Google usuwa kontrowersyjne „Usuń aplikacje chińskie” ze Sklepu Play

Wcześniej w tym tygodniu rozmawialiśmy o kontrowersyjnej aplikacji dostępnej w Google Play. „Usuń aplikacje chińskie” zostało stworzone w celu zidentyfikowania pochodzenia aplikacji mobilnych. Jednak tysiące użytkowników używało tego oprogramowania do usuwania aplikacji opracowanych przez chińskich programistów z ich urządzeń.

Aplikacja wywołała falę kontrowersji, ale także zainteresowania ze strony niektórych osób. Dlatego Google postanowił usunąć tę aplikację ze swojego sklepu.

Google usuwa kontrowersyjne „Usuń aplikacje chińskie” ze Sklepu Play 1

Google eliminuje aplikację „Usuń aplikacje chińskie” ze sklepu

Google zdecydowany wyeliminuj kontrowersyjną aplikację „Usuń aplikacje chińskie” ze Sklepu Play.

Zgodnie z zasadami Google, aplikacja od Google Play Store nie będziesz mógł wprowadzać zmian w ustawieniach lub funkcjach urządzenia z Androidem użytkownika bez Twojej wiedzy i zgody. Ponadto nie można zachęcać użytkowników do usuwania lub wyłączania aplikacji innych firm.

Aplikacja „Remove China Apps” została opracowana w ramach projektu edukacyjnego przez startup OneTouch AppLabs w Indiach. Głównym celem tego narzędzia jest identyfikacja pochodzenia aplikacji.

Jednak tysiące użytkowników zaczęło instalować i używać „Usuń aplikacje chińskie”, aby usunąć aplikacje utworzone przez chińskich programistów z ich urządzenia.

Google usuwa kontrowersyjne „Usuń aplikacje chińskie” ze Sklepu Play 2

Dzięki temu narzędziu możliwe jest natychmiastowe usunięcie wszystkich chińskich aplikacji ze smartfona lub tabletu z Androidem.

Aplikacja szybko zyskała popularność w Indiach i miała więcej niż 5 miliony pobrań od końca maja. Sukces ten był również napędzany przez kilka indyjskich celebrytów, którzy opowiadali się za usunięciem chińskich aplikacji. Zainteresowanie było jeszcze większe, ponieważ doszło do konfrontacji między Indiami a Chinami.

Według App Annie z analizy aplikacji narzędzie to było również bardzo popularne w Australii. W ten sposób zasób szybko zyskał rozgłos w Google Play, osiągając 5 miejsce w kategorii użyteczności.

Google usuwa kontrowersyjne „Usuń aplikacje chińskie” ze Sklepu Play 3

Chiny zareagowały, a niektórzy Chińczycy nawet doradzili Hindusom nie tylko usunięcie ich aplikacji, ale także ich wyrzucenie. smartphones, ponieważ większość z nich jest produkowana w Chinach.

Krótko mówiąc, ten sukces był „krótkotrwałym słońcem”, ponieważ aplikacja miała ten sam cel, do którego była używana.