Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google zaleca, aby upewnić się, że pliki map witryn nie zawierają sprzecznych adresów URL i adnotacji

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google zaleca, aby upewnić się, że pliki map witryn nie zawierają sprzecznych adresów URL i adnotacji

Jeden ze specjalistów ds. SEO zapytał Johna Muellera, czy istnieją jakieś negatywne konsekwencje posiadania zduplikowanych adresów URL w plikach map witryn XML?

Ich pytanie brzmiało: Czy w plikach mapy witryny XML można umieścić zduplikowane adresy URL z różnymi atrybutami? Na przykład jeden adres URL w jednej mapie witryny ma adnotację hreflang, a ten sam adres URL w innej mapie witryny może nie mieć tej adnotacji.

John wyjaśnił, że z punktu widzenia Google jest to w porządku. Zdarza się to od czasu do czasu, gdy niektórzy ludzie mają adnotacje hreflang w plikach mapy witryny, specjalnie oddzielone, a następnie mają również normalny plik mapy witryny do wszystkiego. I jest tu pewne nakładanie się.

Z punktu widzenia Google przetwarzają pliki map witryn tak, jak to możliwe, aby uwzględnić wszystkie te informacje.

Nie ma też żadnych wad posiadania tego samego adresu URL w wielu plikach map witryn. Głównym problemem jest to, że w plikach znajdują się sprzeczne informacje.

Załóżmy na przykład, że z adnotacjami hreflang ten dotyczy Niemiec. Wtedy inny plik mapy witryny może zawierać informację „ta strona jest również przeznaczona dla Francji lub w języku francuskim”. Wtedy Google może powiedzieć „co się tutaj dzieje, nie wiemy, co zrobić z tego rodzaju mieszanką adnotacji”.

Dlatego Google ostatecznie wybierze jedno lub drugie. Podobnie, jeśli powiesz, że ta strona była ostatnio zmieniana około 20 lat temu (co nie ma większego sensu), a inny plik mapy witryny może zawierać informację, że minęło pięć minut, Google powie coś w stylu „no cóż, jeden z was się myli. Nie wiemy, który, ale być może pójdziemy za jednym lub drugim. A może całkowicie zignorujemy datę ostatniej modyfikacji.

Jest to więc coś, na co trzeba uważać.

W przeciwnym razie upewnij się, że wszystkie pliki mapy witryny są ze sobą spójne, współpracują ze sobą i nie zawierają sprzecznych adnotacji.

Dzieje się to mniej więcej w 16:38 miejscu filmu.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Jan (pytanie)
Zobaczmy, czy istnieją jakieś negatywne konsekwencje posiadania zduplikowanych adresów URL z różnymi atrybutami w mapach witryn XML? Na przykład jeden adres URL w jednej mapie witryny z adnotacją hreflang i ten sam adres URL w innej mapie witryny bez tej adnotacji.

Jan (odpowiedź)
Może więc przede wszystkim z naszego punktu widzenia jest to całkowicie w porządku. To się zdarza od czasu do czasu. Niektórzy ludzie mają adnotacje hreflang w plikach mapy witryny specjalnie oddzielone, a potem mają też normalny plik mapy witryny do wszystkiego. I jest tam pewne nakładanie się. Z naszego punktu widzenia przetwarzamy pliki map witryn tak, jak to możliwe i bierzemy pod uwagę wszystkie te informacje. Posiadanie tego samego adresu URL w wielu plikach map witryn nie ma żadnych wad. Jedyne, na co chciałbym zwrócić uwagę, to to, że nie masz sprzecznych informacji w plikach mapy witryny.

Na przykład, jeśli z adnotacjami hreflang mówisz: „Och, ta strona jest dla Niemiec”. A następnie w innym pliku mapy witryny, o którym mówisz, właściwie ta strona jest również przeznaczona dla Francji lub w języku francuskim. Wtedy nasze systemy mogłyby wyglądać tak, jak tutaj się dzieje, nie wiemy, co zrobić z tego rodzaju mieszanką adnotacji. A wtedy może się zdarzyć, że wybierzemy jedno albo drugie. Podobnie, jeśli powiesz, że ta strona była ostatnio zmieniana 20 lat temu, co tak naprawdę nie ma większego sensu.

Ale powiedzmy, że mówisz 20 lat. A druga strona może złożyć wniosek, w którym powiesz, że właściwie to było pięć minut temu, a nasze systemy mogą to sprawdzić i stwierdzić, że jeden z was się myli. Nie wiemy, który, może pójdziemy za jednym lub drugim. Może po prostu całkowicie zignorujemy datę ostatniej modyfikacji. Więc to coś, na co warto uważać. Ale w przeciwnym razie, jeśli właśnie wspomniano o wielu plikach map witryn, a informacje są albo spójne, albo w pewnym sensie ze sobą współdziałają, być może jeden ma datę ostatniej modyfikacji, a drugi adnotacje hreflang. To zupełnie w porządku.