytmowi uczenia maszynowego.

Google Recorder jest dostępny dla wszystkich urządzeń z Androidem 9 i Android 10 2

Aplikacja indeksuje tekst obok znaczników czasu, umożliwi to użytkownikowi kliknięcie sekwencji audio, a pp przekieruje ją do sekcji odpowiedniego pliku tekstowego. Splotowe sieci neuronowe odpowiadają za klasyfikację dźwięków i łączenie ich z tymi zarejestrowanymi w bazie danych.

Rejestrator Google wyszukuje również dźwięk w czasie rzeczywistym, wcześniej aplikacja była dostępna tylko dla Pixela 4 i inne terminale Google, takie jak Pixel 2 i piksel 3Jednak ostatnia aktualizacja z grudnia 2019 r. Doda również aplikację do zewnętrznych urządzeń z Androidem.