Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google zaleca, aby na jednej stronie nie używać więcej niż jednego języka

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google zaleca, aby na jednej stronie nie używać więcej niż jednego języka

Podczas spotkania z udziałem Johna Muellera, w którym zadawane były pytania i odpowiedzi, webmaster zapytał Johna o obecność dwóch języków na stronie.

Do grudniowej aktualizacji podstawowej webmaster radził sobie dobrze w obu językach (hindi i angielskim). Następnie witryna spadła, głównie ze względu na słowa kluczowe w języku hindi.

Webmaster był ciekaw, co spowoduje spadek rankingu i czy można coś zrobić, aby to naprawić.

John powiedział, że Google nie zaleca używania więcej niż jednego języka na stronie. Zamiast tego zalecają wdrożenie, w którym na jednej stronie będzie wyraźnie widoczny język hindi, a na drugiej angielski.

Jeśli na stronie używany jest więcej niż jeden język, Google może błędnie zrozumieć, czy ktoś szuka języka angielskiego czy hindi, i w rezultacie nie wyświetlić strony.

Ta rozmowa ma miejsce mniej więcej w 33:32 miejscu filmu.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Jana (pytanie) 33:32
Miałem dwa języki, np. hindi i angielski, na tej samej stronie i miałem dobrą pozycję w Google. Ale po grudniowej aktualizacji podstawowej straciłem ranking słów kluczowych w języku hindi. Co powinienem zrobić, aby go odzyskać?

Jana (odpowiedź) 33:44
Nie wiem. Dlatego z jednej strony nie zalecamy umieszczania wielu języków na stronie, ponieważ naprawdę utrudnia nam to zrozumienie, który język jest głównym językiem tej strony.

Z tego punktu widzenia myślę, że konfiguracja obejmująca, nie wiem, język hindi po jednej stronie i angielski po drugiej na jednej stronie, może być problematyczna sama w sobie. Starałbym się więc unikać takiej konfiguracji i zamiast tego tworzyć strony wyraźnie w języku hindi i wyraźnie w języku angielskim.

Dzięki takim oddzielnym stronom dużo łatwiej jest nam powiedzieć: „Och, więc szukając tego słowa kluczowego w języku hindi, wyświetli się strona poświęcona temu konkretnemu tematowi”.

Natomiast jeśli nie potrafimy poprawnie rozpoznać języka, możemy powiedzieć: cóż, mamy stronę w języku angielskim, ale użytkownik wyszukuje w języku hindi, więc prawdopodobnie nie powinniśmy jej pokazywać użytkownikowi.

A jeśli nie mamy pewności co do języka strony, jest to również dość trudne, zwłaszcza gdy inne strony porównawcze są wyraźnie w języku hindi.

To jedno, drugie w odniesieniu do aktualizacji Core. Mamy wiele wpisów na blogu na temat aktualizacji podstawowych. I też bym przez to przeszedł.

Jeśli widzisz tego rodzaju zmianę zachodzącą wraz z aktualizacją podstawową, może to być spowodowane dwoma językami na stronie. Ale prawdopodobnie jest to bardziej prawdopodobne z powodu ogólnych zmian w aktualizacji podstawowej, które wprowadziliśmy.

Przyjrzałbym się więc tym postom na blogu i zastanowiłbym się, co możesz zrobić, aby mieć pewność, że Twoja witryna jest nadal bardzo istotna dla współczesnych użytkowników.