Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google znowu powtarza: po zakończeniu napraw technicznych w witrynie internetowej nie ma historii

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google znowu powtarza: po zakończeniu napraw technicznych w witrynie internetowej nie ma historii

John otrzymał przesłane pytanie podczas hangouta Google na temat tego, czy istnieje historia po naprawach technicznych.

W szczególności specjalista ds. SEO zapytał, czy istnieją sytuacje, w których Google zaprzeczy jakiejkolwiek możliwości przywrócenia uprawnień witryny, nawet jeśli przyczyna zostanie naprawiona.

John wyjaśnił, że Google nie ma takiej historii ani pamięci i nie żywi urazy do witryny internetowej dlatego, że jest zła.

Zasadniczo po rozwiązaniu problemów technicznych witryna zostanie oceniona na podstawie faktu, że problemy techniczne zostały naprawione.

Jeśli chodzi o kwestie techniczne, jeśli przez jakiś czas nie będą mogli zaindeksować witryny, mogą nie mieć tych informacji do pokazania.

Kiedy wróci, pokażą to jeszcze raz. Jest to coś, co Google natychmiast wykryje.

John wyjaśnił to również faktem, że sam Internet może działać bardzo niestabilnie.

Witryny mogą przestać działać, a czasami witryny nie działają przez tydzień lub nawet dłużej. Być może nic się nie zmieniło pod względem treści, ale naprawiają serwery. Potem strona wraca.

John wyjaśnia, że ​​jest to trudniejsze, jeśli chodzi o ogólną jakość witryny. Ocena ogólnej jakości i trafności konkretnej witryny nie jest łatwa. Google potrzebuje dużo czasu, aby zrozumieć, jak witryna pasuje do reszty Internetu.

Oznacza to, że rozpoznanie i identyfikacja zmian w ogólnej jakości witryny może zająć Google od jednego do sześciu miesięcy, a czasem nawet dłużej niż pół roku.

Dzieje się tak dlatego, że oprócz jednej witryny Google musi także ocenić, jak ta witryna wypada na tle reszty sieci.

Właśnie dlatego Google zajmuje tyle czasu, aby ocenić i uszeregować witrynę, nawet po wprowadzeniu zmian jakościowych.

Dzieje się to mniej więcej w 22:27 momencie filmu.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Jana (zadane pytanie) 22:27
Czy zdarzają się sytuacje, w których Google neguje uprawnienia witryny, których nie można odzyskać, nawet jeśli przyczyna została usunięta? Zakładając zatem, że przyczyną były krótkie zawirowania zespołowe związane z problemami technicznymi lub zmianami w treści, ile czasu ma Google na ponowną ocenę witryny i pełne przywrócenie uprawnień, pozycji wyszukiwania i ruchu? Czy Google ma pamięć jako taką?

Jana (Odpowiedź) 23:00
Jeśli chodzi o kwestie techniczne, powiedziałbym, że praktycznie nie mamy pamięci w tym sensie, że jeśli nie możemy indeksować strony internetowej przez jakiś czas lub jeśli czegoś brakuje na jakiś czas i wraca, to mamy tę treść Ponownie. Znowu mamy tę informację. Możemy to jeszcze raz pokazać. Jest to coś, co można zauważyć niemal natychmiast i uważam, że powinniśmy to zrobić, ponieważ Internet czasami działa niestabilnie. Czasami witryny przestają działać na tydzień lub nawet dłużej, a potem wracają i stwierdzają, że nic się nie zmieniło, ale naprawiają serwery. Musimy sobie z tym poradzić, a użytkownicy nadal szukają tych stron.

Myślę, że jest to dużo trudniejsze, jeśli chodzi o ogólną jakość, gdzie ocena ogólnej jakości i trafności witryny internetowej nie jest łatwa. Zrozumienie, jak witryna internetowa pasuje do reszty Internetu, zajmuje nam dużo czasu. A to oznacza z jednej strony, że rozpoznanie, że może coś nie jest tak dobre, jak nam się wydawało, zajmuje dużo czasu. Podobnie, nauczenie się czegoś przeciwnego zajmuje nam dużo czasu. A to może z łatwością zająć, nie wiem, kilka miesięcy, pół roku, czasem nawet dłużej niż pół roku, zanim rozpoznamy znaczące zmiany w ogólnej jakości witryny. Ponieważ zasadniczo zwracamy uwagę na to, jak ta witryna internetowa wpasowuje się w kontekst całej sieci. A to po prostu zajmuje dużo czasu.

Powiedziałbym więc, że w porównaniu z kwestiami technicznymi odświeżanie w tym zakresie zajmuje dużo więcej czasu. Inną rzeczą, którą bardzo, bardzo rzadko widuję, jest to, że witryna utknie w jakimś dziwnym miejscu pomiędzy etapami w naszych systemach. W tym sensie, nie wiem, w pewnym momencie nasze algorytmy sprawdziły witrynę i stwierdziły, że jest absolutnie okropna. Z jakiegoś powodu ponowna aktualizacja tych części algorytmów zajęła bardzo dużo czasu. A czasami może to trwać kilka lat.

Ale to znaczy, są to rzeczy, które widuję od czasu do czasu, ale są niezwykle rzadkie. Zatem ryzyko, że jakakolwiek losowa witryna internetowa wpadnie w ten problem, jest dość niskie. Ale jest to sytuacja, w której, jeśli masz trudności i naprawdę widzisz, że robisz wiele rzeczy dobrze, ale wydaje się, że nic nie działa, wtedy skontaktuj się z nami i zobacz, czy jest coś po naszej stronie, co mogłoby tkwić.

Powiedziałbym jednak, że podobnie jak kwestie techniczne, rozwiązują się one bardzo szybko. Takie, nie wiem, dziwne rzeczy utknęły po stronie algorytmów, powiedziałbym, że obecnie jest to dużo rzadsze, ale zwłaszcza gdyby coś się wydarzyło, nie wiem, 510 lat temu, a Twoja witryna utknęła w dziwnym stanie zawieszenia, wtedy zawsze warto sięgnąć po nią i sprawdzić, czy nie dzieje się w niej coś dziwnego.

Table of Contents