Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google wyjaśnia, co mogą zrobić specjaliści SEO, jeśli stracą rankingi swojej marki

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google wyjaśnia, co mogą zrobić specjaliści SEO, jeśli stracą rankingi swojej marki

Jeden ze specjalistów ds. SEO zapytał Johna Muellera, co się stanie, jeśli stracą rankingi w przypadku zapytań dotyczących nazwy marki?

Ich pytanie brzmiało: Jakie są możliwe kroki w celu sprawdzenia, czy właściciel witryny stwierdzi, że jego witryna nie zajmuje już pozycji w rankingach pod względem hasła związanego z marką? Sprawdzili wszystko i nie wydaje się, aby było to powiązane z żadną z typowych przyczyn?

John wyjaśnił, że z jego punktu widzenia skupiłby się przede wszystkim na Google Search Console.

Skoncentruje się także na skontaktowaniu się z społecznością pomocy Centrum wyszukiwarki Google i opublikowaniu tam wszystkich Twoich danych.

Ponieważ jest to miejsce, do którego trafiają wszystkie eskalacje i gdzie produkt i forum pomocy mogą się temu przyjrzeć i uzyskać lepszy wgląd w to, co może się dziać.

Mogą także wyrazić swoją osobistą opinię na niektóre tematy, która może nie pokrywać się w 100 procentach z tym, co może powiedzieć Google, ale być może jest bardziej praktyczna i chociaż może nie dotyczyć tej witryny, ale możesz opublikować coś i powiedzieć czy Twoja witryna jest technicznie poprawna i podaj jeszcze więcej szczegółów na jej temat.

Może się też zdarzyć, że jeden z ekspertów ds. produktów Google przyjrzy się temu i powie: „Chociaż jest to technicznie poprawne, jest to okropna witryna i trzeba się zebrać w sobie i stworzyć znacznie lepszą treść”.

Z punktu widzenia Google’a skupialiby się na poprawności technicznej. Ale tak naprawdę możesz potrzebować kogoś, kto przekaże Ci informacje zwrotne dotyczące konkretnej witryny.

Jeśli nie będą w stanie dowiedzieć się, co się tam dzieje, mogą przekazać te tematy menedżerowi społeczności Forum pomocy, który może także zwrócić sprawę do zespołu wyszukiwarki Google w celu dalszego zbadania.

Jeśli są rzeczy naprawdę dziwne i od czasu do czasu dzieje się coś naprawdę dziwnego w wyszukiwaniu, jest to złożony system komputerowy i wszystko może się zepsuć. Menedżerowie społeczności i eksperci ds. produktów mogą jednak zwrócić tę kwestię zespołowi wyszukiwania, który może to sprawdzić i sprawdzić, czy jest coś, co należy poprawić.

A może jest coś, co powinni powiedzieć właścicielowi witryny?

Ale John zaleca postępować w ten sposób z takimi pytaniami: pytając o więcej szczegółów na forach pomocy społeczności, a jeśli naprawdę dzieje się coś dziwnego, mogą w końcu eskalować tego typu pytania.

Dzieje się to mniej więcej w 25:05 minucie filmu.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Jan (pytanie)
Jakie są możliwe kroki w celu sprawdzenia, czy właściciel witryny stwierdzi, że jego witryna nie jest już klasyfikowana pod kątem hasła związanego z marką? Sprawdzili wszystko i nie wydaje się, żeby było to powiązane z jakąkolwiek zwykłą rzeczą.

Jan (odpowiedź)
Dlatego z mojego punktu widzenia skupiłbym się przede wszystkim na Search Console lub społeczności pomocy Search Central i umieściłbym tam wszystkie Twoje dane. Ponieważ jest to miejsce, do którego trafiają wszystkie eskalacje, gdzie znajduje się produkt i forum pomocy, można tam zajrzeć i uzyskać trochę więcej informacji.

Mogą także wyrazić swoją, osobistą opinię na niektóre z tych tematów, która może nie odpowiadać w 100% temu, co powiedziałby Google, ale może jest trochę bardziej praktyczna. Gdzie, na przykład, prawdopodobnie nie dotyczy tej witryny, ale możesz opublikować coś i powiedzieć: Cóż, moja witryna jest technicznie poprawna i opublikować wszystkie swoje dane.

