Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google twierdzi, że subdomeny a podfoldery nie mają znaczenia

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google twierdzi, że subdomeny a podfoldery nie mają znaczenia

Podczas pytań i odpowiedzi Johna Muellera z 17 września 2021 r. jeden z webmasterów miał wątpliwości dotyczące subdomen i podfolderów.

John pomyślał, że ktoś znowu próbuje ich zmylić tym pytaniem.

John wyjaśnił, że subdomeny i podkatalogi są równoważne. Nie ma znaczenia, jakiej struktury użyjesz do stworzenia swojej witryny.

Możliwe jest łączenie treści w dowolny sposób.

Zdaniem Google nie ma to żadnego znaczenia.

John wspomina jednak, że istnieje kilka aspektów odgrywających rolę, które mają mniej wspólnego z SEO, a bardziej dotyczą sposobu konfiguracji witryny. Czy łatwo to skonfigurować? Czy możliwe jest śledzenie wydajności struktury, której używasz na oddzielnych nazwach hostów? Razem pod jedną nazwą hosta?

W przypadku niektórych witryn może się zdarzyć, że Google będzie inaczej traktował coś w subdomenie. Mogą pomyśleć, że to osobna witryna internetowa, a nie cała ta sama witryna.

Wszystkie te aspekty mogą tutaj odegrać rolę.

Ta dyskusja ma miejsce w filmie około 45:26.

John Mueller 17.09.2021 Transkrypcja

Jana 45:26 (Pytanie)

Jak Google traktuje subdomeny i foldery? Czy uprawnienia są przekazywane przez subdomeny?

Jana 45:31 (Odpowiedź)
O mój Boże. Nie wiem. Jeśli ktoś znowu będzie próbował nas oszukać. Z naszego punktu widzenia, gdy rozmawiamy z zespołem ds. jakości wyszukiwania, twierdzimy, że subdomeny i podkatalogi są w zasadzie równoważne. Możesz umieścić swoje treści tak, jak chcesz. Niektórzy ludzie w świecie SEO mają bardzo zdecydowane opinie. A jeśli powiemy, że to nie ma znaczenia, a ktoś inny powie, że powinieneś to zrobić w ten sposób i chcesz zastosować się do jego rady, to wtedy powiemy: śmiało i zrób to. Bo z naszego punktu widzenia mówimy, że to nie ma znaczenia.

Myślę, że rolę odgrywa tu kilka aspektów, mniej związanych z SEO. Ale jeśli chodzi o kwestie takie jak raportowanie, to jak łatwo jest skonfigurować te witryny? Czy chcesz śledzić ich wydajność na oddzielnych nazwach hostów, czy razem i na jednej nazwie hosta? Tego typu rzeczy. W przypadku niektórych rodzajów witryn internetowych możemy nieco inaczej potraktować subdomenę, ponieważ naszym zdaniem może to bardziej przypominać oddzielną witrynę niż wszystkie te same witryny. Zatem wszystkie te rzeczy mogą odgrywać tam rolę.

W praktyce powiedziałbym, żebyś najpierw skupił się na swojej infrastrukturze i zobaczył, co ma dla ciebie sens. A potem nad tym pracuj. A jeśli współpracujesz z SEO, który ma bardzo silną opinię, a wszyscy inni mają takie zdanie, jak chcesz, to nie mam nic przeciwko, jeśli zastosujesz się do ich opinii, bo to powinno zadziałać zbyt.