Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google twierdzi, że nie, strony AMP same w sobie nie zajmują lepszej pozycji w rankingu

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google twierdzi, że nie, strony AMP same w sobie nie zajmują lepszej pozycji w rankingu

Podczas segmentu pytań i odpowiedzi przesłanego podczas jednego z niedawnych spotkań z Johnem Muellerem specjalista ds. SEO zapytał Johna o strony AMP.

Ich główne pytanie brzmiało: czy powinniśmy spodziewać się spadku ruchu, jeśli usuniemy AMP?

John powiedział, że zakłada, że ​​jest to konfiguracja, w której istnieją tradycyjne strony HTML i strony AMP.

Rozszerzył to, mówiąc, że niektóre funkcje wyszukiwania są ograniczone do stron AMP.

Jednak jego zdaniem w tej chwili ich nie ma i musiałby to jeszcze raz sprawdzić.

Powtórzył, że jego zdaniem nie istnieją żadne funkcje ograniczone do stron AMP.

Wspomniał o stronach AMP, że są one zazwyczaj bardzo szybkie, a ponadto łatwiej jest tworzyć bardzo szybkie strony AMP.

Ponieważ Google bierze pod uwagę szybkość i jakość strony jako czynnik rankingowy, jeśli masz wiele bardzo szybkich stron w AMP, ale przełączasz się na wolniejsze strony, które nie są AMP, możesz zauważyć tam wpływ.

Możesz tworzyć bardzo szybkie strony, które nie są również AMP, więc prędkość nie jest ograniczona do AMP.

Jeśli wyłączysz AMP w witrynie AMP, może nastąpić okres przejściowy, w którym pozostałe strony AMP będą znajdować się w pamięci podręcznej AMP, a ich usunięcie zajmie trochę czasu.

Jednak nadal można je wyłączyć.

Dzieje się to mniej więcej w 30:43 miejscu filmu.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Jana (zadane pytanie) 30:43
Czy powinniśmy spodziewać się spadku ruchu, jeśli usuniemy AMP?

Jana (odpowiedź) 30:47
Zakładam więc, że jest to konfiguracja, w której masz tradycyjne strony HTML i strony AMP i łączysz się między nimi? Myślę, że przy usuwaniu takich stron AMP łączą się trzy rzeczy. Z jednej strony istnieją pewne funkcje wyszukiwania, które są ograniczone do stron wyłącznie AMP. Wydaje mi się, że w tej chwili ich nie ma, musiałbym to jeszcze raz sprawdzić. Nie sądzę jednak, że obecnie istnieją jakiekolwiek funkcje wyszukiwania dostępne tylko dla stron AMP. Z tego punktu widzenia nic byś tam nie stracił.

Inną rzeczą jest to, że strony AMP są zwykle bardzo szybkie lub łatwiej jest tworzyć bardzo szybkie strony AMP. A ponieważ bierzemy pod uwagę szybkość i rodzaj przeglądania strony jako czynnik rankingowy, jest to coś, w przypadku gdy masz wiele bardzo szybkich stron w AMP i przełączysz się na wolniejsze strony, które nie są AMP, możesz zobaczyć tam efekt.

Możesz oczywiście tworzyć bardzo szybkie strony, które nie są AMP, tak jak nie ograniczają się do AMP. Dlatego chciałbym jeszcze raz sprawdzić, jak tam obowiązują kwestie związane z szybkością. Myślę, że istnieje trzecia opcja. Czasami zakłada się, że strony AMP w jakiś sposób uzyskują lepszą pozycję w rankingu. I tak nie jest, AMP nie jest czynnikiem rankingowym. Nie powinno to więc być coś, co powoduje zmianę rankingu tylko dlatego, że masz strony AMP lub nie.

A więc łącząc te wszystkie rzeczy razem, jeśli możesz mieć pewność, że Twoje zwykłe strony są szybkie i równoważne oraz że masz na tych normalnych stronach wszystkie potrzebne dane strukturalne, prawdopodobnie możesz wyłączyć AMP. I będzie zasadniczo bardzo podobnie. Prawdopodobnie zobaczysz okres przejściowy, w którym niektóre strony AMP nadal znajdują się w pamięci podręcznej AMP, a ich uwolnienie zajmuje trochę czasu. Ale ogólnie rzecz biorąc, można je wyłączyć.

W Centrum pomocy znajdziesz artykuł na temat tego rodzaju wyłączania stron AMP. Więc to też bym dokładnie sprawdził. Tak, myślę, że to w zasadzie tyle, jeśli chodzi o AMP. Jeśli chodzi o indeksowanie, prawdopodobnie już zauważyłeś, że strony AMP są indeksowane nieco częściej, ponieważ podczas indeksowania odświeżamy również pamięć podręczną.

Jeśli więc nie masz tych dodatkowych stron AMP, nasze indeksowanie skupi się bardziej na pozostałej części Twojej witryny. Możesz więc zauważyć wzrost aktywności indeksowania tradycyjnych stron, które tam masz.

Table of Contents