Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google wyjaśnia, jak umożliwić indeksowanie stron Bloggera i Witryn Google

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google wyjaśnia, jak umożliwić indeksowanie stron Bloggera i Witryn Google

Jeden ze specjalistów ds. SEO zapytał Johna Muellera, w jaki sposób powinien umożliwić indeksowanie stron Bloggera i Witryn Google.

Ich pytanie brzmiało: nie są pewni, co jest potrzebne, aby można było przeszukiwać strony ich Bloggera i Witryn Google.

Zakładali, że Google będzie indeksował własne platformy.

John odpowiedział, że jego zdaniem najważniejsze jest to, że Google nie traktuje w żaden specjalny sposób niczego, co jest hostowane w systemach Google.

W związku z tym wszystko, co udostępniasz w Bloggerze, Witrynach Google lub gdziekolwiek indziej, powinieneś traktować tak samo, jak każdą inną treść, którą chcesz umieścić w dowolnym miejscu w internecie.

Trzeba też założyć, że Google musi mieć możliwość jego zaindeksowania i odkrycia, że ​​faktycznie tam istnieje. To, że jest hostowany w systemach Google, nie oznacza, że ​​jest traktowany preferencyjnie w wynikach wyszukiwania.

To nie jest tak, że istnieje jakiś magiczny sposób i że wszystko to zostanie nagle zaindeksowane, tylko dlatego, że jest w Google.

Zamiast tego Google ma te platformy i możesz z nich korzystać. Jednak nie są oni traktowani w żaden specjalny sposób, jeśli chodzi o wyszukiwanie.

Ponadto dzięki tym platformom można skonfigurować rzeczy w sposób, który nie będzie działał tak dobrze w przypadku wyszukiwania, jak to możliwe.

W zależności od tego, jak skonfigurujesz Bloggera i w przypadku Witryn Google, jak to skonfigurujesz i jakiego rodzaju wzorców adresów URL użyjesz, może to być trudniejsze niż konfiguracja podstawowa.

To, że coś znajduje się w systemach Google, nie oznacza, że ​​jest to traktowane w preferencyjny sposób.

Dzieje się to mniej więcej w 21:24 miejscu filmu.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Jana (zadane pytanie) 21:24
Zobaczmy. Kolejne pytanie brzmi: nie mam pewności, co jest potrzebne, aby można było przeszukiwać strony w Bloggerze i Witrynach Google. Zakładałem, że Google będzie indeksował własne platformy.

Jana (odpowiedź) 21:34
Dlatego uważam, że ważną częścią jest to, że nie mamy żadnego specjalnego traktowania niczego, co jest hostowane w systemach Google. W związku z tym wszystko, co udostępniasz w Bloggerze, Witrynach Google lub gdziekolwiek indziej, powinieneś traktować zasadniczo tak samo, jak każdą treść, którą będziesz udostępniać w dowolnym miejscu w internecie. I trzeba założyć, że musimy móc to przeszukać, musimy być w stanie, cóż, najpierw odkryć, że on faktycznie tam istnieje.

Musimy mieć możliwość jego indeksowania, musimy mieć możliwość jego indeksowania, tak jak każdej innej treści. To, że jest hostowany w systemach Google, nie zapewnia mu żadnego preferencyjnego traktowania w wynikach wyszukiwania. Nie chodzi o to, że w magiczny sposób wszystko to zostanie nagle zaindeksowane tylko dlatego, że jest w Google. Ale raczej mamy te platformy, możesz z nich korzystać.

Ale nie są traktowani w żaden specjalny sposób, jeśli chodzi o poszukiwania. Ponadto dzięki tym platformom z pewnością można skonfigurować rzeczy w sposób, który nie będzie działał tak dobrze w przypadku wyszukiwania, jak to możliwe. Zatem w zależności od tego, jak skonfigurujesz Bloggera oraz w przypadku Witryn Google, jak to skonfigurujesz i jakich wzorców adresów URL użyjesz, może to być trudniejsze niż konfiguracja podstawowa. To, że coś znajduje się w systemach Google, nie oznacza, że ​​istnieje preferencyjny sposób obsługi tego problemu.

Table of Contents