Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google wyjaśnia, jak zmiany struktury adresów URL wpływają na SEO

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google wyjaśnia, jak zmiany struktury adresów URL wpływają na SEO

W jednym z odcinków Zapytaj Googlebota John Mueller omówił, jak zmiany struktury adresów URL wpływają na SEO witryny.

Zaczął od wyjaśnienia, że ​​choć może to brzmieć jak niewielka zmiana, zwykle nie jest to prosta zmiana dla wyszukiwarek.

Jeśli musisz w jakiś sposób zmienić adres URL strony, to ta strona musi zostać przekazana dalej.

Jeśli nie zostanie przesłany dalej, zaginie.

Nie ma znaczenia, w jaki sposób zmieniane są adresy URL – czy przebudowujesz witrynę, czy po prostu usuwasz ukośnik na końcu adresów URL.

Wszystko to uważa się za przeniesienie witryny po stronie Google.

Jan nawiązał Ten artykuł będzie to pomocne przy wszelkich zmianach adresu URL.

W przypadku jakichkolwiek zmian adresu URL, na które możesz się natknąć, John zaleca sprawdzenie dostępnych opcji wraz z ich możliwymi skutkami.

Tego typu zmiany w witrynie wymagają czasu i mogą również wpływać na ranking.

John zaleca także rozważenie momentu wprowadzenia tych zmian.

Następnie chcesz utworzyć listę starych i nowych adresów URL – w ten sposób będziesz mógł później porównać zmiany.

Następnie możesz rozpocząć migrację.

Upewnij się, że 301 przekierowałeś wszystkie stare adresy URL na nowe.

Należy zaktualizować wszystkie wewnętrzne wzmianki o adresie URL, w tym linki, w formularzach, w danych strukturalnych, w plikach mapy witryny XML i HTML oraz w pliku robots.txt.

Następnie należy również monitorować migrację, aby mieć pewność, że wszystko zostało poprawnie przeniesione.

Upewnij się, że wszystkie strony, o których mowa, fizycznie mają przekierowanie.

Raport Google Search Console powinien także pokazywać szybką zmianę dla najważniejszych stron, a następnie zmiana powinna następować wolniej, w miarę jak systemy Google przetwarzają resztę.

Ogólnie rzecz biorąc, wprowadzenie zmian w adresach URL może zająć nawet kilka miesięcy.

John zaleca również, aby przekierowania pozostały aktywne przez co najmniej rok.

John Mueller Zapytaj o transkrypcję Googlebota

Johna Muellera
Dziś pytanie od YouTube polega na poprawieniu struktury adresów URL witryny. Niestety, choć na pierwszy rzut oka może to brzmieć jak niewielka zmiana w witrynie, dla wyszukiwarek nie jest to takie proste. W szczególności wyszukiwarki takie jak Google przechowują indeks dla poszczególnych stron. Jeśli więc zmienisz adres lub adres URL strony, dane tej strony muszą zostać w jakiś sposób przesłane dalej.

W przeciwnym razie przepada. Nie ma znaczenia, czy całkowicie przebudowujesz witrynę internetową, czy po prostu usuwasz ukośnik z końca adresu URL. Są to zasadniczo przeniesienia witryny. Posiadamy obszerną dokumentację, do której odsyłam w opisie. W szczególności zalecamy najpierw zbadanie opcji i potencjalnych skutków.

Ponieważ zmiany te wymagają czasu i mają wpływ na ranking, zaleca się również rozważenie momentu wykonania ruchu. Po drugie, utwórz listę starych i nowych adresów URL. Pomoże Ci to później śledzić i sprawdzać zmiany. Następnie rozpocznij migrację. 301 przekierowuje wszystkie stare adresy URL na nowe.

Zaktualizuj także wszystkie wewnętrzne wzmianki, takie jak linki, formularze, dane strukturalne, mapy witryn i plik robots.txt. Na koniec monitoruj ich migrację. Sprawdź wszystkie strony pod kątem przekierowania w raporcie Google Search Console. W przypadku najważniejszych stron powinna nastąpić szybka zmiana, a następnie wolniejsza, w miarę ponownego przetwarzania reszty przez nasze systemy. Ogólnie rzecz biorąc, może to zająć kilka miesięcy. Przekierowania powinny obowiązywać przez co najmniej rok.