Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google wyjaśnia, dlaczego wzmianki o marce nie są linkami

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google wyjaśnia, dlaczego wzmianki o marce nie są linkami

Jeden ze specjalistów ds. SEO zapytał Johna Muellera podczas hangouta o wzmianki o marce.

Zapytali: istnieje wiele nowych witryn, które publikują informacje na temat określonej domeny lub konkretnej marki, ale nie powiązały tej marki z konkretną domeną.

To tylko wzmianki. Wzmianki mogą mieć formę nazwy marki lub nazwiska osoby.

Może być obecny dyrektor generalny lub wiceprezesi firm.

Czy Google nadal jest w stanie rozpoznać wzmianki o tych nazwiskach, ponieważ są one powiązane z obecną firmą lub markami, z którymi współpracuje?

Czy to ma jakiś wpływ? Nazwa marki? Tylko dlatego, że wspomniano o Tobie na innych stronach, ale nie masz linków, tego typu podmiot?

Załóżmy, że w nowej witrynie napisano wiele artykułów na nasz temat, na temat mojej konkretnej marki lub nazwy domeny, powiedzmy trzy do czterech artykułów na określony temat, a kilka stron zostało zaindeksowanych, a kilka nie.

Jeśli strona nie jest zaindeksowana i została do nas podlinkowana, czy z punktu widzenia back-endu nadal się to liczy?

John wyjaśnił, że po pierwsze, jeśli nie ma linku do twoich stron, oznacza to, że tak naprawdę go tam nie ma. To nie jest coś, w przypadku czego Google zobaczyłby „Och, jest to połowa linku wartego wzmianki” lub coś w tym rodzaju.

Brzmi ono: „Nie ma linku. Nie ma sygnału przelotu, jaki byłby w przypadku każdego normalnego łącza. John wyjaśnił, że jest to pierwsza rzecz, o której należy pamiętać.

Nie oznacza to, że te wzmianki są złe lub że należy ich unikać. Chodzi o to, że Google nie traktuje wzmianek o marce jako linków.

I to wszystko. Być może użytkownicy wybiorą tę wzmiankę i będą szukać Twojej witryny, a mimo to odwiedzą ją.

Ale to nie jest link do Twojej witryny. John nie umieszczałby wzmianek o markach w tej samej kategorii co linki.

Dzieje się to mniej więcej w 46:30 momencie filmu.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Profesjonalista SEO 6 46:30
OK, więc moje drugie pytanie dotyczy szczególnie części z linkami zwrotnymi. Pozwólcie, że podzielę to na dwie rzeczy. Po pierwsze, istnieje wiele nowych witryn, które publikują informacje na temat określonej domeny lub konkretnej marki, ale nie łączą tej marki z moją konkretną domeną. Są to więc tylko wzmianki, jednakże wzmianki te mogą mieć formę nazwy marki lub nazwiska osoby.

Więc mogliby być obecni, podobnie jak dyrektor generalny, wiceprezesi moich firm, w niektórych nowych miejscach, no wiesz, moi, oni mogli rozmawiać z niektórymi nowymi [INAUDIBLE] również. A więc te konkretne rzeczy. Czy Google nadal jest w stanie rozpoznać te wzmianki, te nazwy i czy są one powiązane z firmą-matką lub obecną konkretną marką, z którą współpracujemy?

Czy to musi mieć jakiś wpływ [INAUDIBLE] do konkretnej strony, nazwy marki, tylko dlatego, że wspomniano o Tobie w innych miejscach, ale nie masz linku. A więc ten szczególny rodzaj istoty. A jeśli w nowej witrynie pojawiło się wiele artykułów na nasz temat, na temat mojej konkretnej marki lub nazwy domeny, powiedzmy trzy do czterech artykułów na określony temat. To tak, jakby kilka stron zostało zindeksowanych, a kilka nie zostało zindeksowanych. Jeśli więc strona nie jest zaindeksowana, a mimo to została do nas podlinkowana, to czy nadal się liczy? Z perspektywy zaplecza, z punktu widzenia sygnałów, takie jak te zostały skierowane do ciebie.

Jana 48:06
Po pierwsze, jeśli nie ma linku do twoich stron, to tak naprawdę go tam nie ma. Więc nie jest to coś, co moglibyśmy zobaczyć w stylu, och, to jest pół linku, o którym warto wspomnieć lub coś w tym rodzaju. W zasadzie nie ma żadnego powiązania. Nie ma więc przepływu sygnału, jak w przypadku każdego normalnego łącza. To jest, jak sądzę, pierwsza rzecz, o której należy pamiętać: nie oznacza to, że tego rodzaju wzmianki są złe lub że należy ich unikać lub coś w tym rodzaju. To naprawdę tak, że nie traktujemy ich jako linków. I to tyle. Być może użytkownicy wybiorą tę wzmiankę i będą szukać Twojej witryny, a mimo to odwiedzą ją. Ale to nie jest link do Twojej witryny. Z tego punktu widzenia jest to zupełnie inna sprawa, nie umieściłbym ich w tej samej kategorii.

Profesjonalista SEO 6 49:04
A co powiesz na to, że linki pochodzą z niektórych stron, ale te strony nie są zaindeksowane? Więc OK, ludzie mogą być w stanie odkryć na innych platformach, w innym systemie CMS. Mogą, ale mogą nie indeksować z powodu dwóch ulubionych problemów, takich jak przeszukiwanie, obecnie nieindeksowane i wykrycie, że obecnie nie są indeksowane. Ale te wzmianki lub link były już obecne w odniesieniu do tych konkretnych rzeczy. Więc to jest nadal liczone? Tylko dlatego, że strona nie jest zaindeksowana i te linki nie zostaną policzone, lub nawet jeśli strona nie jest zaindeksowana, ale jeśli jest link, to te dwa również mogą zostać policzone?

Jana 49:39
Zwykle to by się nie liczyło, ponieważ w przypadku łącza, przynajmniej w naszych systemach, zawsze potrzebujemy źródła i miejsca docelowego. Obie strony muszą być kanonicznymi indeksowanymi adresami URL. A jeśli w ogóle nie mamy żadnego źródła w naszych systemach, to w zasadzie to powiązanie znika, bo nie wiemy, co z nim zrobić.

Oznacza to, że jeśli strona źródłowa zostanie całkowicie usunięta z naszych wyników wyszukiwania, to tak naprawdę nie mamy żadnego linku, którego moglibyśmy tam użyć. Oczywiście, gdyby inna strona skopiowała to oryginalne źródło i również pokazała ten link, a następnie zaindeksowaliśmy tę inną stronę, byłoby to jak link z tej innej strony do Twojej witryny. Ale ten oryginalny link, jeśli ta oryginalna strona nie jest już indeksowana, nie będzie się liczył jako zwykły link.