Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google twierdzi, że obrazy jako tekst zakotwiczenia nie mają zbyt dużej wartości

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google twierdzi, że obrazy jako tekst zakotwiczenia nie mają zbyt dużej wartości

Specjalista ds. SEO zapytał Johna Muellera o obrazy jako tekst zakotwiczenia podczas przesłanego segmentu pytań i odpowiedzi podczas jego hangouta.

Ich pytanie brzmi: jeśli tag HREF zawiera zarówno tekst, jak i obraz, który z nich pomaga Google lepiej zrozumieć, czego dotyczy strona z linkiem: tekst alternatywny obrazu czy widoczny tekst zakotwiczenia?

Czy kolejność ich występowania w tagu również odgrywa rolę?

John odpowiedział, że prawdopodobnie nie uznają zbyt wiele wartościowego obrazu jako tekstu kotwicy. Jeśli z obrazem powiązany jest tekst alternatywny, potraktują go zasadniczo tak samo, jak każdy tekst zakotwiczenia powiązany bezpośrednio z linkiem.

Z ich punktu widzenia tekst alternatywny zostałby przekonwertowany na tekst na stronie i traktowany w ten sam sposób.

Zatem to nie jest tak, że jedno lub drugie będzie miało większą wartość, czy nie. Są one zasadniczo równoważne po stronie Google, a kolejność nie ma tak dużego znaczenia.

John nie uważa, że ​​to w ogóle ma znaczenie – tak naprawdę oba są na papierze. Jednak jednej rzeczy, której by nie zrobił, to po prostu powiedzieć: „Och, cóż, jeśli widoczny tekst nie ma tak dużego znaczenia lub jest taki sam jak tekst alternatywny, po prostu usunę widoczny tekst, jeśli nie zrobi tego wyłącznie ze względów użyteczności”.

Powodem tego jest fakt, że inne wyszukiwarki mogą nie widzieć tego w ten sposób. Może się też zdarzyć, że ze względów dostępności sensowne będzie dołączenie widocznego tekstu.

John nie tylko na ślepo usunąłby to do minimum, ale raczej wolałby przynajmniej, aby specjalista ds. SEO wiedział, że nic nie traci, mając oba te elementy.

Dzieje się to mniej więcej w 40:32 minucie filmu.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Jana (zadane pytanie) 40:32
Jeśli tag href zawiera zarówno tekst, jak i obraz, który z nich pomaga Google lepiej zrozumieć, czego dotyczy strona z linkiem – tekst alternatywny obrazu czy widoczny tekst zakotwiczenia? Czy kolejność ich występowania w tagu również odgrywa rolę?

Jana (odpowiedź) 40:48
Zatem jeśli chodzi o sam obraz, prawdopodobnie nie znaleźlibyśmy w nim zbyt wiele wartości jako tekst zakotwiczenia. Jeśli z obrazem powiązany jest tekst alternatywny, traktujemy go zasadniczo tak samo, jak każdy tekst zakotwiczenia powiązany bezpośrednio z linkiem.

Zatem z naszego punktu widzenia tekst alternatywny zostałby zasadniczo przekonwertowany na tekst na stronie i traktowany w ten sam sposób. Więc to nie jest tak, że jedno lub drugie będzie miało większą wartość, czy nie. Z naszej strony są w zasadzie równoważne. Kolejność nie ma większego znaczenia. Myślę, że to nie ma żadnego znaczenia. Zasadniczo są to tylko oba elementy na stronie.

Jednak jednej rzeczy, której bym nie zrobił, to po prostu powiedzieć: „No cóż, jeśli widoczny tekst nie ma tak dużego znaczenia lub jest taki sam jak tekst alternatywny, po prostu usunę widoczny tekst” . Ponieważ szczególnie inne wyszukiwarki mogą tego nie widzieć w ten sposób.

Może się też zdarzyć, że ze względów dostępności sensowne będzie posiadanie widocznego tekstu. Nie chciałbym więc po prostu usuwać tego na ślepo do minimum, ale raczej przynajmniej mieć pewność, że nic nie tracisz, mając jedno i drugie.