Google rozszerza obsługę Chrome dla Windows 7

Google właśnie ogłosił, że przeglądarka Chrome obsługuje Windows 7 zostanie przedłużony do 15 stycznia 2023 r. na wszystkie aktualizacje krytyczne i aktualizacje zabezpieczeń.

Firma wcześniej stwierdziła, że ​​wsparcie dla Windows 7 powinien wygasnąć 15 lipca 2021 r., a następnie przedłużony do 15 stycznia 2022 r.

Sama przeglądarka Google Chrome jest obecnie najpopularniejszą przeglądarką na świecie, więc zaprzestanie wsparcia dla Windows 7 uważa się, że jest to problem dla firm i organizacji, które nadal używają starego systemu operacyjnego. Tymczasem sam Microsoft zaprzestał wsparcia dla Windows 7 w styczniu 2020 r.

Dlaczego rozszerzony?

Wygląda na to, że Google zdecydowało się ponownie rozszerzyć obsługę Chrome w Windows 7, ze względu na wyzwania, z jakimi obecnie borykają się organizacje i firmy na całym świecie.

Podczas gdy firmy i organizacje wciąż cierpią z powodu epidemii pandemii, która wymaga od nich szybkich zmian środowisk i operacji, wiele z nich nie jest w stanie nadać priorytetu aktualizacjom systemu operacyjnego.

Według raportu Google z II kwartału 2020 roku aż 21% wszystkich firm i organizacji korzystających z Chrome na świecie używa wyłącznie Windows 10. Dzięki rozszerzonemu wsparciu Google ma nadzieję, że firmy i organizacje będą mogły korzystać z funkcji przeglądarki z elastycznością niezbędną do wspierania pracowników podczas migracji do nowego systemu operacyjnego.

Najwyraźniej jest to również ruch Google, aby ich użytkownicy nie przełączali się na Microsoft Edge, który jest oparty na silniku Chromium. Kiedy został wprowadzony po raz pierwszy w 2015 roku, Edge był tak ekskluzywny dla Windows 10, ale to się zmieniło, gdy firma wydała najnowszą wersję.

Nowa przeglądarka Edge jest dostępna dla obu Windows 7 oraz Windows 8.1, a wskaźnik adopcji jest dość wysoki. Tymczasem Chrome nadal jest jedną z najlepszych przeglądarek, chociaż jego niezawodność jest często kwestionowana ze względu na obawy dotyczące prywatności.

Co to oznacza dla użytkowników korporacyjnych?

Dla klientów korporacyjnych, którzy nadal korzystają Windows 7, to jest wiadomość z ulgą. Microsoft zakończył wsparcie dla Windows 7 w styczniu 2020 r., a wcześniej Google planował również zaprzestanie wsparcia w styczniu 2022 r.

Oznacza to, że organizacje i firmy, które nadal korzystają Windows 7 nie musisz martwić się o problemy z bezpieczeństwem lub luki w swojej przeglądarce.

Bambang

Był dziennikarzem, a także Social Media Managerem w Merdeka.com od ponad 2 lat, zanim w końcu zaczął pracować nad wieloma projektami stron internetowych, które zostały zoptymalizowane i zmonetyzowane przez Google Adsense.

Obecnie jest aktywny w tworzeniu treści dokumentalnych o tematyce społecznościowej na Youtube, a także jako autor treści dla wielu stron internetowych.