Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google wyjaśnia, czy brak produktów w magazynie wpływa na rankingi

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google wyjaśnia, czy brak produktów w magazynie wpływa na rankingi

Jeden ze specjalistów ds. SEO zapytał Johna Muellera podczas przesłanego segmentu pytań i odpowiedzi na temat niedostępnych produktów i ich wpływu na rankingi.

Ich pytanie brzmiało: „Załóżmy, że moja strona produktu zajmuje pozycję w wynikach wyszukiwania słowa kluczowego związanego z transakcjami. Czy wpłynie to na jego ranking, jeśli produktu nie ma w magazynie?”

John odpowiedział, że jest to możliwe ze względu na brak towaru. Uprośćmy to.

Uważa, że ​​w przypadku samych produktów liczy się wiele czynników.

Mogą być wyświetlane jako zwykły wynik wyszukiwania, ale mogą być również wyświetlane jako organiczny wynik zakupów.

Jeśli czegoś nie ma w magazynie, John uważa, że ​​wyniki zakupów organicznych mogą nie zostać wyświetlone, ale nie jest tego w 100% pewien.

Jeśli chodzi o normalne wyniki wyszukiwania, może się zdarzyć, że gdy Google zauważy, że czegoś brakuje, założy, że jest to raczej miękki błąd 404, w wyniku którego usunie ten adres URL również z wyników wyszukiwania.

Teoretycznie może to mieć wpływ na widoczność w wyszukiwarkach, jeśli czegoś zabraknie.

Ale nie musi tak być. W szczególności, jeśli i tak masz na tych stronach dużo informacji o tym produkcie, to strona ta może nadal być dość istotna dla osób, które szukają konkretnego produktu.

Nie musi być tak, że jeśli czegoś zabraknie, ta strona zniknie z wyszukiwania.

Inną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, jest to, że nawet jeśli jeden produkt zostanie wyprzedany, czas nie ma wpływu na pozostałe rankingi witryny.

Nawet gdyby Google porzucił ten konkretny produkt, bo według niego przypomina bardziej miękką stronę 404, to osobom szukającym w witrynie innych produktów Google nadal wyświetlałby je normalnie.

Dzieje się to mniej więcej w 37:41 momencie filmu.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Jana (zadane pytanie) 37:41
Załóżmy, że moja strona produktu zajmuje pozycję w rankingu według słowa kluczowego związanego z transakcją. Czy będzie to miało wpływ na jej ranking, jeśli produktu nie będzie w magazynie? I myślę, że drugie pytanie jest trochę niezwiązane.

Jana (odpowiedź) 37:54
Zobaczymy, brak w magazynie. To jest możliwe. Uprośćmy to trochę. Myślę, że jeśli chodzi o same produkty, w grę wchodzi wiele rzeczy. Ponieważ mogą być wyświetlane jako zwykły wynik wyszukiwania, mogą być również wyświetlane jako organiczny wynik zakupów. A jeśli czegoś nie ma w magazynie, uważam, że organiczny wynik zakupów może nie zostać wyświetlony. Nie na sto procent.

A jeśli chodzi o normalne wyniki wyszukiwania, może się zdarzyć, że gdy zauważymy, że czegoś nie ma na stanie, założymy, że jest to raczej miękki błąd 404, w wyniku którego usuniemy ten adres URL również z wyników wyszukiwania. Teoretycznie może to mieć zasadniczy wpływ na widoczność w wyszukiwarkach, jeśli coś zostanie wyczerpane. Nie musi tak być. W szczególności, jeśli i tak masz na tych stronach dużo informacji o tym produkcie, to strona ta może nadal być dość istotna dla osób, które szukają konkretnego produktu.

Nie musi więc być tak, że czegoś zabraknie i strona zniknie z wyszukiwania. Należy również pamiętać, że nawet jeśli jeden produkt zostanie wyczerpany, nie ma to wpływu na pozostałe rankingi witryny. Zatem nawet gdybyśmy porzucili ten konkretny produkt, ponieważ naszym zdaniem przypomina on bardziej miękką stronę 404, to osobom szukającym w witrynie innych produktów nadal wyświetlalibyśmy je normalnie. Nie chodzi o to, że przeniesienie się na inne części witryny miałoby jakiś negatywny wpływ.