Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google wyjaśnia, jak postępować ze zduplikowanymi treściami, jeśli narzędzie zgłasza ten problem

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google wyjaśnia, jak postępować ze zduplikowanymi treściami, jeśli narzędzie zgłasza ten problem

Jeden ze specjalistów ds. SEO zapytał Johna Muellera podczas hangouta o zduplikowane treści.

Ich sytuacja jest taka, że ​​od 2009 roku prowadzą witrynę internetową z wiadomościami. Publikują artykuły związane z przepisami, zdrowiem, fitnessem itp.

Jednak zazwyczaj odtwarzają inną wersję wspomnianego przepisu – powiedzmy, że zmieniliby go na coś na przykład bez cukru, bez sodu lub coś w tym rodzaju.

Dlatego nadal będzie to uważane za zduplikowaną treść.

Narzędzia SEO sugerują, aby je usunąć, ponieważ żadna z duplikatów treści nie jest klasyfikowana ani indeksowana przez Google. Byli ciekawi, jakie będzie najlepsze rozwiązanie w tej sytuacji.

John odpowiedział, że byłby ostrożny w ślepym podążaniu za jakimkolwiek narzędziem SEO. Ponieważ narzędzia SEO przyjmują założenia dotyczące tego, co Google zrobi i co się stanie.

Czasami te założenia są w porządku.

A czasami są one błędne.

John uważa, że ​​zbieranie tego typu opinii z narzędzi SEO jest przydatne, ponieważ nadal można je sprawdzić i ocenić, czy opinie narzędzia SEO są prawidłowe.

Specjalista ds. SEO może powiedzieć, że w tym przypadku zdecyduje się zastosować do wskazówek, a w następnym nie.

Jeśli widzą coś w narzędziu SEO, które mówi „Powinieneś wyprzeć się tych linków” lub „Powinieneś usunąć tę treść” w takim przypadku, gdy nie może to być zduplikowana treść, ponieważ jest to nieco inna treść – jest to coś, w czym profesjonalista musi zawsze brać pod uwagę strategiczny aspekt tego, jak chcesz, aby Twoje strony były wyświetlane i jakie jest otoczenie konkurencyjne w wynikach wyszukiwania.

Czasami sensowne jest podzielenie jednego artykułu na różne odmiany, ponieważ te indywidualne odmiany są na tyle unikalne, że ludzie faktycznie ich szukają.

Czasem warto połączyć artykuł i powiedzieć: „Cóż, mam trzy lub cztery odmiany, więc utworzę z tego stronę”.

Zwykle dzieje się tak, że jedna strona będzie nieco silniejsza w wynikach wyszukiwania.

Oznacza to, że jeśli masz bardzo konkurencyjne środowisko, posiadanie mniejszej liczby silniejszych stron jest zwykle dobrym pomysłem.

Jeśli natomiast radzisz sobie już naprawdę dobrze z tego typu zapytaniami, być może czasami posiadanie wielu odmian jest rozwiązaniem pozwalającym lepiej kierować zapytania do konkretnych intencji użytkowników.

I nie jest to coś, w czym Jan powiedziałby, że zawsze jest jedna jasna odpowiedź.

Dzieje się to mniej więcej w 15:36 momencie filmu.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Profesjonalista SEO 4 15:42
Chciałbym zadać te dwa pytania. Po pierwsze, od 2009 roku prowadzimy witrynę publikującą wiadomości. Publikujemy artykuły dotyczące przepisów kulinarnych, zdrowia, kondycji i tym podobnych. Mamy więc artykuły, które według narzędzia SEO są uważane za duplikaty, jako zduplikowane treści.

Ale zwykle staramy się odtworzyć inną wersję tego przepisu, powiedzmy, lub może ją zmodyfikować, może bez cukru, bez soli lub wszystkiego, co z tym związane. Dlatego nadal jest to uważane za zduplikowaną treść. To narzędzie SEO sugeruje, że je usuniemy, ponieważ żadna z duplikatów treści nie jest klasyfikowana ani indeksowana przez Google. Jakie jest więc rozwiązanie tego problemu?

Jana 16:37
Tak. Dlatego myślę, że przede wszystkim byłbym ostrożny, jeśli chodzi o ślepe podążanie za jakimkolwiek narzędziem SEO, ponieważ narzędzia SEO mają tendencję do przyjmowania założeń dotyczących tego, co zrobi Google i co się stanie. A czasami te założenia są w porządku. A czasami są, nie są poprawne.

Myślę, że zbieranie tego rodzaju opinii z Narzędzi SEO jest przydatne, ponieważ nadal można się z nimi zapoznać i podjąć decyzję. Możesz powiedzieć: Cóż, w tym przypadku ignoruję to narzędzie, a w innym przypadku postępuje zgodnie ze wskazówkami. Więc po prostu zacznij od tego, że jeśli widzisz coś, nawet w bardzo popularnym narzędziu SEO, które mówi Ci, że powinieneś wyprzeć się tych linków lub usunąć tę treść.

Jak zawsze najpierw użyj własnego osądu, a potem ślepo podążaj za nim. Jeśli chodzi o takie zduplikowane treści, to chyba w tym przypadku nie byłoby to duplikat sam w sobie, ponieważ jest to nieco inna treść. Zawsze musisz wziąć pod uwagę strategiczny aspekt tego, jak chcesz, aby Twoje strony były wyświetlane i jak wygląda otoczenie konkurencyjne w wynikach wyszukiwania.

Czasami sensowne jest podzielenie jednego artykułu na różne odmiany, ponieważ te indywidualne odmiany są na tyle wyjątkowe, że ludzie faktycznie ich szukają. Czasem warto połączyć artykuł i powiedzieć: „No cóż, mam trzy lub cztery odmiany, zrobię z tego jedną stronę”.

Zwykle dzieje się tak, że jedna strona jest nieco silniejsza niż w wynikach wyszukiwania. Oznacza to, że w bardzo konkurencyjnym środowisku posiadanie mniejszej liczby silniejszych stron jest zwykle dobrym pomysłem. Natomiast jeśli już naprawdę dobrze radzisz sobie z tego typu zapytaniami, być może czasami posiadanie wielu odmian jest opcją, która pozwala lepiej kierować konkretne intencje ludzi.

I nie jest to coś, co powiedziałbym, że zawsze jest jedna jasna odpowiedź: powinieneś mieć mniej stron lub powinieneś mieć więcej stron. To naprawdę coś, w przypadku gdy zobaczysz, że pojawia się tego typu sytuacja, możesz dokonać oceny. I to bardziej przypomina decyzję strategiczną niż decyzję dotyczącą SEO.

Profesjonalista SEO 4 19:06
Tak.

Jana 19:09
Myślę więc, że w takim przypadku sprawdziłbym, jakie są zapytania prowadzące do tych stron? Czy w ogóle zapewniasz wystarczającą widoczność tych stron indywidualnie? A jeśli widzisz, że obecnie zajmują one bardzo złe pozycje w rankingach, może warto je połączyć. Być może jest też tak, że środowisko konkurencyjne dla zapytań, na które kierujesz reklamy, jest tak silne, że nawet jeśli je połączysz, nie będzie to miało żadnego znaczenia. To tak, jakby tak, trzeba spojrzeć na wszystkie te strony.

Table of Contents