Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google twierdzi, że mylące nazwy marek tylko utrudniają ranking

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google twierdzi, że mylące nazwy marek tylko utrudniają ranking

Jeden ze specjalistów ds. SEO zaniepokoił się, że jego witryna spadła z #1 aż do pierwszej setki. Nastąpiło to po latach doskonałego rankingu dla danej marki.

Tak się składa, że ​​ich marka jest tożsama z historią biblijną. Skończyło się na mylącej nazwie marki.

Czasami konkurowali z Wikipedią, ale teraz po prostu wypadli z czołówki wyników. Nadal mogą się nieco reklamować, ale obawiają się, że odzyskają poprzednią pozycję w rankingu.

John wyjaśnił, że jeśli marka ma mylącą nazwę i może w rzeczywistości brzmieć jak coś innego, Googleowi bardzo trudno jest zrozumieć, kiedy ktoś szuka tego hasła – czy rzeczywiście ma na myśli tę konkretną witrynę internetową, czy też szukając innej treści.

Jeśli Google nie jest w stanie rozpoznać, że osoby wyszukujące coś w rzeczywistości mają na myśli coś bardzo konkretnego pod danym hasłem, może się okazać, że Google zacznie wyświetlać konkretną witrynę internetową.

Wyjaśnił, mówiąc, że rzeczywiście uważa to za bardzo powszechną praktykę. Ludzie stworzą markę, która będzie skupiona wokół ich słów kluczowych – np. „najlepsze ubezpieczenie samochodu”.

Ale – powiedział John – to, że firma nosi nazwę Best Car Insurance, nie oznacza, że ​​Google będzie wyświetlać Twoją witrynę jako wynik numer jeden osobom, które faktycznie wyszukują to hasło.

Dzieje się to mniej więcej w 28:03 momencie filmu.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

John (przesłane pytanie) 28:03
Czym można wytłumaczyć nagły spadek pozycji z jednej ze 100 najlepszych, po latach doskonałego rankingu naszej marki? Nazwa naszej marki jest taka sama, jak historia biblijna, więc czasami konkurowaliśmy z Wikipedią, a teraz po prostu nas nie ma. Oczywiście nadal możemy się reklamować, więc nie jest to całkiem niesprawiedliwe.

Jana (odpowiedź) 28:23
Nie wiem, ciężko powiedzieć, nie znając serwisu. Nie wiem, czy tu jesteś, albo czy możesz podrzucić mi link, chętnie sprawdzę. Myślę, że ogólny, skomplikowany problem polega na tym, że jeśli masz markę, która jest w zasadzie czymś, czego ludzie powszechnie używają do czegoś innego, bardzo trudno nam zrozumieć, kiedy ktoś szuka tego hasła, jeśli ma na myśli Twoją witrynę internetową, lub jeśli mają na myśli coś innego.

A jeśli rozpoznamy, że pod tym hasłem ludzie mają na myśli coś bardzo konkretnego, postaramy się to pokazać w wynikach wyszukiwania. Oznacza to również, że jeśli rozpoznamy, że ludzie szukają tej biblijnej historii o tej nazwie, wówczas spróbujemy skupić się na tej biblijnej historii. A jeśli istnieje także witryna internetowa, która w pewnym sensie nie jest powiązana z tą biblijną historią, może się okazać, że faktycznie zaczniemy ją pokazywać. I to jest coś, co w przypadku historii biblijnych, nie wiem, prawdopodobnie zależy trochę od tego, co dokładnie tam widzisz.

Ale widzę to bardzo często, bardzo często, gdy ludzie biorą zasadniczo słowa kluczowe, według których próbują uzyskać ranking i mówią, że to moja marka, na przykład najlepsze ubezpieczenie samochodu to teraz nazwa mojej firmy i tylko dlatego, że twoja firma nazywa się najlepsza ubezpieczenie samochodu nie oznacza, że ​​pokażemy Twoją witrynę jako numer jeden dla osób poszukujących najlepszego ubezpieczenia samochodu. Ponieważ zazwyczaj dobrze to wiemy, ludzie przynajmniej w przeszłości używali tego terminu do wyszukiwania czegoś innego. To, że Twoja witryna tak się nazywa, nie oznacza, że ​​zajmie pierwsze miejsce w rankingu pod tym hasłem.