Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google twierdzi, że chce wiedzieć więcej o ogólnym kontekście stron autorów i ich dopasowaniu do witryny

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google twierdzi, że chce wiedzieć więcej o ogólnym kontekście stron autorów i ich dopasowaniu do witryny

Jeden specjalista SEO miał wątpliwości co do autorskiej implementacji.

Byli ciekawi, jak powstała ich strona autorska. Na stronie „O nas” znajdują się różne akapity dla każdego autora.

Chcieli wiedzieć, czy można utworzyć linki z tekstem zakotwiczenia dla każdego autora na tej stronie i czy mogliby użyć tych linków we właściwości adresu URL autora.

Zapytali także, czy musi to być osobna strona dla każdego autora.

John odpowiedział, że Google nie ma żadnych wytycznych dotyczących robienia czegoś takiego.

Wyjaśnił również, że chodzi bardziej o to, czy ma to sens dla użytkowników, a nie o konkretną implementację techniczną.

Jedyną rzeczą, przed którą przestrzegałby specjalistę od SEO, było upewnienie się, że Google wie więcej o tym, jak poszczególni autorzy pasują do całej witryny.

Obejmuje to na przykład sposób, w jaki autor łączy ze sobą różne profile. A może autor planuje używać tego jednego profilu w całej sieci.

W tym przypadku John wyjaśnił, że według niego najlepiej będzie, jeśli będą istnieć indywidualne adresy URL.

Jednak do użytku wyłącznie w ramach jednej witryny internetowej ze względów informacyjnych struktura zaproponowana przez autora powyżej jest w porządku.

Dzieje się to około godz 7:38 znak na filmie.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Jan 7:38

A teraz pytanie o autorów, pytanie dotyczące adresu URL autora i danych strukturalnych. Na naszej stronie O nas znajdują się różne akapity dla każdego autora. Czy byłoby w porządku, aby utworzyć linki kotwiczące dla każdego autora na tej stronie? I użyć tych linków kotwicznych dla właściwości adresu URL autora? A może musi to być osobna strona dla każdego autora?

Jan 8:01
Nie sądzę, żebyśmy mieli jakieś szczegółowe wytyczne w tym zakresie. Jest to więc kwestia, w przypadku której wymagania techniczne dotyczące sposobu łączenia autorów w mniejszym stopniu zależą od ich wymagań technicznych. A raczej kwestia „Cóż, to musi dobrze działać dla użytkowników”. To jest rodzaj skupienia, którego bym tam użył. Tak więc, jeśli jest to strona, która działa dobrze i ma sens, że autorzy mogą lub ludzie mogą znaleźć informacje o autorach w Twojej witrynie, to wydaje się w porządku.

Jedyną rzeczą, którą mogę tu nieco przestrzec, jest to, że czasami w przypadku poszczególnych autorów sensowne jest, abyśmy nieco lepiej zrozumieli, jak dany autor wpasowuje się w całość. W tym celu często autorzy ci łączą ze sobą różne profile lub wybierają jeden profil autora, którego używają w całej sieci.

Myślę, że w takim scenariuszu sensowne jest posiadanie indywidualnych adresów URL dla każdego autora. Ale jeśli dzieje się to wyłącznie w obrębie Twojej witryny i wyłącznie w celach informacyjnych dla użytkowników, prawdopodobnie byłoby to w porządku.

Table of Contents