Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google wyjaśnia, jak radzić sobie z konkurencją korzystającą z nieprawidłowych danych strukturalnych

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google wyjaśnia, jak radzić sobie z konkurencją korzystającą z nieprawidłowych danych strukturalnych

Podczas segmentu pytań i odpowiedzi na hangocie jeden ze specjalistów ds. SEO zapytał Johna Muellera o nieprawidłowe dane strukturalne.

Widzą, jak konkurenci pojawiają się w wynikach wyszukiwania ze zbiorczą oceną, wraz z bogatymi wynikami o wysokiej cenie i niskiej cenie. Jest to używane na stronach kategorii produktów e-commerce.

Z dokumentacji Google wynika, że ​​nie jest to ulepszony przypadek użycia.

Chcieli sprawdzić i zweryfikować, czy – jeśli prawidłowo rozumieją dokumentację – czy jest to coś, nad czym również powinni pracować.

John wyjaśnił, że tak, niestety nie wszyscy wdrażają rzeczy w sposób opisany w dokumentacji Google.

Trudno powiedzieć, czy jest to celowe działanie, czy robienie rzeczy w sposób niezgodny z wytycznymi dotyczącymi dokumentacji, czy też przez pomyłkę.

John nalega jednak, aby podczas wdrażania tych funkcji, takich jak uporządkowane dane dla stron kategorii, zawsze postępować zgodnie z wytycznymi Google dotyczącymi dokumentacji.

Dzieje się to mniej więcej w 33:15 momencie filmu.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Jana (zadane pytanie) 33:15
Widzimy, że konkurenci pojawiają się w wynikach wyszukiwania ze zbiorczą oceną oraz bogatymi wynikami o wysokiej i niskiej cenie, używanymi na stronach kategorii produktów e-commerce. Z dokumentacji wynika, że ​​nie jest to ulepszony przypadek użycia. Chciałem więc sprawdzić i zweryfikować, czy poprawnie rozumiem dokumentację i czy jest to coś, nad czym również powinniśmy pracować.

Jana (odpowiedź) 33:40
Tak, niestety, nie wszyscy wdrażają rzeczy w sposób, w jaki to udokumentowaliśmy, niezależnie od tego, czy jest to celowe, czy robią rzeczy w sposób, którego nie chcemy, czy też jest to po prostu przypadkowo zaimplementowane nieprawidłowo. Czasem trudno to stwierdzić. Ale jeśli spojrzysz na dokumentację i będzie dla ciebie jasne, jak powinieneś to zrobić, spróbuję zrobić to w ten sposób. I nie jest to sposób, w jaki mówimy, żeby go nie używać. Dlatego uważam, że szczególnie w przypadku stron kategorii nadal zalecamy, aby nie używać w nich tego rodzaju uporządkowanych danych, ponieważ nie jest to ten sam produkt. To cała masa różnych produktów. Dlatego starałbym się tego uniknąć.

Table of Contents