Google Stadia wreszcie dodaje pasek wyszukiwania

Dobra wiadomość, użytkownicy Google Stadia: jeśli próbujesz wyszukać swoje ulubione gry w sklepie internetowym platformy, możesz to zrobić teraz.

Google Stadia wreszcie dodaje pasek wyszukiwania 1

Po ponad 500 dniach platforma Google Stadia, platforma do strumieniowego przesyłania gier, w końcu otrzymuje pasek wyszukiwania, czyta nowy post na blogu społecznościowym Stadia.

„Po pierwsze, pasek wyszukiwania w Stadia w przeglądarce jest teraz wdrażany i w tym tygodniu dotrze do wszystkich graczy” – czytamy w poście. „To znacznie ułatwi znalezienie twoich ulubionych gier. Ponadto zaktualizowany interfejs użytkownika wraz z sortowaniem do biblioteki trafi w tym tygodniu do graczy, co pomoże śledzić wszystkie zakupione, darmowe i profesjonalne gry.”

Tak, firma, która stała się gigantem technologicznym dzięki opanowaniu wyników wyszukiwania, w jakiś sposób nie umieściła paska wyszukiwania w swoim sklepie z grami online.

Nie trzeba dodawać, że zainspirowało to pewne negatywne reakcje znanych osobistości graczy.

„Google to dosłownie firma zajmująca się wyszukiwarkami” — zauważył założyciel Noclip, Danny O’Dwyer.

„Wspaniale, że po prawie 1.5 lat zatrudniania i zwalniania całych studiów gier i ogólnie marnowania przewagi na wczesnym uruchomieniu, potężna korporacja całkowicie zbudowana wokół wyszukiwarki zintegrowała wyszukiwarkę [bar] do jej służby” – powiedział współzałożyciel Vlambeer, Rami Ismail.

Pomijając brak podstawowych funkcji Stadia, nie ma wiele do powiedzenia na temat paska wyszukiwania. Tam, gdzie w interfejsie nie było paska wyszukiwania, teraz jest. Możesz go używać do wyszukiwania gier w rosnącej bibliotece Stadia, co jest miłe.

Google Stadia wreszcie dodaje pasek wyszukiwania 2

Zespół Stadia zaprezentował też kilka nowych funkcji, nad którymi pracuje, takich jak kanał aktywności i ułatwienia dostępu w przeglądarce na Androida.

Pomimo tego, że Google Stadia zamknęło swoje wewnętrzne studia na początku tego roku, platforma do przesyłania strumieniowego nadal przesyła aktualizacje, a nawet obiecała, że ​​w 2021 r. Stadia otrzyma ponad 100 gier.