Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google twierdzi, że raport skuteczności wyszukiwania GSC opiera się na rzeczywistych wynikach wyszukiwania

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google twierdzi, że raport skuteczności wyszukiwania GSC opiera się na rzeczywistych wynikach wyszukiwania

Jeden ze specjalistów ds. SEO miał wątpliwości dotyczące Google Search Console, dokładności danych oraz tego, czy można im ufać. Dokładniej, raport skuteczności wyszukiwania GSC.

John odpowiedział, że dane w raporcie skuteczności wyszukiwania Google Search Console w rzeczywistości opierają się na rzeczywistych wynikach wyszukiwania, które zostały fizycznie pokazane rzeczywistym użytkownikom.

Liczby te nie są teoretyczne.

Google wyjaśnia więcej na temat tych danych w tym artykule Artykuł pomocy Google Search Console.

Ta średnia pozycja opiera się na średniej najwyższej pozycji adresu URL Twojej witryny. W GSC, jeśli w SERP (stronie wyników wyszukiwania) wyświetlanych jest wiele adresów URL z witryny, wówczas GSC ostatecznie użyje najwyższego adresu dla tych średnich danych.

Należy również pamiętać, że możesz nie widzieć dokładnie tego samego, co pokazuje GSC, ze względu na atrybuty personalizacji i lokalizacji określonych SERP.

Istnieje również możliwość krótkotrwałej widoczności w wyszukiwaniu.

Możliwe jest również, że Twoja witryna może pojawiać się w wynikach wyszukiwania obrazów w zwykłych bezpłatnych wynikach wyszukiwania.

Zatem średnia pozycja i inne wskaźniki w raporcie skuteczności wyszukiwania w GSC opierają się na rzeczywistych wynikach wyszukiwania, ale tego typu wyniki w rzeczywistości mogą się różnić.

Cały film możesz obejrzeć tutaj:

John Mueller Zapytaj o transkrypcję Googlebota

Jan 0:03
Czy zastanawiałeś się kiedyś nad wskaźnikiem średniej pozycji w Search Console? Cóż, podobnie jak Mohit, który pyta, jak istotny i wiarygodny jest wskaźnik średniej pozycji w GSC?

Cóż, dane w raporcie skuteczności wyszukiwania Search Console opierają się na rzeczywistych wynikach wyszukiwania, które zostały pokazane użytkownikom. Nie jest to liczba teoretyczna, ale oparta na rzeczywistych wynikach. Mamy stronę Centrum pomocy zawierającą więcej informacji na temat tych danych.

Jeżeli jesteście ciekawi szczegółów, odsyłam do nich w opisie poniżej. Średnia pozycja opiera się na średniej najwyższej pozycji adresu URL z Twojej witryny. Jeśli w Twojej witrynie znajduje się wiele adresów URL, które są wyświetlane na stronie wyników wyszukiwania, dla tej średniej zostanie użyty najwyższy.

Sprawdzając siebie, możesz nie zawsze widzieć tę samą pozycję. Zwykle jest to spowodowane personalizacją, kierowaniem geograficznym lub krótkotrwałą widocznością w wynikach wyszukiwania. Czasami można założyć, że tak się dzieje, jeśli liczba wyświetleń jest znacznie niższa od oczekiwanej w przypadku tych zapytań.

Zwykle oznacza to, że Twoja witryna była widoczna tylko przez niewielką część ogólnych wyświetleń. W przypadku wyników internetowych należy pamiętać, że Twoja witryna może również pojawiać się na obrazach w zwykłych wynikach wyszukiwania.

Krótko mówiąc, średnia pozycja i inne wskaźniki w raporcie skuteczności wyszukiwania opierają się na rzeczywistych wynikach wyszukiwania, ale rzeczywiste wyniki wyszukiwania mogą się znacznie różnić.

Mam nadzieję, że ten film był dla Ciebie przydatny i pouczający, jeśli chcesz coś dodać lub jeśli ten film Ci pomógł. Zachęcamy do komentowania poniżej.