Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google twierdzi, że jeśli strony, których brakuje w magazynie, są postrzegane jako miękkie błędy 404, są całkowicie usuwane z indeksu

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google twierdzi, że jeśli strony, których brakuje w magazynie, są postrzegane jako miękkie błędy 404, są całkowicie usuwane z indeksu

Jeden ze specjalistów ds. SEO zapytał Johna Muellera o niedostępne strony w wynikach wyszukiwania.

W jaki sposób Google określa niedostępne strony? Czy Google podejmuje działania w przypadku niedostępnych stron?

Czy rzadziej indeksowaliby te strony i obniżyliby swoje rankingi?

John powiedział, że Google na podstawie zawartości strony stara się dokładnie zrozumieć, kiedy strona nie jest już aktualna.

Robią to już w przypadku miękkich stron 404 – są to strony, na których strona może zostać wyświetlona bez błędu 404, ale nie jest wyświetlana żadna treść tekstowa.

To liczyłoby się jako miękkie 404.

Następnie John wyjaśnił, że jeśli na stronie niedostępnej pojawi się błąd 404, wówczas strona ta zostanie całkowicie usunięta z indeksu Google.

Upewnij się więc, że poprawnie sformatowałeś i wykonałeś swoje niedostępne strony!

Dzieje się to mniej więcej w 44:29 momencie filmu.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Jana (zadane pytanie) 44:29
Jak Google określa, że ​​strona jest niedostępna? Czy Google podejmie działania na stronie, na której brakuje informacji, np. zmniejszy indeksowanie i obniży rankingi? Dane strukturalne zostały usunięte, więc nie będą wyświetlane w wynikach wyszukiwania.

Jana (odpowiedź) 44:43
Na podstawie zawartości strony staramy się zrozumieć, kiedy strona nie jest już aktualna. W szczególności typowym przykładem jest miękka strona 404, podczas której wyświetlana jest nam strona, która wygląda jak zwykła strona, ale w zasadzie jest to strona błędu z informacją „Ta strona już nie istnieje”. Staramy się wykorzystywać takie rzeczy również w handlu elektronicznym. To jest coś, gdzie możesz zobaczyć, że produkty niedostępne są postrzegane jako miękkie strony 404.

Kiedy są postrzegane jako miękkie strony 404, całkowicie usuwamy je z wyszukiwania. Jeśli utrzymamy indeksowanie strony, mimo że nie ma jej w magazynie, nie zmienimy rankingu, będzie ona nadal klasyfikowana w zasadzie normalnie. Nadal jest on klasyfikowany normalnie, jeśli zmienisz dane strukturalne i powiesz, że czegoś nie ma na stanie.

Z tego punktu widzenia nie jest tak, że strona spadnie w rankingu. Chodzi raczej o to, że albo jest ona postrzegana jako miękka strona 404, albo nie. Jeśli nie jest postrzegana jako miękka strona 404, nadal jest to normalna strona.

Table of Contents