Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google twierdzi, że znaczniki schematu są bardzo małym czynnikiem rankingowym

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google twierdzi, że znaczniki schematu są bardzo małym czynnikiem rankingowym

Specjalista ds. SEO zapytał Johna Muellera w przesłanym przez niego segmencie pytań i odpowiedzi na temat stron lokalnych ze znacznikami schematu.

Tworzą centralną stronę w języku angielskim dla sekcji O nas, zawierającą informacje o różnych lokalizacjach biur i punktach kontaktowych.

Istnieją również zlokalizowane wersje stron w różnych wersjach krajowych, które często mają mniej biur i numerów telefonów.

Ich główne pytanie brzmi: jak ważne jest, aby zlokalizowane strony miały własny schemat, czy też Google może pobrać wystarczające informacje z podstawowej angielskiej wersji strony, która zawiera listę wszystkich biur i numerów telefonów na całym świecie?

Jan odpowiedział, że są tu dwa aspekty. Z jednej strony, jeśli masz różne lokalne wersje strony, Google nie będzie pobierać danych strukturalnych z innej strony, aby zastosować je do tej lokalnej wersji strony.

Nie jest więc tak, że za kulisami dochodzi do magicznego przekazywania ustrukturyzowanych danych do poszczególnych części witryny internetowej.

Inną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że dane strukturalne to coś, z czego warto skorzystać przede wszystkim dlatego, że mają widoczny wpływ na wyniki wyszukiwania. I nie jest to coś, co mogłoby zmienić ranking strony.

Jeśli więc używasz tych uporządkowanych danych, aby uzyskać jakąś konkretną funkcję w wynikach wyszukiwania, John zaleca umieszczenie jej na tych stronach, na których chcesz użyć tej funkcji.

Jeśli używasz uporządkowanych danych po prostu do przekazania Google nieco więcej informacji, bo być może Google uzna te informacje za przydatne, John stwierdza, że ​​jest to bardzo drobnostka, jeśli chodzi o czynniki rankingowe.

Dzieje się to mniej więcej w 40:13 momencie filmu.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Jana (zadane pytanie) 40:13
Zobaczmy, konfiguruję centralną stronę w języku angielskim (USA) zawierającą informacje o kontakcie z informacjami o schemacie dla różnych lokalizacji biur i punktów kontaktowych.

Istnieją jednak również zlokalizowane wersje stron w różnych wersjach krajowych, często z mniejszą liczbą biur i numerów telefonów.

Jak ważne jest, aby te zlokalizowane strony miały własny schemat i czy Google może pobrać wystarczające informacje z podstawowej angielskiej wersji strony, która zawiera listę wszystkich biur i numerów telefonów na całym świecie?

Jana (odpowiedź) 40:47
Dlatego myślę, że są tu dwa aspekty. Z jednej strony, jeśli masz różne lokalne wersje strony, nie będziemy pobierać danych strukturalnych z innej strony, aby zastosować je do tej lokalnej wersji strony.

Nie jest więc tak, że istnieje jakiś magiczny rodzaj przekazywania uporządkowanych danych, który ma miejsce za kulisami do poszczególnych części witryny internetowej. Inną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że dane strukturalne to coś, z czego warto skorzystać przede wszystkim dlatego, że mają widoczny wpływ na wyniki wyszukiwania. Nie jest to coś, co mogłoby zmienić ranking strony.

Jeśli więc używasz tych uporządkowanych danych, aby uzyskać jakąś konkretną funkcję w wynikach wyszukiwania, umieściłbym ją na tych stronach, na których chcesz, aby ta funkcja była używana. Jeśli używasz uporządkowanych danych tylko po to, by przekazać Google trochę więcej informacji, bo może Google uzna te informacje za przydatne, to powiedziałbym, że jest to bardzo, bardzo mała rzecz. I to, czy to zrobisz, czy nie, prawdopodobnie nie zmieni ogólnego postrzegania strony internetowej.

Dlatego, zwłaszcza w odniesieniu do poszczególnych lokalizacji, rozumiem, że i tak nie pokazujemy tego w wynikach wyszukiwania. Co najwyżej może być wyświetlany z boku w postaci panelu wiedzy, który prawdopodobnie zostanie również pobrany z wpisów w profilu Twojej firmy w Google. Prawdopodobnie więc ten konkretny typ danych strukturalnych i tak nie jest krytyczny dla Twojej witryny.

Zatem z tego punktu widzenia, jeśli chcesz umieścić to na tych stronach, zrób to. Jeśli nie możesz umieścić tego na wszystkich tych stronach, a to chyba nie jest krytyczne, ponieważ i tak tego nie pokazujemy. Jeśli byłoby to coś, co chciałbyś pokazać w wynikach wyszukiwania, upewniłbym się, że umieściłeś to na wszystkich stronach. Nie ma czegoś takiego jak pobranie tego z jednej wersji witryny i zastosowanie w innej.