Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google wyjaśnia, dlaczego można wybrać globalną stronę główną, ale nie lokalną

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google wyjaśnia, dlaczego można wybrać globalną stronę główną, ale nie lokalną

Jeden ze specjalistów ds. SEO zapytał Johna Muellera na hangocie o ich globalną stronę główną – dlaczego coś takiego miałoby zostać wykryte, a nie lokalna strona główna (którą Google próbuje przechwycić).

Mają więc dwie witryny: jedna to witryna globalna, która nie wyświetla się w przypadku słów kluczowych związanych z marką.

Druga to witryna australijska.

Nagle australijska witryna przez dobre dwa lub trzy miesiące zajmowała pierwsze miejsce w rankingach pod względem markowego hasła. Następnie w zeszłym tygodniu została ona na kilka dni zastąpiona wersją globalną serwisu.

Byli ciekawi, dlaczego tak się stało.

John wyjaśnił, że jeśli te dwie witryny są zasadniczo częścią tej samej większej grupy witryn, możliwe jest, że Google będzie przełączać się między jedną z nich i będą one wyświetlane w rankingu.

Dzięki adnotacjom hreflang można przekazać Google nieco więcej informacji na temat tego, jak specjalista ds. SEO chce, aby Google traktował tę parę stron.

Więc to może trochę pomóc.

Pomaga także kierowanie geograficzne. Ale nawet wtedy możliwe jest, że Google wyświetli globalną wersję strony w kraju, w którym faktycznie masz także lokalną wersję strony, być może tylko dlatego, że wersja globalna jest o wiele silniejsza niż wersja lokalna.

Dzieje się to mniej więcej w 18:15 na filmie.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Profesjonalista SEO 4 18:15

Mam dwa pytania. Pierwszy dotyczy tego, że nasza witryna nie wyświetla się dla słowa kluczowego powiązanego z marką. Mamy więc dwie witryny: jedną globalną i jedną australijską.

I nagle australijska witryna zajmowała pozycję numer jeden pod względem naszego markowego hasła przez dobre dwa, trzy miesiące.

I nagle, w zeszłym tygodniu, na kilka dni został zastąpiony przez globalny serwis website.com. I chciałem tylko zrozumieć, dlaczego tak się dzieje?

Jana 18:49
Trudno to stwierdzić, nie patrząc na witryny, ale mam na myśli, że jeśli są to dwie witryny, które zasadniczo należą do tej samej większej grupy, może się zdarzyć, że przełączamy się między nimi i wybieramy, która z nich będzie wyświetlana w takim rankingu.

Dzięki adnotacjom hreflang możesz przekazać nam nieco więcej informacji na temat tego, jak chcesz, podobnie jak my, traktować tę parę stron. To może trochę pomóc, kierowanie geograficzne może trochę pomóc.

Ale nawet wtedy może się zdarzyć, że pokażemy globalną wersję strony w kraju, w którym faktycznie masz także lokalną wersję strony, być może tylko dlatego, że wersja globalna jest o wiele silniejsza niż lokalna.

Profesjonalista SEO 5 24:28
Ok, zrozumiałem.