Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google wyjaśnia, dlaczego istnieje rozbieżność między wynikami wyszukiwania w witrynie a wynikami wyszukiwania w Search Console

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google wyjaśnia, dlaczego istnieje rozbieżność między wynikami wyszukiwania w witrynie a wynikami wyszukiwania w Search Console

Specjalista ds. SEO zapytał Johna Muellera podczas hangouta o wyniki wyszukiwania w witrynie i o przyczynę rozbieżności między nimi a Google Search Console.

Ich pytanie brzmiało: dlaczego wyniki wyszukiwania zapytania w witrynie, które zwracają ogromną liczbę wyników, nie odpowiadają danym indeksacyjnym wyświetlanym w Google Search Console?

John odpowiedział, że to pytanie pojawia się od czasu do czasu. John uważa, że ​​nakręcili także osobny film na ten temat.

Sprawdziłby to dwukrotnie.

Uważa też, że dzieje się tak dlatego, że Google stosuje nieco inne optymalizacje zapytań w witrynie w następujący sposób: Google chce po prostu jak najszybciej podać numer.

Może to być bardzo przybliżone przybliżenie. I to jest coś, gdy wykonujesz site:query, zwykle nie jest to coś, co robi przeciętny użytkownik. W takim przypadku Google spróbuje podać wynik tak szybko, jak to możliwe.

Dzieje się to mniej więcej w 09:35 na filmie.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Jan (pytanie)
OK, oto kolejne pytanie: dlaczego wyniki wyszukiwania zapytania dotyczącego witryny, które zwracają tak ogromną liczbę wyników, nie są zgodne z wynikami konsoli wyszukiwania w danych indeksu dla tej samej domeny?

Jan (odpowiedź)
Tak, to pytanie pojawia się co jakiś czas. Myślę, że nakręciliśmy też osobny film na ten temat. Więc sprawdziłbym to jeszcze raz. Myślę, że rozmawialiśmy o tym już długo. Zasadniczo chodzi o to, że są to nieco inne optymalizacje, które wykonujemy w przypadku zapytań w witrynie, a my chcemy po prostu podać liczbę tak szybko, jak to możliwe.

A to może być bardzo przybliżone przybliżenie. I właśnie wtedy, gdy wykonujesz zapytanie w witrynie, zazwyczaj nie robi tego przeciętny użytkownik. Postaramy się więc podać wynik tak szybko, jak to możliwe. A czasami to może być wyłączone. Jeśli chcesz uzyskać dokładniejszą liczbę adresów URL, które są faktycznie indeksowane dla Twojej witryny, zdecydowanie skorzystałbym z Search Console, to naprawdę miejsce, w którym podajemy Ci liczby tak bezpośrednio, jak to możliwe, tak wyraźnie, jak to możliwe. Liczby te również będą się nieco zmieniać w czasie.

Mogą się zmieniać w zależności od centrum danych, czasami nieznacznie rosną i spadają, gdy indeksujemy nowe rzeczy. I w pewnym sensie musimy dowiedzieć się, który, więc zatrzymamy wszystkie te rzeczy. Ale ogólnie rzecz biorąc, liczba w Search Console w, jak sądzę, raporcie indeksowania, to tak naprawdę liczba adresów URL, które zaindeksowaliśmy dla Twojej witryny.

Nie używałbym liczby około do celów diagnostycznych w wynikach wyszukiwania, jest to naprawdę bardzo, bardzo przybliżone przybliżenie.