Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Google wyjaśnia, czy na stronie można umieścić dwa kody wyników HTTP

Google wyjaśnia, czy na stronie można umieścić dwa kody wyników HTTP

Jeden ze specjalistów ds. SEO zapytał Johna Muellera podczas hangouta o kody wyników HTTP.

Ich pytanie brzmi: teoretycznie możliwe jest umieszczenie dwóch różnych kodów wyników HTTP na jednej stronie.

Co jednak Google zrobi z tymi dwoma kodami? Czy Google w ogóle to zobaczy? A co Google zrobi na przykład z 503 plus 302.

John wyjaśnił, że nie był tego świadomy i odpowiedział, że za pomocą kodów wyników HTTP można uwzględnić wiele różnych rzeczy.

Google jednak sprawdzi pierwszy kod wynikowy HTTP i przetworzy go. Następnie teoretycznie nadal możesz mieć tam dwa lub więcej kodów wyników HTTP, jeśli są to przekierowania prowadzące do strony końcowej.

Na przykład możesz mieć przekierowanie z jednej strony na inną stronę, to jest jeden kod wyniku.

Następnie na tej drugiej stronie możesz podać inny kod wyniku. Może to być przekierowanie 301 na stronę 404. To przykład, który zdarza się od czasu do czasu.

Z punktu widzenia Google, w takiej sytuacji, w której istnieje łańcuch, w którym można podążać za przekierowaniem, aby uzyskać końcowy wynik, Google skoncentruje się na tym wyniku końcowym.

Jeśli końcowy wynik zawiera treść, jest to coś, co Google może wykorzystać do kanonizacji.

Jeśli ostatecznym wynikiem jest strona błędu, to jest to strona błędu. I to jest w porządku również dla Google.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Jan (pytanie)
Zatem pierwsze pytanie, jakie mam na tej liście, brzmi: teoretycznie możliwe jest umieszczenie na stronie dwóch różnych kodów wyników HTTP. Ale co Google zrobi z tymi dwoma kodami? Czy Google w ogóle to zobaczy? A jeśli tak, co zrobi Google, na przykład 503 plus 302.

Jan (odpowiedź)
Więc nie byłem tego świadomy. Ale oczywiście dzięki kodom wyników HTTP możesz uwzględnić wiele różnych rzeczy. Google sprawdzi pierwszy kod wynikowy HTTP i zasadniczo go przetworzy. Teoretycznie możesz nadal mieć tam dwa lub więcej kodów wyników HTTP, jeśli są to przekierowania prowadzące do jakiejś strony końcowej.

Na przykład możesz mieć przekierowanie z jednej strony na inną stronę, to jest jeden kod wyniku. Następnie na tej drugiej stronie możesz podać inny kod wyniku.

Może to być przekierowanie 301 na stronę 404. To taki przykład, który zdarza się od czasu do czasu. Z naszego punktu widzenia w tego rodzaju sytuacjach łańcuchowych, w których możemy podążać za przekierowaniem, aby uzyskać wynik końcowy, zasadniczo skupimy się tylko na tym wyniku końcowym.

A jeśli ten końcowy wynik ma treść, to możemy to wykorzystać do kanonizacji. Jeśli końcowy wynik to strona błędu, to jest to strona błędu. I dla nas to też jest w porządku.