Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google wyjaśnia, jak wdrożenia narzędzi czatu mogą wpływać na rankingi

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google wyjaśnia, jak wdrożenia narzędzi czatu mogą wpływać na rankingi

Podczas hangouta w ramach przesłanego segmentu pytań i odpowiedzi specjalista ds. SEO zapytał Johna Muellera o korzystanie z narzędzia czatu jako usługi pomocy.

Zaimplementowali to w taki sposób, że przycisk jest małą bańką w lewym dolnym rogu na telefonie komórkowym.

Zakrywa to trochę treści, bo bańka jest nakładką. Czy będą mieli problem z rankingiem ze względu na problem z użytecznością?

Zapytali, czy powinni mieć dodatkowy przycisk zamykania? Bańka jest widoczna na wszystkich stronach, także wtedy, gdy użytkownicy zmieniają strony.

John wyjaśnił, że nie ma pojęcia o stronie użyteczności. Tam naprawdę nie może nic doradzić.

Jeśli jednak chodzi o rodzaje wyszukiwań w ogólnych wytycznych dotyczących rankingów, w grę mogą wchodzić dwa aspekty. I jest to coś, w przypadku czego prawdopodobnie będą musieli dokonać oceny po swojej stronie.

Z jednej strony istnieją wytyczne Google dotyczące natrętnych reklam pełnoekranowych, zgodnie z którymi jeśli na Twoich stronach znajduje się reklama pełnoekranowa, która jest natrętna dla użytkowników, zaleca się jej unikać.

Jest to część współczynnika rankingowego jakości strony.

Nie mają jednak ustalonej liczby pikseli ani niczego podobnego, co ich zdaniem byłoby uciążliwe.

John przypuszcza, że ​​jeśli w rogu znajduje się dymek czatu, użytkownicy nie uznają tego za inwazyjne.

Drugim aspektem są podstawowe wskaźniki internetowe. W szczególności John uważa, że ​​LCP i być może CLS mogłyby mieć tutaj zastosowanie.

Czas potrzebny do załadowania strony i jeśli treść zmienia się podczas ładowania strony, w zależności od sposobu zaimplementowania dymka czatu w rogu, prawdopodobnie może to również odgrywać pewną rolę.

To jest coś, co mogą przetestować, włączając i wyłączając tę ​​opcję, a ty wypróbujesz to w przeglądarce, aby zobaczyć, jaki będzie efekt.

Efekt widoczny w przeglądarce różni się od efektu, jaki mogą zobaczyć użytkownicy.

Ale to daje ci małą wskazówkę.

W szczególności w przypadku Core Web Vitals korzystają z metryk widocznych dla użytkowników, które nazywają „danymi terenowymi” w raporcie CrUX lub raporcie dotyczącym wrażeń użytkownika Chrome.

Jeśli sam to przetestujesz, uznają to za dane laboratoryjne, a te różnią się nieco od tego, co zobaczy przeciętny użytkownik.

Wynika to przede wszystkim z różnych połączeń, jakie mają użytkownicy, różnych urządzeń, możliwości, szybkości i ilości pamięci RAM – tego typu różnice. Ale zwykle, jeśli go włączysz i wyłączysz, szybko zobaczysz, czy istnieje rzeczywista różnica, czy nie.

A jeśli jest różnica, musiałbyś dokonać oceny w tym miejscu.

Czy jest to coś, czym chcę się martwić, czy nie?

Dzieje się to mniej więcej w 34:24 momencie filmu.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Jana (zadane pytanie) 34:24
Niedawno uruchomiliśmy narzędzie do czatu jako usługę pomocy. Przycisk to mała bańka w lewym dolnym rogu na telefonie komórkowym, zakrywa część treści, ponieważ bańka jest nakładką. Czy będziemy mieli problem z rankingiem ze względu na problem z użytecznością? Czy powinniśmy mieć dodatkowy przycisk zamykania? Bańka jest widoczna na wszystkich stronach, także wtedy, gdy użytkownicy zmieniają strony.

Jana (odpowiedź) 34:47
Więc nie wiem, jak jest z użytecznością. Nie bardzo mogę Ci tam doradzić. Jeśli jednak chodzi o ogólne wytyczne dotyczące rankingu wyszukiwań, myślę, że w grę mogą wchodzić dwa aspekty. I jest to coś, w przypadku czego prawdopodobnie będziesz musiał dokonać oceny po swojej stronie. Z jednej strony mamy wytyczne dotyczące natrętnych reklam pełnoekranowych, zgodnie z którymi jeśli na Twoich stronach znajduje się reklama pełnoekranowa, która jest natrętna dla użytkowników, zalecamy jej unikać. Jest to część współczynnika rankingu jakości strony. Jest to coś, w czym nie mamy ustalonej liczby pikseli ani niczego podobnego, co uznalibyśmy za uciążliwe. Domyślam się, że jeśli w rogu masz dymek czatu, użytkownicy nie uznają tego za uciążliwe.

Drugi aspekt dotyczy podstawowych wskaźników internetowych. W szczególności myślę, że LCP i być może układ treści zmieniają się, a więc czas potrzebny do załadowania strony i to, czy treść zmienia się podczas ładowania strony. W zależności od tego, jak zaimplementowałeś tego rodzaju dymek czatu w rogu, może to być coś, co będzie odgrywać rolę. I to jest coś, co prawdopodobnie można przetestować, włączając i wyłączając tę ​​opcję, i wypróbowujesz to w przeglądarce, aby zobaczyć, jaki będzie efekt. Efekt widoczny w przeglądarce różni się od efektu, jaki mogą zobaczyć użytkownicy. Ale daje ci trochę wskazówek.

W szczególności w przypadku podstawowych wskaźników internetowych używamy wskaźników widocznych dla użytkowników, które nazywamy danymi terenowymi, w raporcie wrażeń użytkowników przeglądarki Chrome. Jeśli przetestujesz to samodzielnie, uznamy, że są to dane laboratoryjne, które mogą nieznacznie różnić się od tego, co zobaczy przeciętny użytkownik. Przede wszystkim jest to spowodowane być może różnymi połączeniami użytkowników lub różnymi urządzeniami, możliwościami, szybkością, ilością pamięci RAM i tego rodzaju różnicami. Ale zwykle, jeśli go włączysz i wyłączysz, szybko zobaczysz: Czy jest rzeczywista różnica, czy nie? A jeśli jest różnica, to w pewnym sensie musisz dokonać oceny.

Czy jest to coś, czym chcę się martwić, czy nie, a może jest to coś, co po prostu śledzisz przez chwilę, aby dokładnie sprawdzić. To są więc dwie podstawowe rzeczy, które wchodzą w grę.

Innym zjawiskiem, które widzieliśmy w przeszłości i które jest dość dziwnym przypadkiem Edge, szczególnie w przypadku tych czatów, które czasami działają z JavaScriptem w rogu, jest to, że często używają tytułu strony jako sposobu na zasygnalizuj, że faktycznie czeka na Ciebie wiadomość na czacie. Doda coś w rodzaju jedynki do tytułu strony, jeśli jakiś operator czatu czeka, aż z nim porozmawiasz.

A jeśli używasz JavaScript do zmiany tytułu strony, możemy to wychwycić podczas renderowania strony. Widzieliśmy przypadki, gdy nagle wszystkie strony witryny internetowej miały do ​​tytułu dołączoną stronę, która pochodzi z jednego z tych narzędzi do czatu. Jest to więc coś, na co należy zwrócić uwagę i być może wyłączyć tę funkcję, jeśli masz szansę to w pewnym sensie dostosować.

Table of Contents