Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google w końcu pracuje nad rozwiązaniem problemu związanego z wysokim zużyciem zasobów przeglądarki Chrome [Updated]

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google w końcu pracuje nad rozwiązaniem problemu związanego z wysokim zużyciem zasobów przeglądarki Chrome [Updated]

Google Chrome zyskała miano najszybszej przeglądarki internetowej na platformach stacjonarnych i mobilnych. Ale jednocześnie przeglądarka firmy z Mountain View nie jest znana z tego, że korzysta z dużej ilości zasobów i popija energię z baterii w zastraszającym tempie. Firma zapewnia jednak, że do aplikacji Chrome na Androida nadejdzie poprawka.

Przeglądarka, niegdyś wybawicielka, dziś słynie z kłopotów, jakie sprawia użytkownikom. A w ciągu ostatnich kilku miesięcy sytuacja się pogorszyła. Chociaż Chrome na Androida nie jest tak zły pod względem popijania zasobów, jak jego komputerowy odpowiednik, to jednak też tak jest zostały oznaczone przez użytkowników za notoryczne działania.

Zespół Google Chrome niedawno wykonał AMA na Reddicie gdzie potwierdzili, że są świadomi problemu i pracują nad poprawką w kliencie mobilnym przeglądarki Chrome. „Aktywnie pracujemy nad zmniejszeniem zużycia baterii i sprawdzamy, kiedy Chrome jest na pierwszym planie, a kiedy w tle.

„Od samego początku Chrome skupiał się na bezpieczeństwie i wydajności sieci na wszystkich obsługiwanych platformach. Wydajność czasami odbywa się kosztem wykorzystania zasobów, ale biorąc pod uwagę znaczenie platformy mobilnej, jest to jedna z najważniejszych rzeczy, którym się przyglądamy” – zauważył inżynier w Google.

Firma wspomniała również, że rozważa wersję komputerową Chrome, choć być może nie z takim samym szacunkiem. „Profilujemy Chrome, aby poprawić szybkość uruchamiania i aktywnie walczyć z nadmiarem pamięci i wyciekami pamięci. Na przykład w tym roku opóźnienie pierwszego gestu i średnie opóźnienie wejścia stale się zmniejszają”.

Tym, którzy martwią się, że Chrome zżera baterię ich laptopa, zalecamy wypróbowanie rozszerzenia The Great Suspender dla przeglądarki Chrome. Zawiesza nieużywane karty i automatycznie zwalnia pamięć.

Powiązane: Jak rozwiązać problem „Chrome ciągle mnie wylogowuje”.

Aktualizacja: 19:30, 19 maja: wcześniejsza wersja tej historii nieświadomie sugerowała, że ​​Chrome na komputery stacjonarne, a także Android (mobilny) są w centrum uwagi zespołu Google ds. przeglądarki Chrome. Choć może to być prawda, podczas sesji AMA zespół głównie mówił o aplikacji Chrome na Androida. Poprosiliśmy firmę o wyjaśnienia i zaktualizujemy tę historię, gdy otrzymamy odpowiedź.

Aktualizacja: 08:00, 21 maja: Rzecznik Google mówi, że firma rzeczywiście pracuje nad rozwiązaniem problemu z pamięcią zarówno nad aplikacjami komputerowymi, jak i aplikacjami Chrome na Androida. „W tle Reddit AMA było przeznaczone dla przeglądarki Chrome na Androida, jednak zdecydowanie pracujemy nad zmniejszeniem zużycia pamięci zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i stacjonarnych”.

Table of Contents