Google wysyła filmy ze Zdjęć Google do przypadkowych osób

Oprócz wygody użytkowników wszystkie usługi Google mają również przynieść korzyści gigantowi wyszukiwania. Firma gromadzi informacje o nas i o tobie, a następnie wykorzystuje je do kierowania i zwiększania trafności reklam lub dostarczania danych otrzymanych swoim partnerom. Zgadzam się, nie jest to najprzyjemniejsze miejsce, z którego można oczekiwać poufnych informacji, ale właśnie musimy przyznać, że Google nie może uniknąć danych użytkownika bez uprzedniej depersonalizacji i wyeliminowania wszelkiej komunikacji z właścicielem. Cóż, przynajmniej celowo.

Google niezawodnie przechowuje dane użytkownika, ale czasami zdarzają się niekontrolowane wycieki, które trwają kilka dni.

Zobacz także: Co zrobić, jeśli zdjęcia zostaną usunięte z telefonu z Androidem

Google przypadkowo wysłał filmy innych osób z usługi Zdjęcia Google do wielu użytkowników na żądanie złożone za pośrednictwem Google Archiver. Incydent miał miejsce w listopadzie, ale firma z przyjemnością przyjmuje do wiadomości, wysyłając tylko ostrzeżenie e-mail do zainteresowanych użytkowników. Raporty mówią, że jego prywatne filmy zostały wysłane do nieznajomych z powodu błędów, które wystąpiły w sistema plik danych.

Jak wykonać kopię zapasową aplikacji

Google wysyła filmy ze Zdjęć Google do przypadkowych osób 1

Google przypadkowo wysyła filmy innych osób do użytkowników

Dla tych, którzy nie rozumieją, o czym mówimy, wyjaśniamy. Google ma usługę Google Archiver, która pozwala każdemu poprosić firmę o pełne informacje zebrane przez ich aplikacje. Może to być wszystko, od numerów telefonów w książce adresowej i zaplanowanych wydarzeń z kalendarza po trasę w Mapach Google i historię filmów oglądanych na YouTube. Google Archiver pozwala między innymi zażądać wszystkich zdjęć i filmów przechowywanych jednocześnie w Zdjęciach Google, które są archiwizowane i wysyłane na list właściciela. Ale dopiero w listopadzie nastąpiła usterka i plik obrazu wideo został wysłany na niewłaściwy adres na cztery dni.

Zobacz także: Jak pobrać kopię zapasową z dowolnej aplikacji Google

„Spieszymy się z powiadomieniem użytkowników żądających plików z treściami ze Zdjęć Google za pośrednictwem usługi archiwizatora od 21 do 25 listopada o błędzie. Ci użytkownicy mogą otrzymywać pliki niekompletne z brakującymi danymi lub pliki z filmami, a nie zdjęciami, które do nich nie należą. Rozwiązujemy główny problem, który spowodował ten wynik, i podejmujemy niezbędne kroki, aby zapobiec podobnej sytuacji w przyszłości. Bardzo nam przykro, że taki przypadek miał miejsce ”, powiedział Google w oświadczeniu.

Filtrowane zdjęcia Google

Ogólnie skala tragedii nie była bardzo duża. Według Google mniej niż 0, Szkody poniosło 01% użytkowników Zdjęć Google, a zdjęcia pozostają nienaruszone. Inną rzeczą jest to, że w zasadzie tak się dzieje i osobiste filmy wpadają w niepowołane ręce. Tak, nie można zrozumieć, kim naprawdę są, ale jeśli ich autorzy nie są zajęci usuwaniem metadanych, można go użyć do ustalenia lokalizacji, daty i godziny, która już jest duża, nie mówiąc już o przypadkowych ludziach mieć dostęp do prywatnego wideo

Zobacz także: policja amerykańska USA Zadzwoń na platformę Android bardziej bezpieczną niż iOS

Osobiście w takiej sytuacji zawsze interesują mnie elementy, które mają zniszczyć firmy winne wycieku danych. Tutaj mam opinię, że świątynie nie mogą być puste, a jeśli nastąpi jeden wyciek, nieuchronnie nastąpi inny. Chociaż Google obiecuje, że coś takiego nigdy się nie powtórzy, nie będę na to liczyć. Może wideo ze Zdjęć Google nie jest już wyciekane, ale gdzie jest gwarancja, że ​​coś innego nie wycieknie, ale jest nie mniej cenne i poufne?