Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google używa opcji Nofollow jako wskazówki i może nadal niezależnie indeksować i indeksować witryny

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google używa opcji Nofollow jako wskazówki i może nadal niezależnie indeksować i indeksować witryny

Webmaster miał wątpliwości dotyczące nofollow. Zapytał, jak Google sobie z tym radzi i czy liczy się to jako podpowiedź, a nie jawny sygnał linkujący.

Nawet jeśli oznaczysz swoje linki jako nofollow, Google będzie mogło niezależnie przeszukiwać i indeksować adresy URL, nawet jeśli są one oznaczone jako nofollow.

Ta dyskusja ma miejsce mniej więcej w 13:31 miejscu filmu.

John Mueller 9.10.2021 Transkrypcja Hangouta

Webmaster 3 13:31

Rozumiem. Genialny. I, hm, co oznacza nofollow w kontekście i co mam na myśli mówiąc, że to jest, czy liczy się to na przykład jako podpowiedź?

Jana 13:48
Zasadniczo my, my używamy nofollow w… więc to, co próbowaliśmy zrobić z nofollow, zasadniczo polega na zatrzymaniu przekazywania sygnałów w tym celu, ale może się zdarzyć, że nadal odkryjemy stronę, do której prowadzi link, i możemy przeszukuj i indeksuj to osobno. Na przykład używasz typowej konfiguracji lub, cóż, niezbyt częstej, ale zdarza się to od czasu do czasu. Ludzie czasami używają wewnętrznych linków nofollow, aby wskazać konkretną stronę w swojej witrynie. Oczekują też, że ta strona wewnętrzna nie pojawi się w wynikach wyszukiwania, ponieważ jest połączona jedynie linkiem nofollow. Jednak z naszego punktu widzenia, jeśli odkryjemy ten adres URL i będziemy mogli go zaindeksować, nadal możemy go zaindeksować niezależnie.