Podczas hangouta jeden ze specjalistów ds. SEO zapytał Johna Muellera o pisanie treści dla odbiorców.
Ich pytanie brzmiało: czy w przypadku wyszukiwania semantycznego i wyszukiwania głosowego lepiej jest używać właściwej gramatyki, czy pisać, jak ludzie faktycznie mówią?
Na przykład poprawne gramatycznie jest pisanie „więcej niż X lat”, ale ludzie w rzeczywistości mówią „ponad X lat”. Możesz też napisać listę zaczynającą się od „takich jak X, Y i Z”, ale ludzie w rzeczywistości mówią „jak X, Y i Z.”.
John wyjaśnił, że możesz pisać, jak chcesz, ale jest to prosta odpowiedź. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby pisać w sposób naturalny.
Zasadniczo systemy Google próbują pracować z naturalną treścią, którą znalazły na swoich stronach (specjalistów SEO). Jeśli Google będzie w stanie zaindeksować i zaindeksować te strony z treścią specjalisty SEO, spróbuje nad tym popracować.
I tak naprawdę nie mają tu nic specjalnego do roboty.
Jedyną rzeczą, na którą John powinien zwrócić uwagę, jeśli chodzi o sposób pisania treści, jest upewnienie się, że piszesz dla swoich odbiorców.
Na przykład, jeśli masz bardzo techniczne treści, ale chcesz dotrzeć do osób, które nie mają wiedzy technicznej, chcesz pisać w języku nietechnicznym.
Nie chciałbyś pisać w sposób zrozumiały tylko dla ludzi, którzy są naprawdę głęboko zaznajomieni z tą techniką lub informacjami technicznymi. Jest to zatem sytuacja, w której John sugerowałby zastosowanie tradycyjnego podejścia marketingowego: pisz dla swoich odbiorców.
Dzieje się to mniej więcej w 08:40 na filmie.
Transkrypcja Hangouta Johna Muellera
Jan (pytanie)
OK, teraz w kolejce do wyszukiwania semantycznego i głosowego. Czy lepiej jest używać poprawnej gramatyki, czy pisać, jak ludzie faktycznie mówią? Na przykład poprawne gramatycznie jest pisanie „więcej niż X lat”, ale ludzie w rzeczywistości mówią „ponad X lat” lub piszą listę zaczynającą się od „takich jak X, Y i Z”, ale ludzie w rzeczywistości mówią „jak X, Y i Z.”
Jan (odpowiedź)
Dobre pytanie. Odpowiedź jest prosta: możesz pisać, jak chcesz. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby pisać w sposób naturalny. Zasadniczo nasze systemy starają się pracować z naturalną treścią, którą znaleźliśmy na Twoich stronach. Jeśli więc uda nam się przeszukać i zindeksować te strony z Twoją treścią, spróbujemy nad tym popracować.
I tak naprawdę nie trzeba tam robić nic specjalnego. Jedyną rzeczą, na którą chciałbym zwrócić uwagę, jeśli chodzi o sposób pisania treści, jest upewnienie się, że piszesz dla swoich odbiorców. Na przykład, jeśli masz bardzo techniczne treści, ale chcesz dotrzeć do osób, które nie są techniczne, pisz językiem nietechnicznym, a nie w sposób zrozumiały tylko dla osób, które są w tym naprawdę głęboko zaznajomione rodzaj techniki, informacje techniczne.
Przypomina to, jak sądzę, tradycyjne podejście marketingowe polegające na „pisz dla swoich odbiorców”. Zatem nasze systemy zazwyczaj doskonale sobie z tym radzą.