Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google twierdzi, że zmiany w witrynie na dużą skalę spowodują przeprowadzenie nowej oceny witryny

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google twierdzi, że zmiany w witrynie na dużą skalę spowodują przeprowadzenie nowej oceny witryny

Specjalista SEO był zaniepokojony znacznym spadkiem ruchu. Przeprowadzili audyt i dokonali zmian w witrynie na dużą skalę.

Podczas audytu odkryli również, że prawdopodobnie wystąpiły pewne problemy z jakością.

Udało im się rozwiązać te problemy do lutego. Do czerwcowej aktualizacji podstawowej odnotowali pewne wzrosty, ale nie do poziomu, który obserwowali przed spadkiem około rok temu.

Zatem ich pytanie brzmiało: jeśli przyczyną były problemy z jakością witryny, czy można się spodziewać takiego poziomu odzyskiwania danych?

John Mueller powiedział, że nie muszą niczego naprawiać. Zamiast tego, jeśli poprawią trafność witryny, mają inną witrynę.

Natychmiastowe wprowadzenie zmian w witrynie na dużą skalę spowoduje ponowną ocenę Twojej witryny przez Google. Nie musisz czekać do następnej aktualizacji podstawowej, aby odzyskać dane, jeśli zakres zmian jest wystarczająco duży.

John wyjaśnił również, że w przypadku podstawowych aktualizacji jest to raczej problem związany z ogólną przydatnością witryny niż pojedyncze rzeczy, które należy naprawić.

Ta dyskusja ma miejsce mniej więcej w 18:32 miejscu filmu.

Profesjonalista SEO 6 18:32
Hej, John. Około rok temu zaobserwowaliśmy znaczny spadek ruchu. Po audycie sprawdziliśmy wszystkie punkty, wszystkie sygnały wskazujące na problemy z jakością witryny i udało nam się rozwiązać te problemy do lutego tego roku.

Do czerwcowej aktualizacji podstawowej zaobserwowaliśmy pewne wzrosty, ale nadal nie osiągnęły poziomu sprzed spadków około rok temu. Moje pytanie brzmi więc, podobnie jak w przypadku problemów z jakością witryny, jeśli tak się stanie, czy możemy się spodziewać poprawy sytuacji? A może możemy spodziewać się większej poprawy?

Myślę, że rozwiązaliśmy wszystkie zidentyfikowane problemy. Albo: Czy to jest to?

Jana 19:22
Myślę, że najtrudniejszą częścią jest nie tyle to, że uznalibyśmy to za sytuację, w której musisz coś naprawić, ale raczej, jeśli chodzi o trafność, jeśli pracujesz nad poprawą trafności swojej witryny, masz inną sytuację masz lepszą stronę internetową.

Więc to nie jest tak, że byśmy się cofnęli i powiedzieli: „Och, to tak, jakby problem został rozwiązany i przywrócimy go do poprzedniego stanu”. Ale raczej mówisz: cóż, to jest teraz lepsza witryna internetowa. Patrzymy na to i mówimy: „Och, to lepsza strona internetowa”. To nie to samo co wcześniej.

Trudno byłoby zatem oczekiwać, że zmieni się stan, w jakim był wcześniej. Ale to nowa strona internetowa, lepsza. Więc to jest coś, kiedy myślę szczególnie o podstawowych aktualizacjach, kiedy mówisz o odzyskiwaniu, to nie chodzi o to, że odzyskujesz.

Ale raczej Google widzi, że masz lepszą witrynę internetową i reaguje na to.

Profesjonalista SEO 6 20:28
Zrozumiany. A kiedy mówimy o problemach z jakością witryny, myślę, że z tego, co mogliśmy zobaczyć, dotyczyły one głównie, powiedzmy, problemów technicznych i związanych z doświadczeniem użytkownika, a nie problemów z jakością treści.

To znaczy, jeśli chodzi o treść, myślę, że jesteśmy bardzo solidni, ale mieliśmy więcej reklam na stronie, niż powinniśmy.

I o tym wspomniano. Ogólnie rzecz biorąc, poprawiono doświadczenie użytkownika, co podobnie jak we wszystkich audytach i wszystko, co zrobiliśmy, jak wskazało, że to jest powód.

Jana 21:04
Myślę, że jest to dość trudne, ponieważ w przypadku podstawowych aktualizacji nie skupiamy się tak bardzo na pojedynczych kwestiach, ale raczej na ogólnym znaczeniu witryny. Może to obejmować takie rzeczy, jak użyteczność i reklamy na stronie. Ale ogólnie rzecz biorąc, jest to witryna internetowa.

Zwykle oznacza to również rodzaj treści, sposób, w jaki ją prezentujesz, sposób, w jaki wyjaśniasz użytkownikom, co kryje się za treścią, jakie są źródła, wszystko to tego rodzaju gra.

Więc po prostu wchodząc i zmieniając, jak wszystko wokół treści, myślę, że prawdopodobnie możesz wprowadzić tam pewne ulepszenia. Ale zasadniczo, jeśli naprawdę chcesz, aby Google postrzegał Twoją witrynę jako coś znacznie lepszego, prawdopodobnie musisz także popracować nad treścią.

A przynajmniej z punktu widzenia skupienia i zastanów się, gdzie mogą znajdować się treści niskiej jakości? Gdzie użytkownicy mogą być zdezorientowani, odwiedzając moją witrynę?

Czy to zamieszanie jest czymś, co możemy rozwiązać za pomocą problemów technicznych związanych ze zmianami UX? A może rzeczywiście musimy zmienić część prezentowanych przez nas treści?

Profesjonalista SEO 6 22:21
Zrozumiany. I moje ostatnie pytanie brzmi: czy jeśli to zadanie nadejdzie, nie podczas aktualizacji podstawowej, ale w zwykłym okresie, czy należy spodziewać się, że podstawowe aktualizacje zostaną wykonane, aby można było zobaczyć powrót do zdrowia? Jeśli zajmujesz się problemami? A może należy spodziewać się, że odzyskiwanie nastąpi w okresie aktualizacji innym niż rdzeń?

Jana 22:44
Myślę, że jeśli wprowadzisz większe zmiany w swojej witrynie, z czasem zauważysz subtelną zmianę, gdy ponownie przetworzymy wszystko i ponownie zrozumiemy sygnały. A jeśli coś z aktualizacji podstawowej również miało na nią znaczący wpływ, wówczas można było zaobserwować skok podczas aktualizacji kwartalnej. Ale przynajmniej powinieneś zobaczyć tego rodzaju częściową poprawę w miarę upływu czasu.

Table of Contents