Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google wyjaśnia, jak długo trzeba czekać, aż zrozumieją zmiany w jakości witryny

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google wyjaśnia, jak długo trzeba czekać, aż zrozumieją zmiany w jakości witryny

Specjalista ds. SEO zapytał Johna o jakość ich witryny internetowej.

Występują problemy z Google Search Console, w wyniku których odkrywanych jest wiele stron, ale nie są one indeksowane.

Pracowali nad poprawą jakości swoich stron i zastanawiali się, w jakich ramach czasowych Google ma wdrożyć wszystkie zmiany jakościowe.

John odpowiedział, że większe zmiany jakości w witrynie wymagają trochę czasu, aby systemy Google przyswoiły zmiany w jakości witryny.

Doradził, że większość najważniejszych zmian najlepiej wprowadzić na raz, bo Google potrzebuje kilku miesięcy na zrozumienie nowych zmian jakościowych.

Nie chcesz wprowadzać zmian, a potem okazuje się, że być może będziesz musiał je ponownie ulepszyć, bo wtedy będziesz musiał poczekać jeszcze kilka miesięcy, aż Google zrozumie wszystkie nowe zmiany.

Dzieje się to mniej więcej w 42:30 momencie filmu.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Jana (zadane pytanie) 42:30
Pierwsza z nich brzmi: „Obecnie poprawiam jakość witryny po tym, jak wiele stron zostało odkrytych, ale nie zindeksowanych. Zastanawiam się, w jakim terminie mogę się spodziewać, że Google zauważy zmiany jakościowe”.

Jana (odpowiedź) 42:41
Rozmawialiśmy o tym krótko wcześniej. Zasadniczo wprowadzenie większych zmian jakościowych w witrynie zajmuje sporo czasu, zanim systemy Google to wykryją. Zakładam więc, że jest to coś bardziej na kilka miesięcy, a nie kilka dni. Dlatego właśnie w takie ramy czasowe bym tutaj celował.

A ponieważ wykrycie zmian jakościowych zajmuje dużo czasu, zalecam, aby nie wprowadzać małych zmian i poczekać i zobaczyć, czy są wystarczająco dobre.

Ale raczej naprawdę upewnij się, że jeśli wprowadzasz znaczące zmiany jakościowe, upewnij się, że są to naprawdę dobre zmiany jakościowe, a nie że będziesz musiał wrócić i poprawić to ponownie, bo jeśli zajmie to kilka miesięcy , nie chcesz czekać kilku miesięcy i wtedy podjąć decyzję Och, tak, właściwie muszę zmienić kilka innych stron, aby naprawdę mieć pewność, że masz wszystko pod kontrolą.