Google unika łączenia się z urządzeniami Xiaomi podczas badania błędu bezpieczeństwa w Nest

Wraz z rozwojem Internetu Rzeczy (Internet of Things) znajdujemy coraz więcej połączonych środowisk. Oznacza to jednak również, że nasz codzienny charakter coraz bardziej odbija się na sprzęcie, którego używamy na co dzień.

Doprowadziło to wielu hakerów do skorzystania z nowości tych metod w celu otwarcia naruszeń bezpieczeństwa. Czasami jednak zdarzają się one, nawet jeśli ci ostatni nie mieli nic do roboty.

Tak jest w przypadku ostatniego skandalu związanego z bezpieczeństwem sistema kamer i nadzoru Google Nest. Tym razem obecne były również kamery Xiaomi, ponieważ to przez nie przepuszczono lukę.

Co się stało

https://fikiri.net/wp-content/uploads/2020/01/1578095823_591_Google-unika-laczenia-sie-z-urzadzeniami-Xiaomi-podczas-badania-bledu.jpg

Jak wiadomo, Google Nest i wszystkie jego usługi, takie jak wirtualny asystent, oferują możliwość synchronizacji ze sprzętem do nadzoru Xiaomi. Właśnie tego próbował użytkownik, który właśnie nabył jedną z kamer tego ostatniego, gdy wydarzyło się coś niezwykłego.

Próbując zsynchronizować kamery, aby oglądać je strumieniowo ze swojego tabletu, użytkownik zaczął odbierać obrazy z innych domów i nieznanych osób. Nie trzeba dodawać, że użytkownik żałował jedynie, że nie widzi działania własnych kamer, ale z powodu tego błędu to zadanie było niemożliwe.

Jak się o tym dowiemy?

https://fikiri.net/wp-content/uploads/2020/01/1578095823_203_Google-unika-laczenia-sie-z-urzadzeniami-Xiaomi-podczas-badania-bledu.jpg

Ten użytkownik ogłosił swój problem w Reddit poprzez podtemat r / googlehome pod pseudonimem Dio-V. Tam udostępnił krótki film, w którym pokazał wyraźny przykład problemu.

Kiedy ładuję kamerę Xiaomi do mojego domowego centrum Google, robię zdjęcia z domów innych ludzi !! z googlehome

Do tej pory nie zgłoszono żadnych innych podobnych przypadków. Jednak fakt, że tak się stało, już budzi niepokój, ponieważ stanowi naruszenie prywatności wszystkich użytkowników, którzy są obserwowani bez ich wiedzy.

Google musi działać

Bez marnowania czasu Google postanowił zawiesić połączenie ze sprzętem Xiaomi, dopóki problem nie zostanie rozwiązany. Badając swoje systemy, zdali sobie sprawę, że nie była to awaria ich usług Google Nest. Dlatego postanowili skontaktować się z Xiaomi, aby dojść do sedna sprawy.

Co zrobiła Xiaomi?

https://fikiri.net/wp-content/uploads/2020/01/1578095823_304_Google-unika-laczenia-sie-z-urzadzeniami-Xiaomi-podczas-badania-bledu.jpgŚwiadomość Xiaomi tego, co się wydarzyło, przeprosiła wszystkich użytkowników za związane z tym niedogodności. Podczas sprawdzania oprogramowania swoich kamer zauważyli błąd w łatce z 26 grudnia 2019 r.

Ten błąd może powodować problemy z synchronizacją, które doprowadziły do ​​skrzyżowania danych, których doświadczył Dio-V. Xiaomi oświadczyło, że ten błąd został już rozwiązany, ale jego badania są kontynuowane w poszukiwaniu innych możliwych problemów.

To nie jest problem Xiaomi ani Google, to jedno i drugie

Możliwe jest ustalenie, że po naprawieniu błędu Xiaomi problem utrzymuje się podczas podłączania sprzętu za pomocą sistema od Google. Ponadto zauważono, że tak się nie dzieje, gdy użytkownicy łączą się za pośrednictwem samej aplikacji Xiaomi Home.

Można zatem stwierdzić, że wystąpiła awaria synchronizacji między jednym a drugim sprzętem. Aby to rozwiązać, obie firmy muszą współpracować, aby odkryć, co jest nie tak. W międzyczasie usługi połączeń Google Nest z aparatami Xiaomi pozostaną zawieszone.