Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google zaleca śledzenie banerów jako kopię zapasową, która poprowadzi użytkowników do właściwej strony międzynarodowej

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google zaleca śledzenie banerów jako kopię zapasową, która poprowadzi użytkowników do właściwej strony międzynarodowej

Jeden z webmasterów na hangocie, który odbył się 24 września 2021 r. z Johnem Muellerem, był ciekawy witryny w wersji hiszpańskiej, nad którą pracuje.

Webmaster obawiał się, że użytkownicy będą wyświetlać niewłaściwą stronę ze względu na ich język i nie był pewien, czy przed udostępnieniem strony zastosowano odpowiednią implementację techniczną.

John wyjaśnił, że webmaster prawdopodobnie chciałby użyć banera z JavaScriptem, aby śledzić, gdzie może znajdować się niewłaściwy użytkownik i przekierować go na stronę w odpowiednim języku.

Mogliby przyciągnąć tam użytkownika szybciej niż przy użyciu przekierowań po stronie serwera.

Jeśli korzystasz z przekierowania po stronie serwera, ryzykujesz wyświetleniem użytkownikowi tylko wersji przekierowanej, a nie wersji prawidłowej.

Dzięki podejściu banerowemu masz możliwość częstszego wyświetlania właściwej strony właściwemu użytkownikowi.

Ta wymiana zdań ma miejsce w 21:25 momencie filmu:

John Mueller Transkrypcja Hangouta z 24.09.2021 r.:

Webmaster 4 21:25

Tak, planujemy wypuścić wersję hiszpańską na rynek amerykański. Mamy już wielojęzyczną witrynę internetową, obsługującą około 92 krajów i 70 języków. Jednak jeśli chodzi o USA, wiesz, jest google.com. Mamy też duży ruch pochodzący ze słów kluczowych związanych z marką, to jest największy ruch. Mamy pewne obawy co do skutków tego, mamy kompleksowe rozwiązanie hreflang w mapach witryn, a także język strony dla każdej strony, którą zamierzamy opublikować przez CMS. Jednak nadal mieliśmy tego rodzaju nieśmiałość przed livem ze względu na prawdopodobnie ruch na słowa kluczowe marki. I to właśnie większość można było zmierzyć w wynikach wyszukiwania. Czy masz jakieś dodatkowe rady, które powinniśmy rozważyć w związku z otwarciem się na osobę mówiącą po hiszpańsku w USA?

Jana 22:37
Czy widzisz obecnie jakieś problemy? A może chodzi bardziej o plany na przyszłość?

Webmaster 4 22:45
Tak, to znaczy, powiem, że niektóre produkty i nawet mają jakieś tłumaczenie, że wtedy branding jest taki sam. Prawdopodobnie będziemy mieli kilka przypadków, w których większy ruch w wynikach będzie generowany w języku angielskim niż w języku hiszpańskim i odwrotnie. Dlatego naszą największą obawą jest to, czy powinniśmy rozważyć dodatkowe wymagania techniczne lub może wprowadzić jakieś zmiany w treści hiszpańskiej, aby mieć pewność, że są one umieszczone w komórkach z jakimś innym znaczeniem w treści w języku angielskim.

Jana 23:24
OK, ale czy masz już treść hiszpańską? Albo to jest…?

Webmaster 4 23:29
Nie, planowana jest premiera w październiku.

Jana 23:32
Dobra. Myślę więc, że rzeczy, o których wspomniałeś, brzmią świetnie. Wydaje się więc, że to dobre podejście. Jedną, jedną rzecz, którą spróbowałbym zrobić, nie wiem, czy jest to możliwe w twoim konkretnym przypadku, byłoby dodanie banera opartego na JavaScript do tych stron, aby spróbować rozpoznać, czy niewłaściwy użytkownik korzysta z niewłaściwej wersji Strona. Więc jeśli o to chodzi, nie wiem, czy tutaj jest to możliwe, ale może rozpoznaj język przeglądarki lub lokalizację użytkownika za pomocą JavaScript i jeśli możesz stwierdzić, że korzysta z niewłaściwej wersji, pokaż mały baner na górze mówiąc: „Hej, mamy dla ciebie lepszą wersję, możesz kliknąć link tutaj”. Użycie takiego banera oznacza, że ​​Google nadal będzie mógł zaindeksować wszystkie te strony. Możesz jednak poprowadzić użytkowników do odpowiedniego nieco szybciej. Jeśli chcesz to zrobić po stronie serwera, na przykład za pomocą przekierowania, problem może polegać na tym, że Googlebot nigdy nie widzi drugiej wersji, ponieważ zawsze zostaje przekierowany. A baner jest czymś w rodzaju planu zapasowego, w którym zwykle pomocny jest hreflang, być może skonfigurowane jest kierowanie geograficzne. Ale baner jest w pewnym sensie taki, że nie możemy zagwarantować, że tylko właściwi użytkownicy odwiedzą te strony. Więc je złapiemy, a potem pomożemy znaleźć te właściwe.

Webmaster 4 25:01
Tak, wdrożyliśmy już kierowanie geograficzne dla [inaudible].com. I na przykład teraz jestem w Szwecji. Ruch kierowany jest więc bezpośrednio na ten szwedzki rynek. A jeśli chodzi o USA, to jest to tylko jedna wersja, mam na myśli jedną stronę. I zwykle osoby korzystające z przeglądarek internetowych, korzystające z przeglądarki internetowej i interfejsu w Google, mogą zmienić wyniki.

Jana 25:31
Po prostu zakładam, że czasami użytkownicy trafiają na niewłaściwą stronę, ponieważ wszystko wokół kierowania geograficznego i hreflangu jest czasami nieco elastyczne w odniesieniu do tego, jak je rozpoznajemy i jak konfigurują się użytkownicy. Dlatego głównie polecam baner jako kopię zapasową, ale poza tym myślę, że rozumiesz temat i prawdopodobnie masz go skonfigurowany tak, aby działał.

Table of Contents