Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google twierdzi, że niedopasowanie tytułu strony do samej strony nie zaszkodzi rankingom

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google twierdzi, że niedopasowanie tytułu strony do samej strony nie zaszkodzi rankingom

Podczas spotkania jeden ze specjalistów ds. SEO zaniepokoił się niedopasowaniem tytułu strony do samej strony internetowej.

Okazało się, że tytuły ich stron zostały skrócone, a nazwa firmy dodana do tytułu wyniku wyszukiwania.

Chociaż czasami dodają nazwę swojej firmy na końcu tytułów, problemem jest to, że Google dodaje ją do wszystkich tytułów swoich stron, nawet jeśli tego nie określa.

Specjalista ds. SEO zastanawiał się, czy lepiej faktycznie używać skróconych tytułów, które można wyświetlić w wynikach wyszukiwania, czy też lepiej zachować te, które już mają i pozwolić Google wybrać tytuł strony.

John wyjaśnił, że Google nie ma nic konkretnego na ten temat, jeśli chodzi o to, co jest po ich stronie lepsze. Najbardziej wartościowe jest jego zdaniem to, że Google używa tytułów stron jako drobnego czynnika w swoich rankingach.

Nie chcesz więc, aby tytuły stron były całkowicie nieistotne w stosunku do treści na tej stronie.

Możesz wypróbować różne rzeczy.

Wspomniał również, że nie jest to krytyczny problem, jeśli tytuł wyświetlany w wynikach wyszukiwania (zwany linkami tytułowymi) nie jest dokładnie taki sam, jak ten podany na liście.

Jeśli tytuł strony nie odpowiada treści na stronie, nie ma problemu. Google wykorzystuje również to, co ma na stronie, jeśli chodzi o wyszukiwanie.

Z tej perspektywy specjalista SEO może umieścić elementy takie jak nazwa marki w tagu tytułowym na tych stronach. Google w końcu to pokaże i może nawet wprowadzić pewne zmiany w tym, co uważa za najlepszą wersję tytułu tej strony.

Jednak sama strona jest podstawą tego, czego Google używa do rankingu strony, a nie jej tytułu.

Dzieje się to mniej więcej w 15:37 miejscu filmu.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Jan (15:37)
Jaki wpływ na rankingi wyszukiwania ma niezgodność tytułów strony i wyszukiwania? Często zdarza się, że tytuł strony został skrócony, a nazwa naszej firmy dodana do tytułu wyników wyszukiwania. Czasami dodajemy nazwę naszej firmy na końcu, ale obawa polega na tym, że dotyczy to wszystkich tytułów naszych stron i ograniczamy, ile możemy napisać w tytule. Pytanie więc brzmi, czy lepiej mieć skrócone tytuły, które będą wyświetlać się w wynikach wyszukiwania? A może lepiej zachować tytuły stron, które już mamy i pozwolić Google wybrać inny tytuł?

Jan (16:14)
Nie sądzę, że jest coś jednoznacznego w kwestii tego, co jest lepsze z naszej strony. Jedną z rzeczy, o których warto pamiętać, jest to, że tytuły również stanowią niewielki czynnik w naszych rankingach. Jest to więc coś, w przypadku czego niekoniecznie tworzyłbym tytuły na twoich stronach, które są całkowicie nieistotne. Ale możesz, możesz wypróbować różne rzeczy, tak jak wspomniałem wcześniej.

I nie jest to, nie jest to kwestia krytyczna, jeśli tytuł, który pokazujemy w wynikach wyszukiwania, nazywamy dziś tymi linkami tytułowymi, jeśli nie pasuje to do tego, co jest na Twojej stronie. Z naszego punktu widzenia jest to całkowicie w porządku. Do wyszukiwania używamy tego, co masz na swojej stronie. Z tego punktu widzenia to tak, jakbyś mógł umieścić na swoich stronach elementy ze swojego tagu tytułowego. I może to pokażemy, może trochę to poprawimy. Zasadniczo jednak Twoja strona jest podstawą rankingów.

A jeśli chodzi o nazwę firmy, czy nie, myślę, że to trochę zależy od Ciebie, a trochę także od naszych algorytmów. Widzimy też, że użytkownicy lubią mieć szerszy obraz tego, gdzie pasuje ta strona. Czasami warto pokazać tam nazwę firmy lub markę witryny. Niektórzy wolą umieścić to na początku lub na końcu. Niektórzy ludzie używają różnych rodzajów separatorów.

Z mojego punktu widzenia myślę, że jest to bardziej kwestia osobistego gustu i dekoracji niż czegokolwiek związanego z działaniem rankingu.