Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google twierdzi, że nie musisz ukrywać linków partnerskich

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google twierdzi, że nie musisz ukrywać linków partnerskich

W jednym z odcinków AskGooglebot specjalista ds. SEO zapytał Johna Muellera, czy ukrywanie linków partnerskich jest dobrym pomysłem.

John wyjaśnił, że linki partnerskie są w porządku i można je całkowicie wykorzystać do zarabiania na witrynie.

Chcesz mieć pewność, że oznaczasz linki partnerskie, korzystając z nowych zasad nofollow: oznacz je jako rel=sponsorowane lub rel=nofollow.

Nie musisz ukrywać ich za pomocą JavaScript ani w inny sposób maskować przed przeglądaniem w Twojej witrynie.

Zaleca również ponowne sprawdzenie Dokumentacja wyszukiwarki Google za wszelkie elementy, które mogłeś przegapić.

Ponadto ukryty tekst i linki mogą stanowić naruszenie Wskazówki Google dla webmasterów.

John Mueller Zapytaj o transkrypcję Googlebota

Dziś Emmanuel (@aristeidopoulos) pyta, czy ukrywanie linków partnerskich ma sens. Aby krótko wyjaśnić, linki partnerskie to linki do innych firm. Osoba umieszczająca link otrzyma zapłatę, gdy użytkownicy odwiedzą tę firmę i kupią produkt lub usługę. Linki partnerskie są w porządku, można ich używać do zarabiania na witrynie.

Należy jednak pamiętać o dwóch ważnych aspektach. Po pierwsze, Twoja witryna internetowa powinna zapewniać unikalną treść i własną wartość. Ponowne opublikowanie ogólnego lub niskiej jakości opisu może być kuszące, ale użytkownicy oczekują, że w Twojej witrynie również znajdą coś przydatnego. Po drugie, linki partnerskie, podobnie jak inne linki płatne, powinny zostać zadeklarowane.

Należy je zadeklarować zarówno dla użytkowników, jak i dla wyszukiwarek. Użytkownicy powinni sprawdzić, jakie czynności należy wykonać w lokalnych przepisach. W przypadku wyszukiwarek należy użyć atrybutów rel=nofollow lub rel=link sponsorowany, aby wyrazić, że jest to link płatny.

Nie ma potrzeby ukrywania lub zaciemniania linków partnerskich dla wyszukiwarek. Nie ma potrzeby używania żadnego dziwnego, automatycznego JavaScriptu, obsługi onClick czy maskowania. Aby je ukryć, po prostu połącz i zadeklaruj je, aby linki mogły być odpowiednio traktowane.

Jeśli używasz JavaScript do dodawania linków partnerskich, pamiętaj o dodaniu odpowiednich atrybutów również tam. W tym temacie często wykorzystywane są linki partnerskie w kontekście recenzji produktów. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, sprawdź dokładnie naszą dokumentację wyszukiwania, aby sprawdzić, czy na Twoich stronach nie można zastosować dowolnego rodzaju uporządkowanych danych.

I to tyle na ten czas. Mam nadzieję, że uznałeś to za przydatne i wnikliwe. Do zobaczenia w jednym z kolejnych odcinków #AskGooglebot i nie zapomnij zasubskrybować, aby zobaczyć je wszystkie.