Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google zaleca przestrzeganie swoich wytycznych dotyczących migracji witryn

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google zaleca przestrzeganie swoich wytycznych dotyczących migracji witryn

Podczas sesji pytań i odpowiedzi na hangocie Johna Muellera w dniu 24 września 2021 r. jeden z webmasterów miał wątpliwości dotyczące migracji witryny. Ich witryna jest numerem jeden w Google, zarówno pod względem stron, jak i postów.

Zapytali o przeniesienie witryny bez www na www i jak to zrobić bez wpływu na SEO.

John wyjaśnił, że najlepszym rozwiązaniem jest migracja witryn zgodnie z wytycznymi Google dotyczącymi przenoszenia witryn. Nawiasem mówiąc, możesz je znaleźć wytyczne dotyczące migracji witryn tutaj.

Uważa, że ​​przejście z witryny innej niż www na witrynę www powinno nastąpić w miarę sprawnie.

Zgadzamy się. W większości przypadków zmiana z witryny innej niż www na www będzie miała bardzo niewielki wpływ na SEO. Pamiętaj jednak, że przejście z adresu innego niż www na www faktycznie wydłuży adres URL, a tego nie chcesz. Chcesz, aby adres URL był jak najkrótszy.

Ta wymiana zdań ma miejsce w filmie w 37:48.

John Mueller 24.09.2021 Transkrypcja Hangouta

Jana (pytanie) 37:48

Moja witryna znajduje się w domenie innej niż www, która zajmuje pierwsze miejsce w Google, zarówno pod względem stron, jak i postów. Chcę przejść z wersji bez www na wersję z www. Jak najlepiej to zrobić bez wpływu na SEO? Czy istnieje ryzyko, że coś się zmieni, jeśli to zrobisz?

Jana (odpowiedź) 38:13
Najlepszym sposobem na to jest postępowanie zgodnie z naszymi standardowymi wytycznymi dotyczącymi przenoszenia witryny.

I w zasadzie wszystko jest tam opisane. Jeśli więc chodzi o śledzenie adresów URL, które posiadałeś wcześniej, o rodzaj śledzenia za pomocą przekierowania i upewnianie się, że wszystko jest poprawnie skonfigurowane, postępowałbym zgodnie z tymi rzeczami. Mam wrażenie, że ogólnie rzecz biorąc, przeniesienie w obrębie tej samej domeny, w której zasadniczo się zmieniasz, na inną subdomenę, nie stanowi problemu i powinno nastąpić w zasadzie dość gładko. A jeśli odpowiednio skonfigurujesz przekierowania, jeśli nie blokujesz tego w żaden konkretny sposób, to wyobrażam sobie, że jest to coś, co jest przetwarzane w ciągu około tygodnia, nawet w przypadku średniej wielkości witryny, powinno to wyglądać jak dość proste przejście z jednej subdomeny do drugiej. Przechodzenie pomiędzy domenami jest nieco trudniejsze. Przenoszenie lub dzielenie lub łączenie witryn internetowych jest o wiele trudniejsze.

Ale tego rodzaju przejście z jednej wersji do drugiej jest zwykle całkowicie bezproblemowe. Jest to również coś, w przypadku czego, gdyby trwało to trochę dłużej, nie zmienia to niczego dla użytkownika, ponieważ kliknąłby stary link i po prostu znalazłby się na nowej stronie. I wszystko by po prostu zadziałało. Myślę więc, że jest to całkowicie bezproblemowe i prawdopodobnie łatwe do wykonania.

Jednak najważniejszą rzeczą, o której chciałbym tutaj pomyśleć, jest to, że zawsze przypomina to przeniesienie witryny, w którym jest dużo pracy. Więc zastanowiłbym się, co tak naprawdę chcesz osiągnąć, poruszając się w ten sposób? Jaki jest problem, który próbujesz rozwiązać? Może się zdarzyć, że zrobisz to wszystko i zasadniczo wszystko będzie takie samo, jeśli zrobisz to dobrze. Ale jeśli na końcu wszystko jest takie samo, po co w ogóle to robisz? Więc to jest kierunek, w którym bym się kierował. Tak, a Michael właśnie zadał to samo pytanie, w rodzaju: dlaczego miałbyś to zrobić? Mogę sobie wyobrazić, że mogą zaistnieć sytuacje, w których masz CDN i musisz to zrobić, aby mieć osobną nazwę hosta. Ale jeśli nie ma mocnych technicznych powodów, aby to zrobić, po prostu pozostawiłbym to tak, jak jest.

Briana Harnisha

Brian rozpoczął swoją przygodę z SEO w 1998 roku, jeszcze w czasach AltaVista, Yahoo i Lycos. Sam nauczył się tworzenia stron internetowych i kodowania za pomocą Notatnika oraz tworzenia grafiki…

Przeczytaj pełną biografię