Google trwale obniża cenę Chromecasta do 29,99 USD i co to oznacza dla linii Chromecast

Google postanowił trwale obniżyć cenę podstawowego Chromecasta 1080p z 35,00 USD do 29,99 USD. Uwaga na temat zmiany ceny w Internecie Strona Google Store Chromecasta informuje nas, że nowa cena to nie tylko tymczasowa sprzedaż i Amazon ma obniżył ich listę pasować. Ta zmiana ceny, choć sama w sobie nie jest zbyt znacząca, jest interesująca w kontekście tego, co może oznaczać dla podobno hybrydowego urządzenia Chromecast-Android TV firmy Google i całej linii Chromecast.

Umieszczanie 4K Chromecast Ultra poza tym podstawowy Chromecast 1080p niewiele się zmienił od czasu jego pierwszej wersji w 2013 r. Model drugiej generacji, wydany w 2015 r., zmienił formę z kija na wisiorek i dodał obsługę WiFi 802.11ac. Obecny Chromecast trzeciej generacji, który obecnie spada, został wydany pod koniec 2018 roku. To również niewiele dodało do modelu, który zastępował, a jedyną nową funkcją jest możliwość odtwarzania 1080p z 30 klatek na sekundę do 60 klatek na sekundę

Mimo, że urządzenie jest w większości niezmienione 7 lat, nie wygląda na to, że podstawowy Chromecast 1080p zostanie wkrótce zaktualizowany. Trwała obniżka ceny jest zwykle wskazówką, że producent, Google, w tym przypadku, chce wydłużyć żywotność istniejącego modelu, ale zachować jego konkurencyjność. Gdyby Google obniżał cenę, aby spróbować usunąć istniejące zapasy nowego modelu, spodziewalibyśmy się, że po prostu wystawią go na sprzedaż, a nie na stałe zmienią jego cenę.

Stała jest zmiana ceny detalicznej Amazon zrobili to w 2016 roku, kiedy na stałe obniżyli cenę Fire TV drugiej generacji z 99,99 USD do 89,99 USD, na cały rok przed debiutem Fire TV trzeciej generacji. To samo zrobiła Roku w 2018 roku, kiedy na stałe obniżyła Roku Streaming Stick Plus z 69,99 USD do 59,99 USD i ponownie to, co zrobiła w 2019 roku, kiedy na stałe obniżyła go jeszcze bardziej do 49,99 USD, ponieważ jeszcze nie wydali nowej wersji. Ten spadek ceny Chromecasta najprawdopodobniej oznacza, że ​​nie zobaczymy nowego Chromecasta 1080p przez co najmniej rok, jeśli w ogóle.

Fakt, że Chromecast Ultra jest nadal notowany w cenie detalicznej 69 USD i nie uzyskał podobnego stałego spadku ceny, świadczy o tym, że wkrótce zostanie wycofany / wymieniony. Jest ich wiele pogłoski i przecieki o nadchodzącym urządzeniu hybrydowym Chromecast-Android TV od Google, ale jeśli zastanawiasz się, czy istniejący Chromecast Ultra będzie działał po niższej cenie, w sąsiedztwie nowego modelu opartego na Android TV, to nie uzyskanie spadku ceny to prawdopodobnie ostatni gwóźdź do trumny dla Ultra. Biorąc pod uwagę Fire TV Stick 4K daje monumentalnie więcej funkcji za 20 USD mniej niż Chromecast Ultra, a Ultra jest 2 lat starszy od podstawowego Chromecasta, zdecydowanie najbardziej potrzebuje obniżki ceny.

Wraz z tym spadkiem ceny Chromecasta, oferta urządzeń do przesyłania strumieniowego Google 2020-2021 prawdopodobnie będzie istniejącym Chromecastem trzeciej generacji za 29,99 USD i nowym Chromecastem opartym na 4K Android TV, który zastąpi istniejący Chromecast Ultra. Będziemy musieli poczekać i zobaczyć, jak zostanie nazwany nowy model, ile będzie kosztował i czy będzie dobry. Chcesz zgadnąć w komentarzach?

DzielićĆwierkaćUdostępnij +1

Powiązane Artykuły

Back to top button