Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google zaleca, aby w przypadku filmów wideo używać jednocześnie map witryn wideo i uporządkowanych danych wideo

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google zaleca, aby w przypadku filmów wideo używać jednocześnie map witryn wideo i uporządkowanych danych wideo

Jeden ze specjalistów ds. SEO zapytał Johna Muellera podczas hangouta o Lazy loading z fasadą. Mają problemy z indeksowaniem swoich stron z zawartością JavaScript, ale wiedzą, że mogą korzystać z map witryn wideo i uporządkowanych danych wideo.

Sposób, w jaki skonfigurowana jest fasada ładowania Lazy, dynamicznie wstawia ramkę iframe, gdy użytkownik kliknie przycisk odtwarzania.

Efektem końcowym jest to, że napisane przez nich artykuły nie są indeksowane na stronie z powodu tej konfiguracji.

Dlatego też byli ciekawi, jaki może być najlepszy sposób na faktyczne zaindeksowanie treści strony.

John odpowiedział, że jest wysoce prawdopodobne, że Google nie rozpoznaje filmu na podstawie sposobu, w jaki specjalista SEO skonfigurował swoją witrynę.

John przyznał również, że zespół ds. wyszukiwania plików wideo poinformował go wcześniej, że nie powinni mówić ludziom, aby konfigurowali filmy wideo z dynamicznym wtryskiem JavaScript w ten sposób, ze względu na problemy, jakie może powodować używanie tej konfiguracji.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby upewnienie się, że film jest oznaczony danymi strukturalnymi, dzięki czemu Google będzie w stanie stwierdzić, czy dany film rzeczywiście istnieje.

Ponadto zaleca się korzystanie z mapy witryny wideo, aby Google mógł łatwo zobaczyć i zrozumieć strony wideo znajdujące się w Twojej witrynie.

Uważa, że ​​najlepszym podejściem jest połączenie tych dwóch podejść: użycie mapy witryny wraz z uporządkowanymi danymi oznaczającymi film.

Dzieje się to około godz 5:09 znak na filmie.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Profesjonalista SEO 2 5:09
Mam pytanie dotyczące JavaScript, SEO i indeksowania treści JavaScript. To samo dotyczy podstawowych wskaźników internetowych. Dlatego pracuję przede wszystkim nad blogiem, a w przypadku Core Web Vitals mamy funkcję, w której umieszczamy YouTube wideo na górze, dzięki czemu stał się elementem LCP. Był więc cięższy niż wtedy, gdy mieliśmy zwykły obraz.

Próbujemy więc metody, w której dynamicznie ją wstrzykiwamy — widziałem artykuł dla twórców stron internetowych, który sugerował leniwe ładowanie z fasadą. Ponieważ nie znajduje się on poniżej zawartości strony widocznej na ekranie, nie ładujemy go leniwie, ale używamy fasady.

Następnie ramka iframe jest wstrzykiwana dynamicznie, gdy użytkownik kliknie przycisk odtwarzania. Teraz zdaję sobie sprawę, że artykuły w zasadzie nie są indeksowane wraz z treścią wideo na stronie. Jeśli więc wyszukam tę stronę i przejdę do Wyszukiwarki wideo, nie pojawi się ona tam. Zastanawiam się, jaki jest najlepszy sposób na zaindeksowanie tej treści na stronie. Wiem, że mogę na przykład przesłać mapę witryny wideo i tak dalej.

Ale żeby tak było, żeby film był postrzegany jako powiązany ze stroną internetową, tak jak był wcześniej indeksowany. Czy jest to więc coś w rodzaju noscriptu lub danych strukturalnych? Najlepszym rozwiązaniem jest to, czy istnieje w tym zakresie jakaś najlepsza praktyka?

Jan 6:38
Tak, w zależności od sposobu skonfigurowania rodzaju fasady, o której tam wspomniałeś, gdzie klikniesz obraz, w zasadzie, element div lub coś takiego, a następnie ładuje wideo w tle, to z pewnością może się zdarzyć, że nie odbierzemy go automatycznie jako wideo podczas przeglądania strony.

Otrzymałem też opinie od zespołu ds. wyszukiwania filmów, które mówiły nam, że nie powinniśmy mówić ludziom, żeby to robili, ponieważ powoduje to tego typu problemy. Zasadniczo są to najlepsze dostępne podejścia, pozwalające przynajmniej upewnić się, że dzięki ustrukturyzowanym danym możemy stwierdzić, że nadal jest tam wideo.

Uważam więc, że istnieje rodzaj uporządkowanych danych przeznaczonych specjalnie dla filmów, które można dodać. Mapa witryny wideo jest pod tym względem zasadniczo bardzo podobna, ponieważ, jak informujesz nas na tej stronie, istnieje odpowiedni film wideo. Są to więc rodzaje dwóch podejść.

Podejrzewam, że z czasem YouTube osadzanie będzie lepsze i szybsze. I mniej będzie problemu, gdy będziesz musiał wykonywać te sztuczki. Ale myślę, że na razie może to mieć sens. Może to jednak mieć duży wpływ na podstawowe wskaźniki internetowe strony. Z tego punktu widzenia jestem trochę rozdarty.

Na przykład, jeśli zespół wideo mówi mi, że powinieneś to powiedzieć bezpośrednio, a drugi zespół mówi, że powinieneś działać szybko i trudno znaleźć złoty środek. Ale myślę, że przynajmniej upewnienie się, że możemy rozpoznać, że wideo tam jest, to naprawdę ważne.

Profesjonalista SEO 2 8:13
Tak więc w przypadku uporządkowanych danych obiektu wideo myślę, że istnieje wytyczna, ogólna wytyczna dotycząca danych strukturalnych, mówiąca, że ​​nie można oznaczać treści, które nie są widoczne na stronie. Czy zatem można to uznać za wprowadzające w błąd? Ponieważ Google nie może zobaczyć wideo?

Jan 8:30
Myślę, że to w porządku. Nie, myślę, że nie musisz się tym martwić. To tak, jakby na stronie nie było żadnego filmu, byłby to problem. W szczególności w przypadku uporządkowanych danych tekstowych możemy spróbować to ustalić automatycznie.

Ale jeśli chodzi o filmy, istnieje wiele różnych sposobów osadzania filmów, a niektórych sposobów osadzania filmów po prostu nie wybieramy automatycznie. Dzięki temu mamy dane o strukturze. Więc z tego punktu widzenia powinno być w porządku.

Profesjonalista SEO 2 9:01
Dobra. A jeśli tak, wiem, że jest tu kilka różnych opcji. Chciałem więc wyjaśnień na temat tagu noscript, na przykład, wiem, że jest to zalecane dla użytkowników, którzy nie mają włączonej JavaScript. Jak Google sobie z tym radzi? Czy zaleca się uwzględnienie tego również w przypadku, gdy strona nie jest renderowana?

Jan 9:22
Generalnie ignorujemy treść i noscript. Dlatego nie sądzę, że byłoby to obejście, jeśli próbujesz uwzględnić coś do indeksowania. Z tego punktu widzenia częściej korzystałbym z innych metod.