Jeden z ekspertów ds. produktu przygląda się temu i mówi: „No cóż, może to być technicznie poprawne”. Ale to wciąż okropna witryna, musisz się zebrać w sobie i napisać/stworzyć lepszą treść. A z naszego punktu widzenia skupilibyśmy się na poprawności technicznej. A tak naprawdę potrzebujesz kogoś, kto przekaże ci niemal osobistą opinię. Tak czy inaczej, jeśli na forach Pomocy opublikujesz szczegóły swojej witryny internetowej i wszystko, co widziałeś, często eksperci ds. produktów będą mogli rzucić okiem i udzielić Ci porad dotyczących konkretnie Twojej witryny i sytuacji, która to jest w.

A jeśli nie będą w stanie zorientować się, co się tam dzieje, mają także możliwość przekazania tego rodzaju tematów menedżerowi społeczności na forach Pomocy, a menedżer społeczności może także przenieść sprawę z powrotem do wyszukiwarki Google zespół. Więc jeśli są rzeczy naprawdę dziwne i od czasu do czasu dzieje się coś naprawdę dziwnego w odniesieniu do wyszukiwania. To złożony system komputerowy, wszystko może się zepsuć. Jednak menedżerowie społeczności i eksperci ds. produktów mogą zwrócić to zespołowi ds. wyszukiwania i sprawdzić, czy jest coś, co musimy naprawić? A może jest coś, o czym musimy powiedzieć właścicielowi witryny? A może po prostu tak właśnie jest?” Czasem tak jest.

Ale ogólnie rzecz biorąc, w tym kierunku zmierzałbym w przypadku tego rodzaju pytań. Inną rzeczą, o której w pewnym sensie delikatnie tu wspomniano, jest, jak sądzę, to, że witryna nie jest klasyfikowana ze względu na swoją markę. Jedną z rzeczy, na którą należy zwrócić uwagę, zwłaszcza w odniesieniu do nazw marek, jest to, że może się zdarzyć, że powiesz, że coś jest nazwą Twojej marki, ale w rzeczywistości nie jest to termin rozpoznawalny przez użytkowników. Możesz na przykład powiedzieć: „Nie wiem” i nazwać swoją witrynę „najlepsza mysz komputerowa.com”. Dla Ciebie może to być coś, co nazywasz swoją firmą lub witryną internetową, czyli najlepsza mysz komputerowa. Jednak gdy użytkownik wchodzi do Google i wpisze „najlepsza mysz komputerowa”, niekoniecznie oznacza to, że chce przejść bezpośrednio do Twojej witryny. Może się zdarzyć, że szuka myszy komputerowej.

W takich przypadkach może wystąpić niezgodność tego, co pokazujemy w wynikach wyszukiwania, z tym, co Twoim zdaniem powinno być wyświetlane w wynikach wyszukiwania dla tych zapytań, jeśli w rzeczywistości jest to termin bardziej ogólny. Tego typu rzeczy mają również wpływ na ogólne wyniki wyszukiwania. Eksperci ds. produktów również stale je widzą. Mogą to rozpoznać i powiedzieć „no cóż, właściwie tylko dlatego, że nazywasz swoją witrynę najlepszą myszą komputerową.com”. Mam nadzieję, że ta strona nie istnieje. Ale w każdym razie to, że tak nazwiesz swoją witrynę, nie musi oznaczać, że zawsze będzie ona wyświetlana na górze wyników wyszukiwania, gdy ktoś wprowadzi to zapytanie. Ale to coś, na co warto uważać.

Ale ogólnie rzecz biorąc, zdecydowanie odwiedziłbym tutaj Forum Pomocy. Uwzględniłbym wszystkie informacje, które znasz, a które mogą odegrać tutaj rolę. Więc jeśli wymagałoby to ręcznej akcji i w pewnym sensie, nie wiem, wstydzisz się tego, co jest w pewnym sensie normalne. Jednak wszystkie te informacje pomagają ekspertom ds. produktów lepiej zrozumieć Twoją sytuację. I dać ci coś, co możesz zrobić, co możesz zrobić, jako kolejny krok lub lepiej zrozumieć sytuację. Im więcej informacji przekażesz im od początku, tym większe prawdopodobieństwo, że będą w stanie Ci pomóc w rozwiązaniu Twojego problemu.