Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google uważa strony filtrów i wyszukiwania za równoważne

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google uważa strony filtrów i wyszukiwania za równoważne

Jeden z webmasterów zapytał Johna podczas hangouta w dniu 09.10.2021 o szczegóły dotyczące jego witryny handlu elektronicznego. Dokładniej o stronach filtrów i wyszukiwania.

Ich pytanie dotyczyło ich witryny, która zawiera wiele wariantów i zapytań dotyczących wielu różnych produktów. Używają stron filtrów, które są zoptymalizowane i indeksowane. Ale nie są indeksowane.

John wyjaśnił, że Google nie stara się rozpoznawać różnic między stronami różnych kategorii, stronami filtrów czy stronami wyszukiwania. Google uważa wszystkie tego typu strony za równoważne.

Dzieje się to mniej więcej w 32:01 momencie filmu:

Transkrypcja Hangouta z Johnem Muellerem, 9.10.2021

Jan (pytanie) 32:01

Mamy nowy sklep e-commerce z mnóstwem różnych wariantów i zapytań o produkty. Na przykład sprzedajemy diamentowe tarcze do cięcia. Zawierają one zapytania, takie jak diamentowa tarcza do cięcia płytek, drewna, betonu. Nasi konkurenci są klasyfikowani według własnych kategorii dla tych produktów. Używamy stron filtrów, które są zoptymalizowane i można je również indeksować. Jednak strony filtrów nie są klasyfikowane ani indeksowane. Czy powinienem więc zamiast tego utworzyć setki bezużytecznych podkategorii?

Jana (odpowiedź) 32:31
Dlatego myślę, że przede wszystkim jednym ważnym aspektem jest to, że nie staramy się rozpoznawać różnic między stronami różnych kategorii, stronami filtrów lub stronami wyszukiwania. Zasadniczo wszystkie te strony postrzegamy jako równoważne. Bardziej jest to kwestia rodzaju treści, które tam udostępniasz. To jest trochę podobnie jak w przeszłości, dostawaliśmy pytania, na przykład, czy jeśli napiszę post na blogu, czy założę osobną stronę dla fragmentu treści, czy Google potraktuje to inaczej. I znowu, to nie my traktujemy — nie traktujemy czegoś w rodzaju elementu semantycznego, który osobno skonfigurowałeś w swojej witrynie. Ale raczej, zdajemy sobie sprawę, że na tej stronie znajduje się wiele produktów, do których prowadzą linki. Na tej stronie znajdują się informacje o tego rodzaju produkcie.

I weźmiemy to pod uwagę. I nie ma dla nas znaczenia, czy jest to strona kategorii, strona wyszukiwania, strona tagów, strona filtrów. Zasadniczo jest to jeden adres URL, który zawiera tego rodzaju informacje. Z tego punktu widzenia nie sądzę, że musisz sztucznie tworzyć coś specjalnego na swojej stronie internetowej. Ale raczej, jeśli starasz się, aby tego rodzaju strony pojawiały się w wynikach wyszukiwania, musisz się po prostu upewnić, mam na myśli, po prostu musisz upewnić się, że masz na tych stronach odpowiednią ilość przydatnych informacji, abyśmy kiedy spojrzymy na tych stronach możemy rozpoznać, och, tutaj jest trochę informacji o typie strony, tutaj jest czysty nagłówek na tej stronie, może jest tam też podtytuł.

Być może istnieją linki do dodatkowego kontekstu. Istnieje lista produktów, które możemy śledzić, a także przeglądać i indeksować. I to jest zasadniczo to, czego byśmy szukali. A jeśli zauważysz, że żadna z tych stron w Twojej witrynie nie jest przeszukiwana ani indeksowana, pierwszą rzeczą, na którą chciałbym zwrócić uwagę, jest techniczna strona rzeczy, która polega na tym, że przeszukiwanie lub indeksowanie tych stron jest w jakiś sposób zablokowane. Czy istnieje konfiguracja kanoniczna? Czy nie ma indeksu, być może skonfigurowanego przez system sklepu, i tym podobnych rzeczy?

Jeśli jednak widzisz, że niektóre z tych stron są indeksowane i klasyfikowane, ale nie wszystkie, to zakładam, że z technicznego punktu widzenia wszystko jest w porządku. Chodzi raczej o to, że nie wiemy wystarczająco dużo o tych stronach, aby je przeszukiwać i indeksować. Możesz więc na przykład przyjrzeć się swojej wewnętrznej strukturze linków i zobaczyć, co możesz zrobić, abyśmy mogli łatwiej znaleźć te strony.

Może to być coś na przykład na Twojej stronie głównej, na której znajdziesz sekcję popularnych kategorii lub popularnych rodzajów produktów. Następnie podajesz bezpośrednie linki do tych stron. A może od czasu do czasu publikujesz wpisy na blogu z informacjami o konkretnym rodzaju produktu. Następnie możesz utworzyć łącze do tego rodzaju strony produktu w swojej witrynie, która może przypominać stronę filtra, może to być strona kategorii, cokolwiek chcesz zrobić.