Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Google Veri merkezi hakkında jej şey

Google Veri merkezi hakkında jej şey

Google

Google Veri Merkezi

Siteleriniz, e-postalarınız gibi İnternet’teki tüm bilgiler ve İnternet’te sahip olduğunuz tüm bilgiler. Bilgisayar çağrı sunucularındadır. Veri merkezi, büyük miktarda veriyi dağıtmak, depolamak ve işlemek için kuruluşlar tarafından kurulan bir dizi ağ bağlantılı sunucudur. Dünyanın en önde gelen Veri merkezleri, Google Veri merkezine başvurabilir.

Bu nedenle, bir Google ürününü her kullandığınızda, dünyanın dört bir yanındaki Veri merkezlerinden birine bağlanırsınız.

Birçok İnternet kullanıcısı tarafından dünyanın en güçlü arama motoru olarak tanınmaktadır. Google, büyük miktarda bilgiyi işlemek için güçlü Veri merkezlerine ihtiyaç duyar ve bu amaçla dünya çapında birçok merkez kurmuştur.

Google Veri merkezleri her zaman bilgi işlemekle meşguldür ve bir an için durmazlar. Bilgisayar sistemleri veri işleme sırasında ısındıkça kendilerini soğutmak için donanıma ihtiyaç duyarlar. Bu kuralın istisnası olmayan veri merkezlerinin de bu tür çözümleri kullanması gerekmektedir. Elbette dünyanın arama devi bu konuda daha az açık davranmış ve sessiz kalmayı tercih etmiştir. Ancak şirket son zamanlarda en gelişmiş veritabanlarının bir dizi fotoğrafını ve videosunu yayınladı. Hangisine aşağıda dikkatinizi çekeceğiz.

Google Veri merkezinin farklı yapısal bölümleri

Renkli Tüpler
Soğutma kuleleri
Soğutma ekipmanları
Ağ odası
słoneczny
Su tanki
Sert
Raf

Google’in Renkli Tüpleri

Google veri merkezlerinde binlerce metr renkli tüp kullanılıyor, Google bu tüpleri parlak renklerle boyadı ve elbette bu tablo sadece ilginç ve çekici olsun diye değil; Bu boyama her bir borunun kullanıcısı için yapılmıştır örneğin kırmızı borular veri merkezinin içinden bu kısma sıcak su getirir ve resimde gördüğünüz yeşil borular bu sıcak suyu borulardan alır ve kuleye git. Soğutma hücreleri, suyu tekrar soğutmak için veri merkezi dışına aktarılır ve bu soğuk su tekrar veri merkezindeki sunucu odasına aktarılır.

Google’in Soğutma Kuleleri

Buharın görüntüsü, ortaya çıkan su buharını görmek istediğiniz soğutma kulelerinin üzerindedir ve ayrıca bu görüntü, Kogel veri merkezlerinin soğutma kulelerinin her zaman kendi başına elde edilen en düşük nem ve caklık seviyesinde olduğu anlamına gelir. żółtko. OK, naprawdę.

Soğutma ekipmanları

Bu resimde, Google Veri Merkezi’nin soğutma ekipmanlarının yüksek profilini görebilirsiniz. Ayrıca bu boruların içinde Finlandiya Körfezi’nin soğuk suyu depolanır ve bu suyu veri merkezi içinde dolaştırarak Google’ın jej zaman açık olan ekipman ve sunucularının ısısını azaltır. Böylece jej zaman açık ve size hizmet etmeye hazır olabilir.

Google Veri merkezinin Ağ Odası

Bu ağ odası, Google veri merkezlerinin bir odasıdır. Gördüğünüz gibi raflar ve ağ ekipmanlarının önünde çok şeffaf plastik perdeler asılı. Aslında, resme yakından bakarsanız, bu odanın zemininde soğuk hava menfezleri bulunur. Bu, veri merkezi ekipmanını serin tutar; bu nedenle, bu ekipman her saniye milyonlarca bilgi aktardığından, soğuk havayı ve sıcak havayı dışarıda tutmak için yalıtımlı plastik perdeler kullanın. İçerisi ısınırsa, ekipman ciddi şekilde hasar görebilir.

Google Veri merkezinin sunucuları

Aslında burası sunucu katı veya gece ışığındaki veri merkezinin kalbidir, burada gördüğünüz gibi her şey düzenli olarak buradadır ve sunucular harika Google sunabilmeleri için çalışır durumdadır. tum dünyadaki insanlara hizmet. . Burası Finlandiya’daki Hamina veri merkezi. Ve Google, bunun bir kağıt fabrikası olduğunu ve Google’ın onu yeniden inşa ederek ve gerekli altyapıyı ayarlayarak bir veri merkezine dönüştürdüğünü söylüyor. Tesis, Finlandia Körfezi’nin sularına yakın bir yerde bulunuyor. Ve Google bu suyu veri merkezi içindeki ekipmanını soğutmak için kullanıyor.

İşte sunucuların koridorları ve sunucuların etrafındaki mavi led’ler tüm sunucuların tamamen yandığını ve her şeyin yolunda gittiğini gösteriyor. Google, hem daha az enerji tüketen hem de daha uzun ömürlü olan mavi ledleri kullanmıştır. Işıkları vardır. Ve resimdeki gibi, sunucuların elektrik kullanması için her sunucunun elektrik fişi, rafın yanındaki soketlere bağlanır.

Su tanki

Bu, soğuk su depolama için büyük tanklardan biridir. Bu tankın içinde 240.000 galon su depolayabilir, yani bu tank yaklaşık 900.000 litr su kapasitesine sahiptir ve su dışarı çıkmaması için tamamen yalıtkandır, görev Bu Büyük tankların çoğu, ekipmanı ve sunucuları soğutmak için Google’ın veri merkezlerinin kalbine soğuk su gönderir.

Sert

Resimde de görebileceğiniz gibi, Google sabit discleri sıralar halinde düzenlemiştir. Aslında bu disclerdeki Google sunucularının içindeki herhangi bir bilgi yedeklenir, bu koridorlar çok küçüktür ve insanlar tarafından kolayca girilemez. Bu nedenle her koridorun sonuna robotik kollar yerleştirilmiştir. Böylece bilgilere bir şey olur olmaz, robot istenen yedeği raflardan alır ve bilgileri geri yüklemesi için Google uzmanlarına verir. Aslında, Google hepsini yedeklediği için önemli kullanıcı bilgilerini silme şansı sıfırdır.

Google Veri merkezi rafı

Google Veri Merkezi’ne baktığınızda, Google Veri Merkezi raflarının jej birinin dört anahtarı olduğunu görebilirsiniz. Anahtarlar aslında sunucular ile veri merkezinin iç ağı arasındaki iletişimi sağlayan cihazlardır. Anahtarlar tamamen renklidir ve kablonun her rengi için belirli bir görev belirlenir ve her renk belirli bir görev için kullanılır. Ve bu, kabloların veri merkezinin bir bölümünde bir sorunu varsa, bunu çok daha kolay ve hızlı hale getirir. Sorunu ayırın ve çözün.

Bu nedenle bu yazımızda google Data center’ın yapısal farklı kısımlarını anlattık ve umarız keyifle okursunuz.

Pobierz motywy WordPressPobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobierz motywy WordPressZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=pobierz oprogramowanie lawyPobierz motywy WordPress za darmopobierz płatny kurs Udemy za darmo