Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google wyjaśnia, że ​​czasami nie indeksuje wszystkiego w witrynie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google wyjaśnia, że ​​czasami nie indeksuje wszystkiego w witrynie

Jeden ze specjalistów ds. SEO zadał pytanie w części „Pytania i odpowiedzi” podczas niedawnego spotkania z Johnem Muellerem. Obawiali się możliwej niskiej jakości stron w ich witrynie.

Skończyło się na opublikowaniu strony docelowej około miesiąc temu i nadal nie została ona zindeksowana.

Profesjonalista przeprowadził testy z aktywnym adresem URL, w tym kilka razy poprosił o zaindeksowanie.

Mają świadomość, że indeksowanie nie zawsze następuje szybko. Jednak po raz pierwszy w ich witrynie strona docelowa nie została zindeksowana po kilku dniach.

Zastanawiali się, czy jest coś, co przeoczyli.

Przeprowadzili także wszelkie możliwe kontrole i upewnili się, że nic nie zakłóca indeksowania, w tym kontrole w Search Console.

Nie wiedzą, dlaczego nowa strona nie miałaby zostać zaindeksowana.

John odpowiedział, że nie znając poszczególnych adresów URL, trudno powiedzieć.

Wspomniał, że nie zawsze indeksują wszystko na stronie. Całkiem częstym zjawiskiem jest to, że w przypadku większości witryn indeksuje się jakąś część witryny, ale nie wszystko.

Jest to możliwość, którą tutaj widzą.

Jeśli chodzi o ilość treści, które indeksują z poszczególnych witryn, czasami zależy to w pewnym stopniu od zrozumienia przez nich jakości samej witryny.

Jeśli Google uzna, że ​​jest to witryna ważna i wysokiej jakości, być może przeszuka i zindeksuje ją tak szybko, jak będzie to możliwe.

Oczywiście nie ma tam żadnej gwarancji.

Z tej perspektywy trudno jest dokładnie zobaczyć, co się tutaj dzieje.

John zalecił zamieszczenie wpisu na forum pomocy, aby upewnić się, że nie ma problemów technicznych wstrzymujących adres URL.

John zalecił także, aby dać adresowi URL nieco więcej czasu lub sprawdzić, co ogólnie można zrobić, aby ogólnie poprawić jakość witryny.

Jest to rozwiązanie długoterminowe, a nie szybkie wprowadzenie zmian w nadziei, że Google to wykryje.

Dzieje się to mniej więcej w 35:56 momencie filmu.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Jana (zadane pytanie) 35:56

Stronę docelową opublikowaliśmy około miesiąc temu i nie została ona jeszcze zindeksowana. Testowałem z aktywnym adresem URL i kilka razy poprosiłem o indeksowanie. Rozumiem, że indeksowanie nie zawsze następuje szybko.

Ale to pierwszy raz, kiedy strona docelowa w naszej witrynie nie jest indeksowana po kilku dniach. Dlatego zastanawiam się, czy może coś przeoczyłem. Przeprowadziłem także wszystkie możliwe kontrole i upewniłem się, że nic nie utrudnia indeksowania, w tym testy Search Console, wszystko wydaje się w porządku.

Jana (odpowiedź) 36:26
Naprawdę trudno powiedzieć, nie znając poszczególnych adresów URL. Nie indeksujemy wszystkiego w sieci. Jest więc całkowicie powszechne, że w przypadku większości witryn indeksujemy pewną część witryny, ale nie absolutnie całą witrynę.

Więc to może być coś, co tam widzisz. Jeśli chodzi o ilość treści, które indeksujemy z poszczególnych witryn, czasami zależy to w pewnym stopniu od naszego zrozumienia jakości samej witryny.

Jeśli więc uznamy, że jest to naprawdę ważna i wysokiej jakości witryna internetowa, być może spróbujemy przeszukać i zindeksować tę treść tak szybko, jak to możliwe.

Ale nie ma tam żadnej gwarancji. Z tego punktu widzenia dość trudno jest zobaczyć, co dokładnie się tutaj dzieje. W takiej sytuacji mogę zrobić post na forum pomocy, aby upewnić się, że nie ma problemów technicznych wstrzymujących ten adres URL.

A jeśli nie, chciałbym dać temu trochę więcej czasu lub zobaczyć, co ogólnie można zrobić, aby ogólnie poprawić jakość witryny.

Zwykle jest to raczej cel długoterminowy niż coś, co można szybko poprawić i mieć nadzieję, że Google to zauważy i jutro wszystko będzie inne.