Gotowe z Photoshop i Camera Raw zaktualizowane przez Adobe

Ta strona może zarabiać prowizje partnerskie z linków na tej stronie. Warunki korzystania.

Camera Raw ma nowe możliwości łączenia

Adobe wydało dodatkowy zestaw aktualizacji dla wielu swoich głównych aplikacji, w tym Photoshop, Camera Raw i Lightroom, co jest standardem od czasu przejścia firmy na modele subskrypcyjne. Mieliśmy okazję pracować z nową wersją i chociaż te funkcje nie zmieniły ich życia, przyniosły ogromne oszczędności czasu.

Inteligentniejszy wybór obiektów dla portretu

Kluczową funkcją programu Photoshop w tej aktualizacji jest lepszy wybór tematów do portretów. W szczególności drobne szczegóły, takie jak włosy, są wybierane bardziej precyzyjnie niż wcześniej. Z perspektywy użytkownika polecenie Wybierz temat pozostaje niezmienione, tylko wynik. W szczególności dobór włosów znacznie się poprawił. Wypróbowuję nowe narzędzia na niektórych twardych portretach, takich jak te poniżej, i jestem całkiem zadowolony z rezultatów. Oczywiście nie jest to idealne, ale stanowi dobry punkt wyjścia dla wszelkich ostatecznych zmian:

Nowe narzędzie inteligentnego wyboru podmiotu firmy Adobe wykonuje niesamowitą pracę ze złożonym obrazem „szerokość =„ 640 ”wysokość =„ 416

Nowe narzędzie inteligentnego wyboru tematów Adobe wykonuje niesamowitą pracę ze złożonymi obrazami.

Inteligentny wybór będzie towarzyszyć portretowi

Zgodnie z testowaniem nowej wersji Photoshopa użyłem PortraitPro 19 od Anthropics do eksperymentowania z dotykaniem zdjęć portretowych. Nie będę się kłócił, czy i kiedy to jest dobre czy złe, zepsuć ludzkie twarze i ciała. Dam wam to wszystko. Ale z czysto technicznego punktu widzenia PortraitPro jest po prostu niesamowity. Oto przykład starego portretu (około 2001 r.), Który poprawiłem za około dwie minuty. Jednym z miejsc, które chcę zobaczyć dokładniej z tego narzędzia, jest jego automatyczne przebranie. Jako taki, mam nadzieję, że nowa maska ​​podmiotu Adobe będzie z nim współpracować (zapytałem o to Anthropics, ale nie otrzymałem żadnej opinii).

Przed i po długich portretach wykonuje się to z JPEG w kamerze „width =” 640 ”height =„ 360

Przed i po starych zdjęciach za pomocą Anthropics PortraitPro z JPEG w aparacie.

Raw Camera bardziej przypomina światło

Byłem trochę zaniepokojony, gdy Adobe powiedział nam w mediach, że Camera Raw został zreformowany, aby stał się bardziej jak Lightroom. Mam mieszane uczucia na temat interfejsu Lightrooma. Byłem zaskoczony, gdy wypróbowałem nowy interfejs ACR. Zachowuje wiele ciekawych funkcji z Lightroom, ale nie jest zbyt skomplikowany.

Możesz teraz mieć wiele sesji edycyjnych, a interfejs użytkownika ma bardziej nowoczesny wygląd i skalę na wyświetlaczach o wysokiej rozdzielczości. Narzędzia zostały przesunięte w prawo przez suwak, więc są bliżej, ale w rzeczywistości czuję się niezręcznie. Niestety nie znalazłem sposobu, aby przywrócić go na szczyt. Jeśli nie podoba ci się nowy interfejs, możesz wrócić do tej samej wersji, co stara wersja.

Camera Raw wygląda teraz jak Lightroom „szerokość =„ 640 ”wysokość =„ 353

Camera Raw wygląda teraz jak Lightroom z nowoczesnym interfejsem użytkownika. Umożliwia także wiele paneli edycji.

Istnieje kilka innych wspaniałych funkcji, które są dostarczane z nowym interfejsem ACR. Po pierwsze, możesz dostosować informacje wyświetlane na pasku filmu. Wiem, że „super czysty” wygląd jest stylowy, ale uważam, że warto przyjrzeć się niektórym odpowiednim metadanym. Możesz także umieścić pasek filmu na dole lub po lewej stronie, w zależności od wyboru i tego, czy używasz zdjęć poziomych czy portretowych. Ustawienia wstępne mogą się różnić w zależności od ISO. To świetny dodatek. Jednym z największych powodów, dla których używam DxO PhotoLab zamiast ACR do regularnych sesji przetwarzania grupowego jest to, że domyślne ustawienia PhotoLab są „inteligentne” i dostosowują się do lepszych ustawień aparatu niż ACR. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak ta nowa umiejętność może pomóc wyrównać konkurencję.

Lokalne dostosowywanie zostało również rozszerzone o Hue. Narzędzia do przycinania dodaje opcje dla 2×2 nakładka siatki dla momentów, w których chcesz precyzyjnie ustawić środek obrazu, a narzędzie Krzywa zostało zaktualizowane, aby ułatwić wybór krzywych parametrów i punktów. Jak zawsze obsługiwanych jest także wiele nowych aparatów i obiektywów.

Dodanie do Raw Camera

Dla tych z nas, którzy przechwytują wiele panoram i sekwencji HDR, jednym miłym dodatkiem jest możliwość wykonywania połączeń – w tym sferycznych (360 stopni) panoram sferycznych w Camera Raw. W przypadku stosunkowo prostych przypadków, takich jak tradycyjne wsporniki HDR lub zdjęcia panoramiczne starannie wykonane przy użyciu lustrzanki cyfrowej, działa dobrze. Jednak w trudniejszych sytuacjach, takich jak sceny dronów nakręcone z dronów, musiałem trochę zmagać się z różnymi dostosowaniami, aby uzyskać dobre wyniki. Nie mam jednak wszystkich elementów sterujących, które mogę uzyskać za pomocą Hugin (bezpłatny) lub PTGui (płatny).

Jedną z cech włączenia do Camera Raw jest to, że dane wyjściowe mogą być również przechowywane jako plik DNG „width =„ 640 ”height =„ 401

Jedną z cech scalania w Camera Raw jest to, że dane wyjściowe można również przechowywać jako plik DNG.

Czcionki Automatyczne czcionki i obracający się wzór

Istnieje również mniejsza torba aktualizacji dla Photoshopa. Na przykład, zamiast otrzymywać irytujące ostrzeżenia o potrzebie czcionek, jeśli są one dostępne z Adobe Font, zostaną automatycznie pobrane i załadowane do Photoshopa. Funkcja Dopasuj czcionkę została również rozszerzona o pracę z większą liczbą czcionek, pionowym tekstem i wieloma wierszami tekstu. Ponadto, wzór można teraz odtwarzać podczas używania, co eliminuje potrzebę tworzenia osobnych wersji tylko z opcjami obrotu. Użytkownicy iPada z przyjemnością zobaczą, że Adobe ulepszyło integrację Photoshopa i Lightrooma na urządzeniu. Użytkownicy programu Adobe Capture do przechwytywania wzorów i kolorów z otoczenia mogą teraz zintegrować te wyniki z komputerową wersją programu Photoshop.

Dla tych, którzy rozważają masową premierę Photoshopa i Lightrooma przed prenumeratą, ta kolejna premiera jest z pewnością anty-klimatyczna. Ale wspaniale, że pozwalają Adobe na szybsze uwalnianie nowych funkcji niż starsze modele.

Teraz przeczytaj: