Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google znowu mówi: nie mamy wyniku EAT

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google znowu mówi: nie mamy wyniku EAT

Podczas hangouta John Mueller wyjaśnił i powtórzył, że w Google nie ma wyniku EAT Score.

Nasz lider SEO, Brian Harnish, również ma obszerne argumenty na ten temat.

Specjalista ds. SEO miał wątpliwości dotyczące stron archiwum autorów w Google Search Console.

Otrzymali powiadomienie o swoich stronach archiwalnych, na których brakowało adresu URL pola.

W rezultacie chcą po prostu noindexować strony archiwum swoich autorów. Chcieli wiedzieć, czy to rozwiąże problem i jaki wpływ będzie to miało na wyszukiwanie.

Te strony i tak nie mają słów kluczowych. Dodatkowo zapytali także, czy ich wynik EAT spadnie, jeśli nie zaindeksują stron archiwum autorów.

John wyjaśnił – i powtórzył – że Google nie ma wyniku EAT.

Powiedział, że specjaliści SEO nie muszą się tym martwić.

Otrzymane powiadomienie jest najprawdopodobniej powiązane z uporządkowanymi danymi na tych stronach.

Jeśli nie chcesz, aby te strony były indeksowane, powiadomienie można usunąć, nieindeksując stron.

Ponadto, jeśli używasz wtyczki generującej dane strukturalne dla tych stron, możesz chcieć wyłączyć tę wtyczkę.

Naprawienie pól dla tych uporządkowanych danych również rozwiąże problem.

John wyjaśnił, że oba rozwiązania są w porządku, ponieważ uporządkowane dane na tych stronach nie są krytyczne dla witryny specjalisty SEO, więc nie będą miały negatywnego wpływu na witrynę w wynikach wyszukiwania.

Jeśli widzisz ruch na tych stronach, być może warto włożyć trochę pracy w ich indeksowanie i naprawić pola danych strukturalnych.

W przeciwnym razie nieindeksowanie ich całkowicie z wyników wyszukiwania powinno być w porządku.

Dzieje się to mniej więcej w 48:01 momencie filmu.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

John (przesłane pytanie) 48:01

Zobaczmy, mam pytanie dotyczące powiadomienia z Search Console. Dotyczy stron archiwum mojego autora, w których brakuje adresu URL pola. Chciałbym noindexować strony archiwum autora. Czy to rozwiąże problem? Czy będzie to miało wpływ na wyświetlanie mojej witryny w wynikach wyszukiwania? Strony archiwum autora i tak nie mają żadnych słów kluczowych. Czy są ważne dla EAT? Czy mój wynik EAT spadnie, jeśli nie zindeksuję stron archiwum autora?

Jana (odpowiedź) 48:31
Nie mamy więc wyniku EAT. Więc z tego punktu widzenia nie musisz się tym martwić. Ogólnie rzecz biorąc, powiadomienie, które otrzymałeś w Search Console, prawdopodobnie dotyczy danych strukturalnych, których używasz na tych stronach. A jeśli nie chcesz, aby te strony były indeksowane, to poprzez noindexing tych stron usuniesz również to powiadomienie.

Jeśli używasz w swojej witrynie wtyczki generującej uporządkowane dane, być może możesz ją wyłączyć dla stron autorów i problem również zostanie naprawiony. A może możesz naprawić pola udostępniane przez dane strukturalne, co również rozwiąże problem. Domyślam się, że uporządkowane dane, których używasz na tych stronach, nie mają kluczowego znaczenia dla Twojej witryny. Nie jest to zresztą coś, co byśmy pokazywali bezpośrednio w wynikach wyszukiwania.

Z tego punktu widzenia prawdopodobnie nie będziesz miał nic przeciwko usunięciu uporządkowanych danych z tych stron lub nieindeksowaniu tych stron, jeśli nie są one krytyczne dla Twojej witryny, wszystko będzie w porządku.

Myślę, że spojrzałbym na to nieco inaczej, gdybym wiedział, że jest to strona, która naprawdę skupia się na autorytecie i rodzaju wiedzy oraz nazwiskach autorów, gdzie jeśli ludzie aktywnie szukają nazwiska autora, to umieszczenie Twojej kolekcji treści tego autora w wynikach wyszukiwania może okazać się przydatne.

Myślę więc, że w przypadku tego rodzaju witryn przydatne byłoby utrzymanie tego indeksu, ale wtedy prawdopodobnie chciałbyś już zachować ten indeks, ponieważ generują one ruch z wyszukiwania. Jeśli więc nie widzisz żadnego ruchu na stronach tych autorów, a są to po prostu przypadkowe osoby piszące dla Twojego bloga lub coś w tym rodzaju, wówczas prawdopodobnie nie będzie ich indeksowanie.