Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google wprowadza coś nowego, dzięki czemu korzystanie z Map jest jeszcze łatwiejsze

Firma Google zastosowała wiele swoich wysiłków programistycznych do Map. Ta usługa map otrzymała wiele istotnych i ważnych wiadomości, aby była jeszcze prostsza w użyciu i dostosowana do użytkowników.

Wśród wszystkich zmian, które stworzył, Mapy Google otrzymały kilka klejnotów, które nie są od razu widoczne. Jest to jeden z nich, który jest teraz udostępniany użytkownikom i który umożliwia korzystanie z Map Google w prostszy sposób, prawie bez otwierania aplikacji.

Widżety wyszukiwania w Mapach Google

Widgety są rzeczywistością na Androida od wielu lat. iOS dopiero niedawno wprowadził te specjalne i bogate w informacje skróty. Są one coraz częściej wykorzystywane, zwłaszcza przez aplikacje, które gromadzą tam wszystkie przydatne i dostępne informacje.

Google wykorzystał te widżety do swoich aplikacji, a teraz Mapy otrzymały kolejny, zupełnie inny od tego, co jest już dostępne. Pozwala użytkownikowi na szybki dostęp do zestawu standardowych wyszukiwań, z których można korzystać bezpośrednio. Nie zostało to formalnie ogłoszone, ale był widziany przez niektórych użytkowników.

Składa się z górnego paska do ogólnych wyszukiwań, a następnie 4 lub 8 bezpośrednie i predefiniowane. Mamy więc wersję 4 ikony domu i pracy, a także restauracje, stacje benzynowe. W większym widgecie możesz też liczyć na supermarkety, kawiarnie, hotele czy zbiórkę żywności.

Zmiana widżetów jest automatyczna i zależy tylko od rozmiaru zdefiniowanego przez użytkownika na ekranie. Tak więc ten przechodzi łatwo i szybko do 2 opcje, z 4 lub 8 elementy wyszukiwania, w zależności tylko od tego, czego chce użytkownik.

Wiadomo, że ten widżet jest dostarczany z najnowszą wersją Google Maps() i nie dotarł jeszcze do wszystkich użytkowników. Możesz wyszukać, czy jest to już dostępne i, jeśli jest obecne, umieścić tę bardzo dostępną nowość na ekranie swojego smartfona z Androidem.

Jest to wreszcie aktualizacja, na którą wielu czekało, ponieważ przynosi Androidowi wiele z tego, co było już na iOS. Wyszukiwania te dają bezpośredni dostęp do użytkownika, który w ten sposób nie spędza już czasu w aplikacji Mapy Google, przechodząc do interesującego go celu.