Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google wyjaśnia, dlaczego ruch w Discover może spaść

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google wyjaśnia, dlaczego ruch w Discover może spaść

Specjalista ds. SEO zapytał Johna Muellera o Google Discover.

Ich pytanie brzmiało: przez ostatnie trzy do czterech miesięcy pracowali nad Google Web Stories i wszystko szło bardzo dobrze.

W ostatnim miesiącu, około 5 marca, w swoich relacjach internetowych od 400 do 500 użytkowników w czasie rzeczywistym korzystało z Google Discover.

Nagle jednak zaobserwowali natychmiastowy spadek liczby odwiedzających z Google Discover. A ich Search Console nie wyświetla żadnych błędów.

Zapytali Jana, jaka może być tego przyczyna?

John wyjaśnił, że jego zdaniem nie musi być ku temu żadnego konkretnego powodu. Problem z Discover polega na tym, że uznaliby to za dodatkowy ruch na stronie internetowej.

A to jest coś, co może się bardzo szybko zmienić. Anegdotycznie John zauważył, że czasami witryny generują duży ruch dzięki Google Discover, a następnie nagle znikają i powracają.

Nie musi to koniecznie oznaczać, że robią coś złego technicznie. Może po prostu w Discover sytuacja się nieco zmieniła.

Potem nagle pojawia się większy ruch lub mniejszy ruch.

Mają jednak szereg zasad dotyczących treści wyświetlanych w Google Discover. John powiedział, że dokładnie je sprawdzi, aby upewnić się, że przypadkowo nie dotykają żadnego z obszarów określonych w zasadach.

Dotyczy to na przykład treści typu przynęta na kliknięcie. Ale nawet jeśli wszystko jest zgodne z wytycznymi, może się zdarzyć, że uzyskasz duży ruch z Discover, a potem nagle ruch będzie znacznie mniejszy.

Dzieje się to mniej więcej w 03:07 na filmie.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Profesjonalista SEO 2 3:07
Hej, John, mam pytanie, mamy stronę internetową. Od trzech do czterech miesięcy pracujemy nad Google Web Stories. Szło bardzo dobrze. W zeszłym miesiącu, 5 marca, w naszych relacjach internetowych w czasie rzeczywistym korzystało z Google Discover od 400 do 500 użytkowników. Ale nagle zaobserwowaliśmy natychmiastowy spadek liczby odwiedzających z Google Discover. Nasza konsola wyszukiwania nawet nie pokazuje żadnych błędów. Jaki może być tego możliwy powód?

Jan 3:52
Myślę, że nie musi być ku temu jakiś konkretny powód. Ponieważ szczególnie w przypadku Discover jest to coś, co uznalibyśmy za dodatkowy ruch na stronie internetowej. I jest to coś, co może się bardzo szybko zmienić. I anegdotycznie, widziałem to lub słyszałem to od witryn działających w godzinach pracy, że czasami generują one duży ruch z Discover, a potem nagle znikają, a potem wracają.

Nie musi to jednak oznaczać, że robisz coś złego technicznie. Może po prostu być tak, że w Discover coś się nieco zmieniło. A potem nagle zwiększa się ruch lub nagle zmniejsza się ruch. Mamy szereg zasad mających zastosowanie do treści wyświetlanych w Google Discovery i sprawdziłbym je jeszcze raz.

Żeby mieć pewność, że przypadkowo nie dotkniesz żadnego z tych obszarów, w tym rzeczy, o których nie wiem od razu, ale myślę, że coś w tym rodzaju, na przykład, jak przynęta na kliknięcia. Tego typu rzeczy. Ale sprawdziłbym dwukrotnie te wytyczne, aby upewnić się, że wszyscy jesteście w zgodzie. Ale nawet jeśli wszystko jest zgodne z wytycznymi, może się zdarzyć, że nagle uzyskasz duży ruch z Discover, a potem nagle ruch będzie znacznie mniejszy.

Profesjonalista SEO 2 5:18
Nie, nie to miałem na myśli. Nie nagle, mamy to. Mamy to stale, przez prawie trzy do czterech miesięcy, odkąd zaczęliśmy pracować nad relacjami internetowymi, odwiedziło nas od 400 do 500 osób w czasie rzeczywistym. Nie zmieniliśmy żadnej części naszej zawartości ani tego, co nazywamy, nie próbowaliśmy tam niczego nowego. Wszystko było tak, jak robiliśmy to wcześniej. Ale zaobserwowaliśmy natychmiastowy spadek. Nie, nawet nie to. Działało coraz mniej. Natychmiast. Nie było żadnych gości.

Jan 5:53
Tak. To anegdota, tak słyszałem od ludzi. Z tego wynika, że ​​ruch jest duży, a potem nagle prawie nic się nie dzieje. OK, przykro mi, nie mam lepszych wskazówek w tym zakresie. Myślę, że Discover to coś, co warto wypróbować i zobaczyć, co można tam zrobić. Ale to jest coś, bo ze względu na swój charakter nie jest to powiązane z wyszukiwaniem konkretnych osób, więc dużo trudniej jest nad tym popracować i utrzymać to w trwałym stanie.