Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google: Zmiana nagłówków artykułów nie przynosi żadnych korzyści SEO

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google: Zmiana nagłówków artykułów nie przynosi żadnych korzyści SEO

Podczas hangouta specjalista ds. SEO zapytał Johna Muellera o zmianę nagłówków artykułów.

Po pierwsze, ich główne pytanie dotyczyło tytułu strony z nazwą firmy – czy powinni dodać nazwę firmy do tytułu strony?

John wyjaśnił, że jego zdaniem zrobienie czegoś takiego może mieć sens. Powiedział jednak również, że Google automatycznie doda tytuł do strony.

Drugie pytanie specjalisty SEO brzmi: niektórzy z jego konkurentów kopiują ich artykuły i przepisują główny nagłówek lub tytuł strony w artykule. Wygląda na to, że wyświetlają się one nad witryną specjalisty w wynikach wyszukiwania.

Ich pytanie brzmi: czy dobrą praktyką jest przepisanie tytułu lub nagłówka wewnątrz artykułu?

John wyjaśnił, że samo przepisanie nagłówka nie sprawi, że będzie to dobry artykuł i że sama zmiana nagłówków nie powinna przynosić żadnych korzyści SEO.

Dzieje się to mniej więcej w 14:31 miejscu filmu.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Profesjonalista SEO 4 14:31
OK, więc mam małe pytania. Po pierwsze, czy tytuł powinien zawierać nazwę firmy? Działamy w branży informacyjnej. I czy powinniśmy dodawać polubienie do każdego tytułu, nazwy firmy, jak lubimy testować wiadomości, czy wiadomości holenderskie? To pierwsza odpowiedź, na którą możesz odpowiedzieć. Myślę, że to małe tak lub nie.

Jana 14:55
Myślę, że to ma sens. Kiedy więc pokażemy link tytułowy do witryny internetowej, jeśli jest to strona niższego poziomu, postaramy się pokazać również nazwę witryny w wyświetlanym tytule. Więc jeśli dodasz to sam, to w pewnym sensie chcesz już uwzględnić te informacje. Więc myślę…

Profesjonalista SEO 4 15:18
Tak. OK, więc myślę, że tak. Po drugie, niektórzy z naszych konkurentów lubią kopiować artykuł i wklejać go ponownie na swojej stronie internetowej, ale przepisują główny nagłówek lub tytuł wewnątrz artykułu. Dlatego wyświetlają się przed nami w wynikach wyszukiwania. Czy dobrą praktyką jest na przykład przepisanie tytułu, tytułu nagłówka wewnątrz artykułu lub głównego tytułu artykułu?

Jana 15:46
Nie wiem. To znaczy, jeśli kopiują Twoje treści, nie sądzę, że jest to dobra praktyka. Z tego punktu widzenia nie sądzę, że samo przepisanie nagłówka sprawi, że będzie to dobry artykuł. Jeśli naprawdę kopiują całą Twoją treść, mogę również przyjrzeć się procesowi DMCA, aby sprawdzić, czy ma to zastosowanie w tym przypadku.

Profesjonalista SEO 4 16:12
Właściwie zastosowałem trzy lub cztery usunięcia z powodu praw autorskich i zostały one usunięte, a Google usunął ich artykuły. Ale przez pierwsze dwa lub trzy dni pojawiają się przed nami w naszym artykule, tak jak jest – ponieważ po prostu przepisują. Pomyślałem więc, czy powinniśmy to zrobić? Dlatego uważam, że nie, nie powinniśmy.

Jana 16:33
To znaczy, że możesz zmienić nagłówki swoich artykułów w dowolnym momencie. To zależy od Ciebie. Nie sądzę jednak, że dostrzegłbyś korzyść ze zmiany nagłówków wyłącznie poprzez zmianę nagłówków.

Table of Contents