Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google: tworzenie oddzielnych stron z jednej mocnej strony nie zawsze będzie działać

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google: tworzenie oddzielnych stron z jednej mocnej strony nie zawsze będzie działać

Jeden ze specjalistów ds. SEO zapytał Johna Muellera podczas hangouta o tworzenie oddzielnych stron.

Ich pytanie brzmiało: mają stronę poświęconą rowerom i hulajnogom elektrycznym.

Później odkryli, że hulajnoga elektryczna to bardzo często wyszukiwane hasło, jeśli chodzi o liczbę wyszukiwań. Rowery elektryczne i hulajnogi elektryczne jako produkt to dwie różne rzeczy.

Z tego powodu pomyślano o utworzeniu oddzielnych stron poświęconych tym tematom. Na początku mieli tylko jedną stronę. Kiedyś dobrze pozycjonowali rowery i hulajnogi elektryczne, gdy mieli jedną stronę

Teraz, po tym jak hulajnogi elektryczne i rowery elektryczne znajdują się na osobnych stronach, po prawie 6 Do 8 miesięcy strona z rowerami elektrycznymi nadal zajmuje czołowe miejsca, ale strona z hulajnogami elektrycznymi już nie.

Próbowali różnych rzeczy, na przykład oddzielenia treści dwóch stron, wygenerowania większej liczby linków wewnętrznych i udostępnienia stronie hulajnogi elektrycznej linku ze strony rowerów elektrycznych.

Ale nadal się nie pojawia.

Czy powinni poczekać trochę dłużej, aby Google mógł lepiej zrozumieć intencje użytkownika stojącego za stronami? A może rozsądniej byłoby ponownie połączyć te elementy w jedną całość?

John odpowiedział, że jest to bardziej decyzja strategiczna. Możesz wziąć stronę i podzielić ją na dwie części.

Ale oznacza to również, że każda z tych poszczególnych stron będzie musiała walczyć sama.

Czasami sensowne jest posiadanie mniejszej liczby stron, dzięki czemu można mieć mniej, ale znacznie mocniejsze strony.

Czasami sensowne jest posiadanie stron ukierunkowanych specjalnie na poszczególne elementy.

Znalezienie tej równowagi zależy od Ciebie i ma charakter bardziej strategiczny.

John uważa, że ​​to, co robi teraz specjalista SEO, wydaje się właściwe, ale trudno powiedzieć, czy zakończy się sukcesem w przypadku tego zapytania.

Jest również prawdopodobne, że z czasem może się to zmienić.

Dzieje się to około godz 1:21 znak na filmie.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Profesjonalista SEO 1 1:21
Ok, dziękuję Ci bardzo. Moje drugie pytanie brzmi: tak jak w studium przypadku, mieliśmy stronę poświęconą rowerom i hulajnogom elektrycznym. Dobra. Później zrozumieliśmy, że hulajnoga elektryczna to także bardzo duże wyzwanie, jeśli chodzi o głośność. A rower elektryczny i hulajnoga elektryczna jako produkt to dwie różne rzeczy.

Pomyśleliśmy więc o stworzeniu dwóch oddzielnych stron. Na początku mieliśmy tylko jedną stronę. A teraz minęło prawie sześć do ośmiu miesięcy. Kiedyś dobrze pozycjonowaliśmy rowery i hulajnogi elektryczne, które znajdowały się w pierwszej piątce, gdy mieliśmy tylko stronę z rowerami elektrycznymi.

Ale teraz, po stworzeniu stron poświęconych hulajnogom elektrycznym i rowerom elektrycznym, strona z rowerami elektrycznymi nadal zajmuje rankingi, a strona skuterów elektrycznych nie. Próbowaliśmy wielu rzeczy, no wiesz, próbując oddzielić treść dwóch stron, generować coraz więcej linków wewnętrznych, podając linki do hulajnóg elektrycznych ze strony rowerów elektrycznych.

Ale nadal nie pojawia się w wyszukiwarce. Czy powinniśmy, wiesz, poczekać jeszcze trochę czasu, aby Google mógł zrozumieć intencje? A może rozsądnie będzie ponownie połączyć te strony?

Jan 2:36
To raczej pytanie strategiczne. Zasadniczo możesz zająć jedną stronę i podzielić ją na wiele części. Ale oznacza to również, że każda z tych pojedynczych części będzie musiała walczyć sama.

Czasami sensowne jest posiadanie mniejszej liczby stron, dzięki czemu można mieć mniej, naprawdę mocnych stron. Czasami sensowne jest posiadanie stron ukierunkowanych specjalnie na poszczególne elementy.

Znalezienie tej równowagi zależy zasadniczo od Ciebie i jest raczej kwestią strategiczną. Myślę, że to, co tam robisz, wydaje się właściwe, ale trudno powiedzieć, czy doprowadzi to do jakiegoś sukcesu w przypadku tego konkretnego zapytania. I może się to zmienić z biegiem czasu.

Profesjonalista SEO 1 3:23
OK, więc daliśmy już trzy, cztery miesiące. Więc powinniśmy? Czy rozsądnie będzie poczekać jeszcze kilka miesięcy, aż Google będzie mógł się tym zająć? Czy to raczej wystarczający czas na tę rzecz?

Jan 3:33
Nie mogę powiedzieć. Jeśli w sieci nic się nie zmieni, to nie będę po prostu czekać. Jeśli jednak stale pracujesz nad ulepszaniem tych stron, ich kontekstu i zawartości, być może warto poświęcić temu więcej czasu. Ale to ostatecznie zależy od Ciebie.

Table of Contents