Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google wyjaśnia, jak korzystać z liczb szybkości strony

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google wyjaśnia, jak korzystać z liczb szybkości strony

Jeden ze specjalistów ds. SEO zapytał Johna Muellera podczas hangouta o wskaźniki szybkości strony. Mówiąc dokładniej, ich wynik w statystykach PageSpeed.

Wyjaśnili, że kiedy sprawdzają wynik PageSpeed ​​Insights na swojej stronie internetowej, widzą prostą liczbę.

Dlaczego ta liczba nie jest zgodna z liczbą wyświetlaną w Search Console i raporcie Podstawowe wskaźniki internetowe?

Które z tych liczb są poprawne?

John Mueller wyjaśnił, że po pierwsze, nie ma właściwej liczby, jeśli chodzi o szybkość, jeśli chodzi o zrozumienie, jak Twoja witryna radzi sobie z użytkownikami.

John uważa, że ​​domyślnie w PageSpeed ​​Insights wyświetlana jest pojedyncza liczba będąca wynikiem od zera do 100.

Opiera się to na szeregu założeń, w których zakłada się, że różne rzeczy są dla użytkowników nieco szybsze lub wolniejsze.

Na tej podstawie obliczają Twój wynik w PageSpeed ​​Insights.

W Search Console Google ma informacje z podstawowych wskaźników internetowych, które opierają się na trzech liczbach oznaczających szybkość, responsywność i interaktywność.

Liczby te są oczywiście nieco inne, ponieważ są to tylko trzy liczby, a nie tylko jedna liczba.

Istnieje również duża różnica w sposobie określania tych liczb. Mianowicie istnieje różnica między tak zwanymi danymi terenowymi a danymi laboratoryjnymi.

Dane terenowe to to, co użytkownicy widzieli podczas faktycznej wizyty na stronie internetowej. Tego właśnie używa Google w Search Console i tego też używa do wyszukiwania.

Dane laboratoryjne to jednak teoretyczny obraz Twojej witryny, w którym systemy Google przyjmują pewne założenia dotyczące użytkownika, jego urządzenia i połączenia internetowego. Mogą na przykład pomyśleć: być może przeciętny użytkownik korzysta z tego rodzaju urządzenia lub nawet określonego rodzaju połączenia.

Na podstawie tych założeń Google oszacuje, jakie liczby mogą być dla przeciętnego użytkownika.

Oczywiście można sobie wyobrazić, że szacunki te nigdy nie będą w 100% poprawne.

Podobnie dane, które widzieli użytkownicy, również będą się zmieniać z biegiem czasu, ponieważ niektórzy użytkownicy mogą mieć naprawdę szybkie łącze lub szybkie urządzenie i wszystko na ich stronie internetowej działa szybko.

Inni mogą nie mieć tego samego doświadczenia.

Z tego powodu ta zmiana może zawsze skutkować różnymi liczbami.

Firma Google zazwyczaj zaleca korzystanie z danych terenowych, czyli danych widocznych w Google Search Console, w celu zrozumienia aktualnej sytuacji Twojej witryny.

Następnie wykorzystaj dane laboratoryjne, a mianowicie indywidualne testy, które możesz przeprowadzić bezpośrednio samodzielnie, aby zoptymalizować swoją witrynę i spróbować ją ulepszyć.

Kiedy będziesz zadowolony z danych laboratoryjnych, które otrzymujesz w nowej wersji swojej witryny, z czasem będziesz mógł zbierać dane terenowe, co dzieje się automatycznie.

Korzystając z danych z pola, możesz dokładnie sprawdzić, czy użytkownicy rzeczywiście postrzegają Twoją witrynę jako szybszą i bardziej responsywną.

Powtórzę: nie ma absolutnie poprawnej liczby. Istnieją raczej różne założenia i różne sposoby gromadzenia tego rodzaju danych.

Dzieje się to mniej więcej od 00:45 filmu.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

John Mueller (pytanie)
Po pierwsze, kiedy sprawdzam wynik PageSpeed ​​Insights w mojej witrynie, widzę prostą liczbę. Dlaczego nie zgadza się to z tym, co widzę w Search Console i raporcie Podstawowe wskaźniki internetowe? Która z tych liczb jest poprawna?

John Mueller (odpowiedź)
Whoo, tak. Myślę, że może przede wszystkim taki sposób, w jaki można uzyskać oczywistą odpowiedź za drzwiami. Nie ma właściwej liczby, jeśli chodzi o szybkość, jeśli chodzi o zrozumienie, jak Twoja witryna radzi sobie z użytkownikami. Uważam, że domyślnie w PageSpeed ​​Insights pokazujemy pojedynczą liczbę, która jest wynikiem od zera do 100, mniej więcej w tym stylu, opartym na szeregu założeń, gdzie zakładamy, że różne rzeczy są dla użytkowników nieco szybsze lub wolniejsze . I na tej podstawie obliczamy wynik. W Search Console mamy informacje z podstawowych wskaźników internetowych, które opierają się na trzech liczbach oznaczających szybkość, responsywność i interaktywność.

I te liczby są oczywiście nieco inne, bo to są trzy liczby, a nie tylko jedna liczba. Istnieje jednak również duża różnica w sposobie określania tych liczb. Mianowicie istnieje różnica między tak zwanymi danymi terenowymi a danymi laboratoryjnymi. Dane terenowe to to, co faktycznie widzieli użytkownicy, odwiedzając Twoją witrynę. I tego właśnie używamy w Search Console. Tego właśnie używamy do wyszukiwania. Podczas gdy dane laboratoryjne to rodzaj teoretycznego spojrzenia na Twoją witrynę internetową, na przykład, gdy nasze systemy mają pewne założenia i według nich, przeciętny użytkownik prawdopodobnie właśnie taki jest, korzystając z tego rodzaju urządzenia. I być może przy takim połączeniu.

Na podstawie tych założeń oszacujemy, jakie mogą być te liczby dla przeciętnego użytkownika. I oczywiście można sobie wyobrazić, że te szacunki nigdy nie będą w 100% poprawne. Podobnie dane, które widzieli użytkownicy, również będą się zmieniać z biegiem czasu, ponieważ niektórzy użytkownicy mogą mieć naprawdę szybkie połączenie lub szybkie urządzenie i wszystko dzieje się naprawdę szybko na ich stronie internetowej lub podczas odwiedzania Twojej witryny.

A inni mogą tego nie mieć. Z tego powodu ta zmiana może zawsze skutkować różnymi liczbami. Ogólnie rzecz biorąc, zalecamy korzystanie z danych terenowych, czyli danych widocznych w Search Console, jako sposobu na zrozumienie aktualnej sytuacji witryny. A następnie wykorzystanie danych laboratoryjnych, a mianowicie poszczególnych testów, które możesz przeprowadzić bezpośrednio samodzielnie, w celu optymalizacji swojej witryny i spróbowania jej ulepszenia.

A kiedy będziesz całkiem zadowolony z danych laboratoryjnych, które otrzymujesz w ramach nowej wersji swojej witryny, z czasem możesz zebrać dane terenowe, co dzieje się automatycznie, i dokładnie sprawdzić, czy użytkownicy rzeczywiście postrzegają to jako szybsze lub również bardziej responsywny. Krótko mówiąc, nie ma absolutnie poprawnej liczby, jeśli chodzi o którykolwiek z tych wskaźników.

Nie ma absolutnie poprawnej odpowiedzi, w której można by stwierdzić, że tak właśnie powinno być. Istnieją raczej różne założenia i różne sposoby gromadzenia danych. A każdy z nich jest nieco inny.

Table of Contents