Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google twierdzi, że to normalne, że wszędzie są różne wartości prędkości strony

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google twierdzi, że to normalne, że wszędzie są różne wartości prędkości strony

Jeden ze specjalistów ds. SEO był zainteresowany szybkością działania strony w różnych narzędziach: dane laboratoryjne Google, wyniki PageSpeed ​​Insights i wyniki Lighthouse w przeglądarce Chrome.

Ich głównym pytaniem było, czy każde z tych narzędzi wykorzystuje tę samą formułę?

Jan odpowiedział, że nie wie na 100 procent. Jednak nawet jeśli stosowali tę samą formułę, każdy z nich działa zupełnie inaczej.

Po pierwsze, jeśli korzystasz z PageSpeed ​​Insights, działa ono w centrum danych z emulowanymi urządzeniami. Google korzysta z tych emulowanych urządzeń i stara się działać tak, jakby były normalnym komputerem.

Obowiązują ograniczenia, które pozwalają Google sprawiać wrażenie, że połączenie jest wolniejsze, jak normalne połączenie internetowe itd.

Dzięki Lighthouse działa on na Twoim komputerze z własnym, specyficznym połączeniem z Internetem.

Narzędzia te działają w zupełnie innych środowiskach, powiedział Mueller, i dlatego regularnie można zobaczyć różne liczby.

Dzięki PageSpeed ​​Insights zobaczysz jedną liczbę. Jeśli korzystasz z Lighthouse i swojej przeglądarki, możesz zobaczyć inne liczby. Ponadto dane terenowe, czyli dane wykorzystywane przez Google do ustalania pozycji w rankingu w Search Console, mogą mieć zupełnie inne wartości, ponieważ użytkownicy mogą korzystać z innego typu urządzenia lub nawet połączenia internetowego.

Nawet przy tych samych wzorach środowisko otaczające te systemy jest skrajnie różne, co skutkuje różnymi liczbami.

Dzieje się to mniej więcej w 37:35 momencie filmu.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Jan (37:35)
Dane laboratoryjne w wyszukiwarce Google — wyniki Google Speed ​​Insight są takie same, jak wyniki Lighthouse w mojej przeglądarce Chrome. Czy używają tej samej formuły?

Jan (37:50)
Nie wiem na 100 procent. Robi się to jednak zupełnie inaczej, w tym sensie, że jeśli korzystasz z PageSpeed ​​Insights, to znaczy, że działa on w centrum danych gdzieś z zasadniczo emulowanymi urządzeniami, gdzie staramy się działać jak normalny komputer. Wprowadziliśmy ograniczenia, które sprawiają, że jest to trochę wolniejsze i normalne połączenie internetowe i tego typu rzeczy. A w Lighthouse zasadniczo działa na twoim komputerze z połączeniem internetowym. Myślę, że Lighthouse w przeglądarce Chrome również ma pewne ograniczenia, które sprawiają, że jest trochę, nie wiem, może trochę wolniejszy, niż byłby w stanie zrobić twój komputer, tak po prostu, aby mieć pewność, że jest porównywalny.

Zasadniczo jednak działają one w zupełnie innych środowiskach i dlatego często można tam zobaczyć różne liczby. Jeśli testujesz za pomocą PageSpeed ​​Insights, zobaczysz jedną liczbę. Jeśli przetestujesz w Lighthouse i przeglądarce, możesz zobaczyć różne liczby. Jeśli przetestujesz z innymi narzędziami zwiększającymi prędkość, które działają online, możesz zobaczyć inne liczby. Również dane z pól, dane, których faktycznie używamy do rankingu wyszukiwania, które widzisz w Search Console, mogą być również zupełnie innymi liczbami, tylko dlatego, że Twoi użytkownicy mogą mieć średnio inny rodzaj urządzenia lub inny rodzaj połączenia internetowego. Zatem nawet jeśli formuły są takie same, całe środowisko wokół tych systemów jest bardzo różne.

Table of Contents